Si hackerat morën peng mbi 75,000 kompjutera në 99 vende


#21

do e kesh pas baben spiun ti, se u mirrke me te tjeret. veji mend diskutimit jo diskutanteve, edhe kur t’i kesh perballe dhe jo me virtualitet, qe nuk ke si ta dish me cilin bisedon.


#22

jo vetem ta kundershtoje por dhe t’ja argumentoje ku e ka gabim. Kush e di si i shtrengon grushtet kur kupton se nuk mund ta godase veten. Gishtat i kercasin, vej bast


#23

me sa di une, i vetmi pseudo ransomware per linux te bllokon grub, pro mjafton ta mbsihruash me nje live cd e je ne rregull, filet nuk kriptohen

plus te arrish ta instalosh ne linux duhet te jesh 100% trap, pasi te ekrkon edhe password te root para se te instalosh cdo gje, e me sa di une ska ndonje bug qe te lejon te instalosh software si root pa autorizim


#25

Me kujton kete personazhin.