Si e priti Ballkani fitoren e Donald Trump

te mjerte ju . te mjerte !
nje here lufte kush parashikon me sakte , tani lufte kush e don Thrump me shume …!

me kujtohet nje storje nga prallat e femirise
vene bast fshati se cili do perballoj acarin e pyellit ne dimer , i gjori i mbijetuar i mavijosur nga ngricat ne qastet e fundit te agonise fjalet qe foli kur e pyeten si mbijetoj tha ; ne maje dege nga larg shikoja shtepine e beut me drita dhe oxhakun qe nxirrte tym dhe paramendoja qe une isha atje …dhe dha shpirt !

Beu as qe kishte iden qe fshati kishte ngrire…

Nese te garantoj qe 99.9 % ne kosove ishin pro hillary, a ndryshon dicka kjo?!

Btw, 99.9 % ne kosove dikur kane qene pro enverit. Dmth mos t’u hyj ne hak.

Sigurisht se i kan myll syte e nuk shofin qindra vete tu u mbyt cdo tre-kater dite ne Mesdhe. Nuk eshte problem i tyre dhe prandaj se shofin. nuk hahet mo peshku i Mesdheut se bie era mish njeriu.

Bar do hame e parimet nuk I shkelim theshte dulle djegesi .dhe e pati megjithemend.nashi ky I socmi po tregohet shqiptar I vertete qe ia mbath ne amerike per ekspozita presonale kur vendi eshte I permbytur .gjate beharit nuk pati kohe te bente ndonje bonofikim se ishte teper I zene me festimet e kombetares per harritjen e vendit te 18te ne Europe.

Dhe per kete pergjegjes eshte trump?

Ti je pergjegjes ne radhe te pare qe beson ne menyre naive se Trumpi do vere dore per te rregulluar elitat e Prishtines. E dyta, qe ishte pergjigje per Tironen ishte se kur njerezit mbyllin syte ndaj tragjedive qe u ndodhin pak milje larg dhe i bojne syte kopac per Melanine mijera milde larg… osht pak problem.
Pergjegjesite e Trumpit jane te pastra e fillojne me ndarjen qe i boni vendit me gjuhen e tij te urrejtjes pa u fut ende ne zyre.

Bravo i qofte Kosoves, ti dmth hyjshe ke ai 0.1shi.

Tirona, ti ia fut kot dhe shkruan nga pozita e snobit.

Une ka dy jave qe po te them dhe po te pyes: shqiptaret, kosovaret, shejtanet, whatever… jane pro hillary. POR fiton trump. SE NUK E NDALOJME DOT.

A duhet sot te dalim neper sheshet e prishtines dhe tiranes te vajtojme, ose te bejme vetvrasje kolektive? A t’i shpallim lufte amerikes pse votoi kunder nesh?

Pergjigju, mos iu perdridh pyetjes me akuza tip prostitutash.

Robi une e kam bo disa here gabimit qe ta kam vazhdu muhabetin edhe kur ke shurru prej goje, po s’e boj mo, ato prostitutat gjeji … Hajt …

Mos i shaj kot Prostitutat se jane punonjese sociale qe lehtesojne vuajtjet e botes. Kujdes Politikanet e admiruar qe i vene flaken botes.

Pikerisht per kete e pata fjalen.

Cka kerkojne demokratet e mundur,fajin ja kan elektoret …ndoshta kerkojne “nje njeri,nje vote”.Me kujtohet Miloshevici para shembjes se RSFJ e kerkonte kete.
Sakte thua,po te hiqet EV,republikanet ne Californi kane motiv te dalin ne zgjedhje dhe kush e di si dalin numrat.Ne nje federate si SHBA ka kuptim ky sistem.

1 Like

Donald Trump eshte president dhe detyren e merr ne 20 Janar.
Veziri I Madh I Albanistanit akoma nuk e ka uruar presidentin e ri,nderkohe qe shefi I propogandes se PS-se Mero Baze vazhdon avazin e Sorrosit,duke share dhe ofenduar Donald Trump-in.
Ka ardhur koha te pajtoheni me realitetin e ri,por ndoshta si baballaret tuaj nuk jeni fleksibel dhe nga kjo e peson Shqiperia.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Sepse Amerikanet qe kane ketu disa breza, si Danieli, vec ate gjuhe flasin. Pavaresisht se me gabime ortografike.

4 Likes

Pavaresisht nga objeksionet qe kemi kondra trump ed Rama hengri kot kur foli.me vjen cudi qe bythelepiresit mundohen ta mbrojne verberisht per kete gafe monumentale .KM e kane jo babe .

3 Likes

Si e priten thote? Me kerkese te larte llogarie…kujt i shan Trumpin? Pse e ka share Trumpin? Me llogjiken ballkanase,Trump duhet te pushkatoj Hilarine te paren e gjithe mediat !Ti shpall lufte gjithe botes,e me radhe deri te Rama! Po rini o ballkanas…100 here u kam thene, i ka kapitalizmi keto !

“mes festes dhe vajtimit”. Sa shume serbe, maqedonas, malazeze apo shqiptare ka pyetur birni per te dale ne kete perfundim? Citimet per cdo shtet jane max ndonje tuit apo postim fb-je nga disa politikane ose ndonje parti qe s’ka ca me bo (si psh Edi Rama te ne :D). Por po ta marrim holle-holle dhe te shohim si i ka ndare kampet birni, do shohim ndarjen e hamendesuar fetare te ballkanit, pra shtetet me shumice te krishtere qenkan gezuar, ndersa ato me shumice myslimane qenkan ne vajtim e siper. Pra, ky artikull e trajton ballkanin sic bente dikur sllobodani.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha letër për presidentin e ri të SHBA-së Donald Trump

Pas zgjedhjes së Donald Trump në krye të SHBA-së, kreu i PD-së Lulzim Basha i ka nisur një letër atij, duke e uruar për detyrën e re, si dhe duke shprehur mbështetjen e tij për të vazhduar edhe më tutje miqësinë mes Shqipërisë dhe Amerikës.

“Miqësia shqiptaro-amerikane është historike dhe e pathyeshme”, shkruan Basha në letrën e drejtuar presidenti të zgjedhur të SHBA-së, Donald Trump.

Më pas Basha shkruan se “zgjedhja juaj dhe lidershipi i ri do ta vazhdojë marrëdhënien speciale të fortë dhe të qëndrueshme”

Tamam tamam eshte president elect. Deri me 20 Janar President eshte Obama.