Si të bësh 380 mijë Euro në Shqipëri, pa rrezikuar asgjë


#28

dmth ti shkabllor shkruan me sy mbyllur vetem qe te mos me lexosh?
Do apo nuk do, kur shkruan poshte meje, diapazoni i shikimit do kape dhe tekstin me siper. Eshte matematike e thjeshte dhe nuk ka bir nene qe ta hedh aty. Sepse ti e di shume mire qe 2+2 bejne 4 apo jo?


#29

ose t’u tregoje qe kapitali i ulet i deklaruar mund t’i fuse te kategoria e biznesit te vogel ne menyre qe te shmangin ndonje takse…po t’u thote edhe qe me shume gjasa, fitimi i deklaruar eshte me i vogel sesa ai real; qe kompanite mbajne 2 bilance. Per cdo gje tjeter, perfshire edhe komunen e parisit dhe debatet per balenat e vrara ne Danimarke, eshte dikush ketu ne blog qe te ben pacavure


#30

Zoteri, po na fut ne debate shume te veshtira me perqindje.


#31

nese keto shifra te shkrimit ne fjale jane te verteta, kjo eshte nje skifo e qeverise Rama, ose nje shah mat meqe kryeja e ka qejf krahasimin me lojen e shahut (pres koken nese di te luaj palloshi). Ajo qe me beri te hidhem perpjete nga marazi ishte blerja e 75% te aksioneve nga “dikushi” per 160 mije Euro dhe ne perfundim te vitit te pare fiton 318 mije euro, nderkohe qe interesi bankar per depozitat eshte diku tek zeroja. Per 10 vite ky “dikushi” me 160 mije euro te investuara pritet te marre te pakten 3.2 milion euro te garantuara. Ky nuk eshte vetem turp, por dhe krim per nje qeveri dhe kryeminister qe pretendon se nuk eshte si krimineli birisha.


#32

Ja c’u bente sala ne vitin 2013 ketyre te dializes qe tani marrin trajtim ne spitale private

http://gazeta-shqip.com/lajme/2013/01/31/pacienteve-te-dializes-u-hiqet-rimbursimi/


#33

Nuk lahet muti me shurre!


#34

ti pret qe spitali amerikan t’u beje dialize rregullisht gjithe pacienteve ne shqiperi e te mos kete 380 mije euro fitime ne vit?


#35

prandaj nuk behet ai vend se ka shume qe mendojne si puna jote

Origjina e dyshimtë e kompanisë që fitoi koncesionin 86 milionë USD të hemodializës
Ministria e Shëndetësisë i ka dhënë një koncesion 10-vjeçar shumë-milionësh një kompanie pak të njohur dhe pa eksperiencë, pronarja e së cilës ka lidhje farefisnore me drejtuesin e Spitalit Amerikan por jeton me të ardhura e një bar kafeje në Berat.

image


#36

Jo jo une du me dite se kush eshte ky dikushi qe investon 160 mije euro per te mare 3.2 milion euro per 10 vite. Nese qeveria nuk e ben publike atehere une kam te drejte te them qe ky dikushi eshte Edi Rama se ai ishte dhe eshte koka e qeverise.


#37

Kjo kompania Evita kishte 15% te aksioneve te zoteruara nga Spitali Amerikan Kapo, prandaj ka fituar. Nuk eshte as e dyshimte, as e panjohur. Eshte e qarte qe kompanine e ka hapur spitali amerikan, sepse vete si kompani spitalore nuk konkurron dot. Praktike mese normale.
Per mua rendesi ka qe pacientet e dialzies, qe endeshin rrugeve e qe u hiqte kompensimet berisha, tani kane trajtim ne spital modern me te gjitha kushtet per 380 mije euro ne vit.


#38

380 mije euro eshte fitimi vjetor i kompanise, ndersa qeveria (kuptohet nga taksat tona) ka paguar vetem per vitin e pare 148 milion leke ose gati 1,1 milion euro. Mos na bej edhe neve budallenje.


#39

kush po flet me ty o koqe katnari?


#40

lol, nuk mund te besh edhe kopilin edhe budallen ketu. Zgjidh e merr!


#41

ti as vete nuk e di cfare ke shkruar o nari, kshu qe s’kam pse flas me ty


#42

salben4o
o robqire, kur nuk te hedh qurrat neper komente mos m’u drejto fare. shif punen tnde moterqire

Ja cfare me shkruajti ne privat psiko.


Diskutim i lirë - Gusht 2017
#43

une shkruaj qarte, paster dhe sakte. Qeveria e socialisteve ka paguar per vitin e pare kompanine e sherbimit te dializes per rreth 1.1 milion euro. Kete thote shkrimi te cilin po e diskutojme.


#44

te kam shkruar sic me kishe shkruar neper komente qe daten qe te ka ardhur mesazhi, sigurisht qe do te te kthehem ne privat se s’jam si ju une qe permendni gocat e njeri-tjetrit ketu. kshu nari ik shih punen tani


#45

dhe sa here te me kthehesh ne privat une do ta beje publike se eci me parimin e transparences.


#46

e di qe shaheni nga vajzat me transparence. e keni bere tradite ju xhajet e peshkut


#47

Mos je gjo nga Vlora ti?