Sheshi Skënderbej, pranë hapjes. Si po ju duket?

Ja dhe nju jorku zbriti ne tirane :
http://tiranapost.al/ne-shesh-te-dukeni-si-ne-new-york/

Kërkesa e Sali Berishës, pas inagurimit të Sheshit “Skenderbej”

Te dashur miq, sot Edi Rama dhe Lal Plehu :joy::joy::joy: organizuan, me shpenzime te jashtezakonshme, ne dhunim te plote te ligjit elektoral, te kartes se Kopenhagenit per zgjedhjet e lira dhe te ndershme, inaugurimin elektoral dhe javen e koncerteve elektorale ne Sheshin Skenderbej. Ne keto ceremoni dhe aktivitete, burime te brendshme bejne me dije se po shpenzohen mbi dy milione euro nga buxheti dhe klientela. Qellimi i ketyre veprimtarive eshte i dyfishte. Se pari, elektoral dhe vetem elektoral. Rama ne kete prag humbje nuk njeh ligj as standart. Se dyti, me fiaskon e madhe qe pesoi ky projekt dhe dhjetra kritika te eksperteve vendas dhe te huaj, Rama dhe Lal Plehu duan te meresojne sadopak pamjet e sheshit, te cilin duan ta paraqesin si sheshin e 70 mije luleve dhe 2200 pemve paçka se te numeruara lulet dhe pemet jane se paku 15 here me pak. I bej thirrje prokurorise se shtetit te nise me perparesi hetimin per kete abuzim korruptiv dhe shkelje madhore te ligjit elektoral dhe kritereve te Kopenhagenit per zgjedhjet e lira! sb…mos vdeksh kurre o komandant :v:

Mu duk sikur isha ne Central Park dhe po prisja te shihja kendin dedikuar John Lennon “Imagine”.

:joy: sinqerisht me lot. Ymer ymer! (TM zv ministri). Me dalte e qeshura per mbare. E di e gjithe bota qe Central Park vec emrin e ka park se eshte i shtruar me pllaka.

4 Likes

Xhipka (jevga me dialekt dibron ) u martu me djalin e mbretit …kishte çdo gje… nuk i mungonte asgje ne pallat …por here pas here ajo u zgjaste duart per te lypur mureve te pallatit …:wink: Ene lali Eri nuk i harroj fiqte …i mbolli dhe tek sheshi …mbajeni men kur ta shifni ndonje dite me kaçile ne maje te fikut lol

Sipas llogarive paraprake, thuhet qe 1m2 shesh ka kushtuar rreth 600 euro!

Vellezer ne nuk po ju kerkojme as uje as buke as drita.

Me ane te parkimit shwshi nxjerr shpenzimet e veta kapi, te gjitha te ardhurat e parkimit i kalojne bashkise. Ky eshte ndryshimi me pd, qeveria e rilndjes eshte shume here me rentabel se sa qeverite tuaja piramide, qe kerkoni te na coni me keq se greqia duke rrit borxhin dhe me efektive se sa vjellajdutet e lesh e li-se, pardon lsi-se.
Bej xgjedhje te zgjuar kapo, tejkalo vetveten, interesat e vogla egoiste, dhe enotivitetin e prejardhjes, jepi rilindjes shansin te coje ne fund projektin e nisur, qe te mund te shohesh shqiperine zoje…

1 Like

Akoma ka budallenj qe e degjojne kete kafshen??? Me e forta na e sjellin dhe ketu! Kokrra budallit lol

bukuri te madhe ky shesh rrezatoi 10 vjet me pare, na nderoi

Ndonje foto gjate dites nuk mund te vendoset? Ku jane fotografet e Erit qe gjithmone e nxjerrin ne poza vizionari? Le te qendroje dhe gjate dites aty ku ben fushate, ne shesh, e te beje nje foto. Nen diellin e veres se Tiranes.

1 Like

Endacakë dhe lypës të kryqëzimeve të Tiranës, duket se e kanë gjetur sheshin e tyre të ri, e tani janë rehatuar në pllakat e sheshit ‘Skënderbej’, duke bërë plazhin e tyre të munguar.

1 Like

sa budalla qe je. Po pse sheshi me patjeter duhet te nxjerre shpenzimet e veta? Po kudo qe te besh parkinge ke shpenzime te investimit dhe pastaj te ardhura nga qiraja e parkimeve. Tani di te me thuash ti mua sesa ka kushtuar kostoja e investimit te parkimit, pastaj te me thuash sesa sa makina ne ore do te qendrojne mesatarisht ne nje dite, sa do te jete kosto ditore e mirembajtjes se parkimit dhe une te te llogaris se sa vjet duhen per te shlyer investimin? Mos degjo se cfare thote Erioni se ai eshte kalama nga trute ta kam thene njehere.

Prit kur te vije edhe lukunija e qeneve te rruges.

Sheshi i Gurit dhe i Arrës :smile:

2 Likes

Sa me shume e urrejne enveristet aq ma shume e don populli i thjesht

http://www.dailymotion.com/video/x5q1fby_militanti-bashes-une-njoh-sali-berishen_news

C’budallalleqe, mos na fyeni intiligjencen. Budallenje dhe njerez gjysmak ka ne gjithe boten, dhe nuk jane domosdoshmerisht shipfoles.

Po ca rwndesie ka o berber, ti hahesh kot me veteb.
Shif gjithe parkimet me pagese ne tirane, u bene me pagese dhe te ardhurat i kalijne baskise, te ardhura qe perdorwn per infrastrukture e investime. Ky investim eshte ne logjiken e atij modeli. Fakt eshtw qe sot qyteti ka me teper investime. Pse nuk i beri basha api qoftw dhe vete rama me pare. Ca me intereson mua se sa kalama eshte lali eri, rendesi ka qe leket qe ua merr atyrw me X5 i kthen ne investim komunitar. A e ka bere njeri me pare. Nix
Edhw propaganda me zbukurimet jane realitet berber.

No Comment…

1 Like

Edhe? Bezdisesh nga fukarenjt dhe endecakat ti kokrra injorantit?

Tamam sic ka qene plani.

Ore ti budall je apo bo vete? Po pse me paret e bashkise eshte bere sheshi dhe parkingu? JO! Me paret e bashkise eshte bere unaza e vogel? Jo! Jane nje lume me para qe vijne nga Kuvajti, nga fondi shqiptaro amerikan, nga buxheti i shtetit, por dhe nga privati. E di ti qe ai qe boni unazaen e vogel, pra firma ndertuese e Gjecit (qe ka 15 kateshin) ka fut pare edhe nga xhepi i vet? E per ta kompesu KRT , pra Edi i miratoj ndertimin e nje kulle ne forme cokollate 3 here me te larte se 15 kateshi ne bythe te tij. Ky shesh nuk eshte bo per popullin, por per ti krijuar terenin e nevojshem kullave me nga 30 -40 kate qe do te rrethojne sheshin. Une nuk e di sesa % eshte pazari per nje leje te tille ndertimi, por aty ku nuk ka transparence gjithmone ka edhe pisllek. Koha do ta vertetoje kete qe une po te them tani.

2 Likes