Shpërthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon të ‘hapim’ kufirin me Kosovën

Ai u pajtua me homolgun e tij serb Aleksandar Vuçiq se është e nevojshme për të rritur volumin e tregtisë mes të dyja vendeve, raportojnë mediat serbe

http://klankosova.tv/rama-ne-shqiperi-veprojne-rreth-100-biznese-serbe/

Kjo historia e Vucicit Me Ramen eshte njesoj si historia e Rames me Lulin, bicim histori dashurie, romance e qepallimi.
Vucici nuk hy fare ne ket mes e po ashtu si Rama i ka gjet bizneset qe permend Majko qe nga koha e Sales se Pare, Nanos e Metes. Bizneset jane te konsoliduara perpara dhe nuk kan both Vucic me Ramen me i prek. Le qe nga anet tona me te fuqishmit ne ket fushe jane kaptinmodhi President me zojen e vet kryetare opozite, besoj se ja ke pa vilen pallat ne beograd, qe ene Rama ka frike me ja u permend

Vucic eshte aktualisht armiku nr 1 i shtetit te Kosoves. Armik e pengues nr 1 i cdo raporti te Kosoves me shtete tjera e me fqinje. Bizneset serbe ne shqiperi jane zgjatim i vucicit. Majko po thote qe jane bizneset pengesa e hapjes se kufirit.

Vucic eshte nje cop kamarier i Sheshelit qe e kan vu aty si dylber te bukur per te recitu cer thone bosat Serb e tu ruaj interesat e tyre qe ne kohe te Majkos gjithashtu. Majko po do me ja fut Hashimit dhe Metes e Mones se ata kane biznese me Serbine.
http://shqiperiaime.me/2017/11/07/vila-luksoze-e-ilir-metes-ne-beograd-e-zbulon-ish-truproja-sali-berishes-foto/

1 Like

Nuk e kemi.
Me MSA as Shqiperia nuk e kishte (msa nenshkruan me 2009, ndersa levizje te lire nentor 2010)

Pra nuk e keni te drejte te levizni 3-muaj ne vendet e EU.
Po nese keni te drejte te eksportoni e inportoni me takse 0 , si do shkojne ne EU, fermeret dhe prodhuesit kosovare.

Brezi i uck eshte bere liability per kosoven.

Sigurisht! Por eshte kompleks si muhabet. Psh, Haradinaj ka humbur gjate luftes nje mal me te aferm (psh, 2 vellezer deshmore nga 5, plus nje tjeter ne 2005n); ata pak qe kane mbetur, tani bejne kerdine (se diçka do bejne, si te thuash: dje benin lufte, sot bejne ksi gjerash qe po komentojme ketu).
Ja kshu kshu… .

( l’insoutenable légèreté de l’être… - e kam quajtur dikur - e gjeta postimin nga inati, sepse e mbaja mend qe kisha shkrujt diçka per temen :stuck_out_tongue_winking_eye: )

Jevgo-ndërkombëtaristët në Shqipëri dhe turko-serbët e Tito’s në Dardani janë e vetmja pengesë për Shqipërinë e Madhe (të mesme në fakt). Sa për atë se fqinjët nuk e duan këtë zhvillim, përgjigjja është e thjeshtë! Fqinjët nuk duan as Shqipërinë e vogeli,të sotme. Kush nuk e kupton këtë nevojë urgjente të shqiptarëve është loqe.Kush është kundra është soji i albës me shoqe,

1 Like

Nuk ndryshon asgje nga fakti qe Shqiperia, ashtu sic eshte, ka 100 e ca vite qe jeton ne paqe me fqinjet, pavarsisht ca vicklave politike qe hidhen sa andej-ketej. Ti kerkon qe te prishet pikerisht kjo gjendje mese stabel e Shqiperise si shtet. Edhe njehere: Ti vete ke femije? Luften pastaj po deshe beje vete.

Po mirë more zotni,po fqinjët nuk kanë femijë? Ç’është kjo mendësi prej lypsari? Ç’punë kanë fqinjët me shtetin shqiptar njëherë? Drejtoheni njëherë kurrizin se nuk ju gjen gjë! Një krahinë shqiptare që ka 95% shqiptare ,e grabitur padrejtësisht, kërkohet të bëhet pjesë e shtetit shqiptar. Një veprim i ligjshëm, i moralshëm,dhe shpëtimtar afatgjatësisht për shqiptarët. Ai që do që fëmijët e tij të mos kenë fatin e jevgut,do ishte për këtë projekt madhor. Është një frikë e pajustifikuar që vetëm të kompleksi arit rëndë mund t’a kenë.

1 Like

Shpertheu dhe Pandi? Ka ngel njeri tjeter pa shperthyer ne Shqiperi?

“Po fqinjet nuk kane femije?” - Po more djale kane femije, po greket dhe serbet jane nga 6-10 milione barone.

“Drejtoheni njehere kurrizin…” - Me kete jam dakort, te drejtojne njehere kurrizin shqiptaret ne Shqiperine e tyre te vogel, te heqin njehere ate korrupsionin qe i ka mbytur deri ne fyt se ngelen duke emigruar, ti thua Shqiperi e Madhe. Vazhdo djale…

:grinning:

mbajeni per krejte , aman , ju falin me dy duar kosovaret , e di .

Të gjithë atyre që e ndjenë veten shqiptar ,t’u jipet shtetësia shqiptare. Të tjerët të marrin turke ose serbe.

Greku nuk po le sunnit e muhamedan shqipetar pa i nderruar emrin, fene e dhene nenshtetesi greke ti po i dhuroke kaq lehte Shqiptaret e shkermoqur tek Shkija e Turku?
Jazek o patriot rrugehumbur…

Shqiptar nuk bëhesh, lindesh! Ke marrë rrugën e black-albës më duket. Jevgjit po i fal serbëve,apo të vjen keq😁

Neqoftese jan te mire per serbet e greket i du edhe une, pastaj kollaj ja gjeme vendin.

ti babam vajte hodhe ndonje difek ne kosove apo kishe hall se te digjeshin sufllaqet?

1 Like