Si rrjetet sociale i kthyen yjet amerikanë në refugjatë


#42

Kur puna e saj te behet nga robotet as ate $9.5 ne ore s’ka per ta fituar .usa nga ana e sigurimemeve sociale eshte si ne kohe te kaubojsave ,o mete per vete .


#43

Puna e saj behet qe tani nga rrobotet. Thone se do kete dhe pune me te komplikuara qe do behen nga intelegjenca, tipit jurist, shofer etj


#44

Puna e kesaj:

dhe puna e Mario Batalit:


#45

Aqua, tabela qe ke sjelle eshte e mire se eshte teper e gjere, por ka ca gabime, psh mental eshte mashkullore dhe physical eshte femrore, dhe jo anasjelltas si eshte tabele. Duket qe e ka bere nje perendimor.


#46

E ç jeni ftof ne myth ju te dy me gjith Alben me zamete ngambrapa.:unamused:


#47

Kur mendon se po te fitonte Hillary ky idioti, do te ishte zv president…
Barbaret jane vene ne gare kush te shketerroje me shume statuja historike.

Kaine: Virginia should consider a statue of Pocahontas instead of Robert E. Lee

http://amp.usatoday.com/story/584389001/


#48

Kur mendon se po te kishte fituar Hillary, sot Amerika nuk do kishte nje idiot per president…


#49

Edhe une e mendova kete mental-physical qe nuk shkon, eshte si puna e qiell-toke (qielli mashkullor, toka femerore), edhe binomin front side-back side nuk e mora vesh mire, si dhe per stinet nuk jam e sigurt ne jane adekuate percaktimet aty.


#50

Accipicchia! :rofl:


#51

#52

korent, mendoj qe te ndertojme nje monument te Zervas ne Korce. Edhe ai eshte pjese e historise.

Pa folur pastaj per ringritjen e statujave te Enver Hoxhes, Mehmet Shehut, Kadri Hazbiut, Koci Xoxes, e shume te tjere ne te 4 anet e vendit.


#53

Me vjen mire qe kauret kane filluar Te cmitizojne historine e tyre .psh fraza “all men are created equal” Bente fjale vetem per burrat e bardhe .grate dhe popullsia me ngjyre ishin perjashtuar nga ekuacioni .


#54

Je dakort me parimin qe humbesit nuk i ngrihet monument? Pyetje e thjeshte, po ose jo. Lere vleren historike te statujes menjane. Humbesit duhet t’i ngreme monument apo jo?


#55


#56

Statuja ka qene atje per nja 100 vjet.
Nuk u ndertua sot.

Jemi qe jemi te heqim edhe statujen e Gjergj Kastriotit se ka vrare njerez pa gjyq dhe ka shtypur popullaten.

Gjykimi me mendesite e sotme te statujave te te shkuares nuk sjell ndonje gje te mire.

Meqe jemi tek humbjet dhe tek fitoret ndoshta greket duhet te rrezojne statujen e Leonidhes ne Termopile meqe humben nga perset…

Juve qenkeni te ftohur nga trute


#57

Clidhje ka Zerva me Korcen.
Statuja e Enverit nuk u rrezua pas 100 vjetesh por pas 5 vjetesh.
Nese statuja do te kish rezistuar do te qendronte.
Mos flisni pa lidhje.


#58

C’lidhje ka sa vjet? E pashe qe s’ju pergjigje Kthupit por i dredhove.


#59


#60


#61

Kthupi thote me qe Hillari humbi zgjedhjet prandaj ja hoqen bustin ne Sarande!