Situata me rritjen e çmimit të ujit në Tiranë


#102

#103

kam kaluar se fundmi ne laprake dhe ishin hapur te gjitha rruget, po sistemoheshin vertet kanalizimet. Keta te PD duan qe Veliaj te mos e reklamoje punen e zyra e tij e shtypit te mos punoje, me shpresen se Basha i tyre do te duket me pak vrrome


#104

gjerat nuk ndodhin pa nje shkak Ne jena i vetem popull qe kemi ate shprehjen mahnitese;“beji nenen te theras baba”…kur talli menderen Xhaferi e Sudja me ate popull qe i mori paret me kenge e valle ,politikanet nuk kane pse te sillen ndryshe,sepse te gjithe kane ne gjake ate genin e badakciut qe u konsolidua per 500 vitet e anadollit dhe 50 vitet e komunizmes se Dulles.


#105

Xhaferri e Sudja peshqesh i Berishes jane. Fushaten e tij financonin. Ne qeverine e tij lulezonin.


#106

Tironco, e harrove investimin e modh qe bon italionet me Bovillen, (ne kohen e tranziscionit, para ca viteve) dhe shtrimin e disa linjave te reja.
Ne 1987 veç u diskutua puna e ujtit, te ndahej ujti i pijshem nga ai qe perdornin fabrikat, uzinat, sepse lindte pyetja, se; pse industria te perdorte uj te pijshem kur mund te perdorte uj tjeter, dhe e quajten uj industrial.


#107

Tironci nuk ka si ta dije se s’kishte llindur hala ne ate kohe .


#108

bravo kapo, kush s’e krijon dot konceptin per psikologjine babare deri ne vrasese te PD, edhe pas bombave te tilla qe leshoni ju mbi njeriun ne shqiperi, nuk di c’te them tjeter


#109

llogjike kapitaliste made in Albania…beje njeher e pastaj leket !! hahaahaha te medhenj jeni ! I ka kapitalizmi keto o njerez…hidh leket ne do uje te shpia! apo paguani shume…lere mo u keputet


#110

Njelloj e paskemi faturen vjetore te ujit Blendi. Tani ty do tu beka uji 40% me i shtrenjte se ne Amerike. Si duket e keni krahun e punes qe paguhet me mire se ketu, prandaj dhe I dalin kostot kaq te larta bashkise.


#111

Nuk me interesojne shume historirat politike ne lidhje me ujin e pijshem sepse mendoj se kjo pune NUK KA histori ne shqiperi; sic u tha e me lart, pas '90es ka patur vetem arnime. Rrjetet e furnizimit me uje te Tiranes p.sh. nuk kane pare ndonje projekt serioz ne praktike, dhe per kete mjafton te shikosh gjendjen, pa lexuar gje. Sa per rritjen e cmimit, ka kuptim ekonomik nese do te besh dicka serioze, dhe nese shqiptaret nuk duan te paguajne per ujin, atehere per cfare? Sipas ketij artikulli te para 4 vitesh me shifra te mesatarizuara ne renditemi tek vendet me cmim goxha te lire ende - http://www.publicpolicy.ie/domestic-water-charges-in-europe/.


#112

E po kjo pune, pikerisht tek kjo teme , kur duhet Gaia, ajo mungon. Ajo e ka pas “qejf” Uriahipin :grin: