Sondazhi: 56% e shqiptarëve duan të largohen nga vendi


#131

Edhe profili deri diku ka te drejte se edhe jashte nuk ta shtrojne me tapet te kuq. Duhet te perpiqesh shume qe te arrish dicka. Edhe te huajt jane plot paragjykime, si emigrant nuk e ke gjekundi te lehte. Te pakte jane ata qe kane fat. Nuk ka gje me te mire se te jesh i sukseshem ne vendin tend. Megjithate as une nuk para e ve re kete krizen qe ka kapur ate vend ndoshta sepse rri pak, nuk vij cdo vit, apo se ndoshta jam i zene me cmallje andej-ketej.


#132

Qysh thot inglizi, robt votojn me kembe ne Shqipni e jo me duer


#133

kjo eshte plotesisht e verte , deri sa nga i ven kane ikur dhe po ikin ene fuksat 5 leksha :blush:


#134

E kishte therrit vete , hajde i kishte thene se te erdhi dita te marresh fatet e Shqiperise ne dore .

Faleminderit zoti Trump !


#135

Nuk thashe qe shtrojne tapetin e kuq per emigrantet, e kisha fjalen per kontradikten e Profilit. Se Shkaba, me gjithe ato teprimet e marrite , eshte i arsyeshem ne ate qe thote, ne kuptimin qe mundohet te justifikoje zgjedhjen qe ka bere per te qendruar ne Shqiperi ose pamundesine per te emigruar. Po te thuash qe Shqiperia eshte parajse e te vazhdosh te jetosh ne ferrin e Frances me arabe e zezake, sikur nuk shkon. Vec ne mos do ta coje deri ne fund misionin e vet per te ndricuar francezet, me te cilet ndihet se eshte me lart. Megjithese sic tha edhe vete, ne France nuk ka mbetur ndonje francez, keshtu qe nuk ke cte ndricosh, Vec ne zbardhsh zezaket.