Si duket Shqipëria në sytë e të huajve ?


#105

Po flasim per turizmin, jo per ekonomine e per rregullin. Se ti e ke nje cik difekt kete gje e kap nga ana e kundert. :smiley:


#106

E kishin andej kete lajmin, se keto medjat ketej nga ne nuk e kishin.


#107

Aa po eshte keshtu ne rregull jemi.:smiley:


#108

#109

Turp, skandal,

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/08/05/turist-t-polak-t-zhg-njyer-me-shqip-rin-ankohen-p-r-ushqimin-plehrat-dhe-sh-rbimin


#110

Pse nuk shkuan te ato vilat apo apartamentet ne lalez etj dhe te benin pushime si bosa? Kush do ti pengonte? Na tani te ankohen se mbanin rradhe per nje berxolle


#111

Hapu dhè hapu i thone kesaj.

http://www.gazetadita.al/deputetet-pervetesojne-edhe-laptopet-kuvendi-u-dergon-e-mail-dorezojini/


#112

te pagush pak e te marresh shum s funksionon ne asnje shtet te botes…


#113

nuk mungojn profesionistet byrazer, as ne itali e as ne gjermani. me teper mungon gadishmeria e njerzve per te shit veten per 2 aspra.


#114

ket pershtypje kam dhe une.


#115

Jeta e nates ne Vlore jashtezakonisht shume e gjalle plot Italiane e Emigrante. Rradhet e hyrjeve nga Kosova pa fund…
Po ecen Vatani pavaresisht Qejfmbetjeve te Emigranteve te braktisur jashte atdheut


#116

pershtypjet negative jane realiste, te besueshme, & te pritshme, po ti zeqo mos na u turpero kaq shume se ne biznes ti e di qe turpi nuk eshte qasje adekuate e fushes.


#117

O Zeqo turp dhe skandal per turistat Polak… Ne fakt Polaket jane ende ne fazat e para te turizimit, por te kerkosh cilesi me “all inclusive” 300 euro java vetem nje turist idiot mund ta bej. Jane mashtruar nga firmat e tyre turistike qe premton all inclusive ndersa hotelet shqiptare nuk e afrojne nje sherbim te tille. Edhe bejne mire, all inclusive eshte praktike barbari dhe e peshtire… Plus qe vetem per te ngrene nuk vuan ne shqiperi , dil nga hoteli 200 hapa me 10 mij lek per njeri ha dhe pi per qejf edhe ushqim e pije cilesore.


#118

Po pse nuk shtojne personelin kete muaj neper pikat kufitare, qe udhetaret te mos presin me ore te tera. Kushedi sa te shame ka morr Palloshi nga shoferet dhe udhetaret qe presin me ore te tera.


#119

10 euro !!!, me 3 euro ore me 3 euro shqyhesh duke ngrene nje vakt.


#120

Kush e njef Palloshin nga keta? Kta vijne per qejf e do ikin per 1-2 jave. Me palloshin merren pabuksat Emigrant qe kan deshtuar ne vendet pritese respektive. Kur ka trafik nga pala Greek Shan njeri ate Marksistin Km?


#121

ama pyetje !!!, te gjithe e njohin Palloshin, ku ka shqiptar dhe emigrant qe nuk e njeh.


#122

Nuk e pjerdhin atehere…shkojne per te pare bukurite e Shqiperise dhe te gjatin e Kryeministrise. Vlora ishte mbushur me Rini Italione qe rrezik qe kujtojne se Valone eshte kryeqyteti dhe Ismail Qemali ende KM…A Pjerin…Pjerin mbete i marrosur pas pezzogrosove kur duhette marrosesh pas PJeshkave. Kape ene i shkuma party ne Durres, por Vloren lavderojne me shume…ca pret Mbahen Koncerte te Bukura ne Tragjas…

Kush do me mesu Cmimet e Durresit…10 Euro nata…ma lire se ktu ska askund thote Shiqpja:


#123

O i keq :grinning:, shejtan je shejtan!


#124

Por jo mo Patriot se Babucin e dua fort …

Po ne vend te shkoj Ne Vatan e ti qepet Zeqos nga mbrapa se djale ne moshe eshte e mund te mbledhe me shume Pjeshka sec ha dot vete e ti dali ene atij ndonje thele Pjeshke ashtu Gabimisht kur Zeqos i mahiten dhomet… vret menien a e shajne Palloshin nga Aneta … kur Ngrefet Trau i Doganes…

E kape Patrioto, harxhon 3 evro e shqyhet duke ngrene nje vakt…po mos e thuaj te pakten se fukareshes Polake a Ruse i shkon 5-6 evro nje cocktail. Mire qe shkon ne Durres patrioto se kaq ekonomiqar sa eshte te shkonte ne Vlore ku nje dreke per 2-3 vete shkon 50-60 evro e darka 80-100 evro…do i nxirrte nam te keq Peshkut pa uje…e ti dhe une do ndryshonim Nick