Studentet e Dhjetorit


#183

une akoma nuk degjova qe studentet e sheshit u distancuan nga ata te studios si te infiltruar i demaskuan ata qe i perfaqesojne ?


#184

Jane demasku ne kohe reale, gjate emisionit. Te gjithe.
Ndersa nga studentet protestues ka qene e kjarte se nuk ka dialog. Dmth kushdo qe shkon te dudushi nuk perfaqeson studentet.


#185

@machitewa ata studentet nuk shkuan te dudushi per te perfaqesuar levizjen, apo per te marre vendime apo dakordesime ne emer te levizjes. Kjo i acaroi njerezit sepse kete menduan. Ata shkuan per te diskutuar njesoj sic kishin shkuar studente te cdo tv tjeter pa perjashtim. ishte diskutim, debat, jo vendime apo negociata.


#186

Qysh qelluan te gjithe fresshiste, bre astrit?
A ka qene turp me thane “kryeministri diskuton me aktivistet e fressh-it”?


#187

por qe gjithe masen studentore e hudhi ne disavantazh , rolet u ndrruan ,
rolin qe luajti kryeministri ishte , prit te ju mesoj si te me rrezoni prej pushtetit … tjerat po pritoj ti shkruaj …

p.s.
kur une shof demostratat ne rruget e Parisit nukmund te jemne kohe reale vezhguese e rrethanave por si e jashme situaten e kuptoj nga ajo qe me ofrojne mediat dhe shtypi , cdo paragjyim tjeter me quhet paramendim dhegjykim i hamendsuar


#188

Po per qat pune e ka inskenu edhe edi rama. Tu llogarite ne babaxhane qe nuk marrin vesh pertej fasades :slight_smile:


#189

Tazo fton te mirekuptojme politikanet, se ashtu e ka politika. Ty te vjen gjynah per ta, mua per ty.


#190

ndersa mua nuk me vjen hic keq per ty, se po te mos jeni ju te uletit me kaq botekuptim te kufizuar, atehere do te ishin te gjithe udheheqes. Po te mos jene 100 dele nuk ka si te kete nje bari. Dhe delet pa bari i ha ujku. Eshte ndarje e drejte natyrore. Dhe ti je aq thelle ne nivelin e deles, sa kerkon qe te degjohet vetem njera ane e fyellit dhe s’e koncepton dot te degjohet ana tjeter. d,th vendos ato anash syve si kale karroce dhe te tjerat do t’i refuzosh sepse po t’i vesh te dyja per krahasim i bie te perdoresh trurin. Delet nuk perdorin tru.

@machitewa po ashtu dhe puna e Fressh. Ata nuk u fshehen, nuk u infiltruan, sepse ishn drejtues te fressh qe ishin shfaqur kudo. Prandaj dhe u identifikuan aq lehte, sepse teksa flisnin, profilet e rrjeteve te tyre sociale kishin foto te fressh.

Ata atje shkuan si studente, dhe debatuan si studente. Nuk shkuan per te vendosur fatin e levizjes, sic i mjafton bagetise per te blegerire pa i hyre te thellave. Shkuan te diskutojne si analiste nga pikepamja e studentit. E perseris, jo per te vendosur, per te diskutuar.

Dhe po te mos ishit kope blegerimash, ju do ta kishit ndjekur debatin e do te kishit kuptuar qe ai debat ishte tekstualisht keshtu:

studentet Fressh: Per cfare kerkon te negociosh me studentet, kur tete pikat jane te qarta. Ose po, do t’i besh. Ose jo, s’do t’i besh.

Rama: Nuk behen pa u diskutuar. jam dakord t’ua pergjysmojme studenteve dhe madje t’ua heqim atyre qe jane me perkrahje sociale.

Studentet fressh: “Po atehere ulu beje, per cfare do dialog?”

Tjetra e fressh; Keni premtuar karten e studentit qe kur isha ne vit te pare, jemi totalisht te zhgenjyer sepse vit pas viti vetem na genjeni dhe ende nuk e kemi marre. Etj, etj.

Keshtu qe po t’i ndaloni blegerimat, do ta shihni e studentet e fressh u shprehen ndaj rames njesoj si studentet jashte fressh. I bene te njejtat pyetje, te njejtat akuza, nga pikepamja e studenteve. Por thelbi sigurisht qe nuk ka rendesi per bagetine, per sa kohe qe siperfaqja ka vend per blegerima.


#191

Po te mos ishin denoncimet e portaleve, qe e kishin qellim delegjitimimin e debatit, kerkush nuk do te merte vesh se ishin frshiste, per nga menyra e komportimit ne ate debat ne raport me KM-n


#192

ja fresshistja si kundershton ramen

@squarepusher u njerez jeni ende me mendesine primitive blegtorale qe ose je me mua, dhe je kokrra e servilit per mua; Ose je me palen tjeter, dhe je armiku qe do te me shohesh mua te vdekur.

PS ka shkuar pertej kesaj, fale heqjes se Fatos Nanos. Te rinjte shkojne aty per ideale dhe kane bthe te kundershtojne edhe kryetarin. Po te Fresshit ishin ata studente e te rinj qe nisen protestat kunder Rames sepse nuk donin armet kimike. Kur erdhi Sala ne proteste e qelluan me shishe.

Ndersa brezi juaj jo vetem qe s’do te dilte kunder rames, por edhe uranium te sllte partia ku mbani ane, ju do te rrinit si pula te zgjebosura, sepse jeni brezi qe jeni mesuar te hani shpullen surratit po te shprehni mendimin tuaj kunder babait; dhe shqelmin vitheve po te shprehni mendimin tuaj kunder mesuesve. Ju ose mbani njeren ane dhe vdisni si dele, ose rruge tjeter nuk ka. Dhe ketu tek peshku kjo shprehet shume qarte. Squarepushe psh ti thoshe te nje teme tjeter qe kur ka proteste studentesh, lajmet nuk duhet te japin asgje per veliaj apo per ramen. por te jene 100% me studentet se rruge tjeter nuk ka. Dmth, truri primitiv i epokes tende aq e ka takatin. Vetem njeren ane me vetemohim dhe censure 100% per anen tjeter.

Keshtu qe une nuk pres ta kuptoni kete brez.


#193

Tazo, je bo me dhene mend. Shko bej praktike me dike tjeter. Ose ik flit me veten ne pasqyre se ato qe ke shkruajtur te aplikohen me se miri.


#194

ore, leri keto shpallje lufte dhe shiko videon. Provo te debatosh nje here me fakte, jo me blegerima dhe me dhune primitive.

Vajza ne videon qe solla une po flet kunder Rames. Te tjeret e Fressh te gjithe folen kunder rames, dhe thane qe ishin te zhgenjyer nga qeveria dhe se reforma kishte deshtuar.
Tani cfare kupton brezi yt ti me “pale kundershtare ne debat”. Te vriten?

E di qe kerkon te menduar dhe kohe po te shohesh faktet, dhe te shprehesh menjehere dhunshem eshte me e thjeshte. Po provoje nje here ta shohesh videon e pastaj shprehu.


#195

Nuk kam kohe teper. Te ecte mbare!

Mos harro edukaten.


#196

dmth ju vetem flisni ne siperfaqe dhe anjeri nuk e ka pare debatin, thelbin
kur dikush permend debatin, qe eshte thelbi, pergjigjja eshte dhuna
faleminderit qe vertetove 100% ate qe thashe. klm


#197

Po po, vertetimin e ke ne xhep. Shpresoj te ndihesh i vete-kenaqur.


#198

shih top show pastja fol, mos sulmo njerez neper internet duke folur per nje video qe as nuk e ke pare, ta them per mire, se ndoshta te bie radha te drejtosh ndonje forum tjeter ne te ardhmen dhe pse ta prishesh dhe ate. klm


#199

ed rama var veten ne litar


#200

Definitivisht, Edvin Kristaqi e ka hum kredibilitetin per ta konsideru pale luajale ne zgjidhjen e kerkesave te kalamjve. Mu personalisht e vetmja fije qe me man akoma lidh me te, eshte reforma ne drejtsi. Po pashe ne burg Damian Gjiknurin & friends, ja nap voten prap.


#201

ti m’dysh ke qene perhera mos thuaj e ndave mendjen tani :stuck_out_tongue:


#202

cfare kerkojne studentet konkretisht?