Si të bësh 380 mijë Euro në Shqipëri, pa rrezikuar asgjë


#68

Te admiroj per durimin qe paske.


#69

vetem keshtu mund te pastrosh mutrat kur te bllokojne WC-ne.


#70

Era nuk iken ndonjehere, ngjitet ne cdo pore.


#71

Turp. Skandal. :frowning:

Esh bo keq per lek:
Kryeminstri Edi Rama udhëtoi për në Podgoricë me helikopter. Aeroporti i Podgoricës ishte i mbyllur për arsye sigurie të fluturimit të Mike Pence dhe rihapej në orën 19 .00 pasi të nisej zv presidenti amerikan”, tha nje burim zyrtar.

“Helikopterët tanë nuk udhetojnë natën, ndaj e vetmi korridor ajror që delegacioni të nisej ishte ora 16.00. Sipas planit fillestar, në këtë orar duhet të kishin mbaruar të gjitha aktivitetet e samitit, përfshirë dhe fotoja familjare. Por samiti filloi me vonesë e gjithcka u shty, edhe foto familjare.” thonë burime pranë Kryeministrisë.

Në këto kushte, Kryeministri Edi Rama zhvilloi takimin kokë me kokë me zv presidentin Pence dhe u përshëndet me të dhe të gjithë liderët e rajonit, me pas ai u nis më përpara për shkak të detajeve të udhëtimit.


#72

krimi ekonomike me shume mundesi jepet me koncesion :joy:
gjithe ndyresirat qe ka ne poste drejtuese i ka njerzit e vete, per me teper edhe gra se jane ushtare besnike, e ke pare si u thurr lavde grave, se ne pergjithsi kane tendence ti zbatojne urdhrat liderit pa ja vene ne dyshim dhe me sens te ulet kritike.
Po zvogelove qeverine nuk ke as mundesi te kontrollosh gje dhe krijon premisat per te privatizu deri ne indin me te vogel gjithcka, pra per abuzim sistemik.


#73

Ti mund te hamendesosh sa te duash, sic hamendesove ne fillim se 1.1 milion shkonin kot, por ka ligje per perberjen e kompanive te cilat ekzistojne e te cilat nuk jane shkelur. Po te ishin shkelur, opozita ka gjithe aparatin ne dore per ta ndaluar, qe nga gjykatat e agjencite e kontrollit e te auditimit, e deri te ministrite (te gjitha ministrite, qe nga ajo e financave, te ajo e drejtesise e deri te ministria e brendshme per policine. Nuk e ka bere sepse nuk ka shkelje. Ti me koken tende prej nari mund te fantazosh shume gjera.


#74

Une nuk kam thene qe 1.1 milion euro shkojne kot (me siper e ke te gjithe debatin tone te shkruar), por te korigjova ty kur the qe qeveria ka paguar vetem 380 mije euro per dializat. Kjo pasi ti ngateron (me qellim apo pa qellim) te ardhurat/xhiron e kompanise me fitimin e saj (dy gjera te ndryshme nga njera tjetra). Por ajo qe eshte qershia mbi torte eshte shitja batjava tek “nje i panjohur” i 75 % te prones se kompanise fituese dhe sigurisht shume te kualifikuar brenda vitit te pare te punes. Dhe i "pa njohuri " qe e bleu (dhe qe qeveria nuk e ka haberin fare sesa te kualifikuar jane pronaret e rinj pasi nuk kane as emer e as nishan) per 1 euro te investuar/bllokuar ne kapital per cdo vit do te fitoje 2 euro dhe per 10 vjet 20 euro. Cfare fati paska pasur ky i panjohuri mer jahu! Korupsionin nuk e bejne njerezit-thoshte perpara 4 vitesh kryegjeja zoti Rama, por jane sistemet, regulloret, ligjet e keqhartuara qe lene mundesi abuzimi. Ndersa tani, sic duket i kane pelqyer keto akte ligjore, e regullore me te cilat punonte dikur saliu, dhe thote qe njerezit e administrates jane te koruptuar, ndaj duhen hequr. Ky or ti shoq flet si e ema zeqos maj thanes.


#75

Harrova te them: kur lexova vetem titullin mendova se mos ishte shkrim i shkerabes te na tregonte sekretin e tij si te besh 200 mije + euro (duke bere spam dhe bere evazion fiskale) e te jetosh jete normale me qera dyqanesh por u zhgenjeva.