Sondazhet si nje prej atributeve kryesore të demokracise


#21

Mua po me mbushet pak e nga pak mendja se “djegia” e mandateve (ne fakt, quhet bojkot definitiv i parlamentit) ishte menyra per “ti provuar te gjitha”, para se PD te ndryshoje kryetar

ps: ku ka humbur Dr Mortja?? U be dite qe nuk ndihet :wink:


#22

T’i kete rene mortja Dr. Mortjes thua? Apo do t’ia kene kapur koqet e fishkura me dare ustallaret.


#23

Kur vdiq Naseri ne 1970, mileti (analistet, politikanet…) thoshin se ishte e pamundur me e zevendesu (Naseri pa dyshim eshte nje nga 10 figurat me te medha te shek XX e qe i kalonte kufijte e Egjiptit, ti e ke parasysh). President u be Sadati (qe nuk ja mbushte syrin as rojes se presidences). Pêr bukuri Sadati: jo vetem qe beri emer, por mori dhe dhe Nobel per paqen (bashke me izrealitin Menahem Begin).

Ky Sadati ishte zevendesi i Naserit. Keta zevendesat zakonisht jane “for better or worse:wink:


#24

njera nga te dyja, pa dyshim. Shto qe ka mbetur pa roje sigurie :wink:


#25

Rastesi?? Paska fol dhe Mero pikerisht per kete ne editorialin e tij sot

Shumë diplomatë Perëndimorë janë në dilemë për arsyet që çuan në këtë vendim ekstrem të Berishës, pasi është e qartë se ato janë arsye jashtë politike.Të gjithë rendisin si arsye të parë, pasiguritë personale të Sali Berishës, e më pas Ilir Metës”


#26

well well well, shih si na qenka puna:

“Rudina ka punuar për një kohë asistente në zyrën e kongresmenit Eliot Engell, mik i shqiptarëve, i cili sot drejton Komisionin e Politikës së Jashtme në Kongres.”


#27

Sondazhi i kryeministrit: PS fiton prapë zgjedhjet! Atëhere pse nuk pranon zgjedhje, Rama?!:sunglasses:


#28

Nuk ndihet si i vertete sondazhi. Vjen si propagande mbi te gjitha.


#29

Do kete dhjere ne breke.


#30

E pur si muove


#31

Po te ishte Doktor Rrumpalla i pari do te ndihej si i vertete ne qarqet e barastundura.


#32

Por dhe kronologjikisht, eshte fiks siç thote Mero më lart: hera e fundit qe Rama ka debatuar ne parlament ka qene per punen e vizes qe SHBA i kane refuzuar Berishes.

Ne 14 shkurt ne mbremje, tek Real Story, Rama i drejtoi nje pyetje tjeter atij, por nuk mori asnjehere pergjigje (Berisha u veteperjashtua nga parlamenti) :

Kreu i qeverisë në seancën e Kuvendit në 31 janar të këtij viti iu drejtua me një pyetje direkte Berishës, a e kalon dot Oqeanin për në SHBA (lexo ketu), duke lënë të nënkuptohet se Amerika i ka hequr vizën. Ndërkohë që sonte Rama u shpreh se kur ti jepet mundësia do e pyeste Berishën këtë herë nëse familja e ish-kryeministrit e kalon dot Oqeanin?

“Ishte një pyetje, përgjigja nuk le vend për diskutim edhe kur të më jepet mundësia do e pyes nëse familja e tij a e kalon Oqeanin. Unë thjeshtë i besoj përgjigjes së atij prandaj e pyes. Për atë e mora përgjigjen, për familjen nuk kam pasur mundësinë ta pyes. Do të isha shumë i kënaqur që kurrsesi të mos kishte dalë pyetja për një ish-kryeministër apo familjen e tij nëse e kalojnë dot Oqeanin” tha ai.


#33

Sic ka thene edhe Fikreti, Amerika eshte si shpirt.


#34

ahahaha, po te ishte AY i pari i vendit, do thoshte: “opozita eshte e urte, une ne vend te tyre do e kisha nxjerre zvarre nga zyrat qeverine” (e ka thene ne nje mbledhje kur ishte kryeminister: mot à mot !)


#35

Une them Fikreti i Peshkut, domethene Fiqoja. Mos me thuaj qe ka qene Fiqoja i Peshkut kryeminister. Pastaj Fiqo duket opozitar i bute, nuk eshte si Lulthimja qe thote thyeni xhama e cani goma. Se me plakun Mere nuk krahasohet fare pastaj. Gjynah qe eshte PDhist.


#36

Ju pergjigja nje tjetri mesazh tendit. Ju pergjigja ketij :

Po te ishte Doktor Rrumpalla i pari do te ndihej si i vertete ne qarqet e barastundura.

AY = Dr Mortja


#37

Ate qe e ka e ka AY, te nxjerr zvarre nga zyrat. Se me menyra te tjera as di e as mundet. Megjithese thone qe buces plake i kane rene dhembet, tani vetem leh, po nuk kafshon.


#38

Shqiptaret po ikin ne mase; keta bejne sondazhe per prefenca politikanesh. :roll_eyes: Shqiptarit mesatar nuk i hy ne pune kush eshte dhe kushbduhet te jete ne pushtet se ka njemije e nje halle te tjera.


#39

ja psh si i hyn ne pune shqiptarit te thjeshte kush eshte ne pushtet

http://www.gazetadita.al/operacioni-ne-shkoder-police-notere-dhe-ish-kancelare-fajde-me-20-interes-ne-jave/


#40

Shif realitetin:vetem ne te ppu merremi me politike :smiley: Te tjeret jane te zene duke mbijetuar dhe e kane kuptuar mire gjendjen e perhershme korruptive.