Studentet e Dhjetorit


#203

e pashe vajzen, pse nuk keni punuar - i kerkoi rames, pse s’i keni bere keto me pare

dmth sa i takon te ashtuquajturit manipulim te fresh.

tjeter gje se pyetjet e tyre e kane nje pergjigje, te cilen jo vetem rama si KM por edhe ne si te jashtem ne ket mesele, e dime.


#204

shih postin #137 ketu


#205

nuk eshte vetem vajza, eshte i gjithe emisioni me pyetje shume te qarta dhe aspak servile
por njrezit ne vend qe ta degjojne preferojne te blegerijne, duke perfshire njerezit qe shkaterruan ppu-ne me kete mendesi


#206

eshte bere si tendence kjo per te dale kundra rames, kam vene re se njerezit e bejne edhe per t’u dukur trendi, jo se eshte ky rasti qe debatove ti. Desha te them eshte kaq e veshtire me disa t’i besh te shohin qofte edhe neutral, lere pastaj te mbeshtesin ramen si individ.
edhe une “talk show” sot do e shoh, eshte ndryshe kur ndjek konkretisht cfare flasin studentet, mora shkas nga klipi me vajzen.


#207

ok flm.disa pika si 3,5,6,7 nuku behen dot brenda nates .edhe sikur te filloje puna sonte me entuziazem revolucionar studentet e sotem do jene bere gjysher kur ato te realizohen .30 vjet perpara shkendia e protestave studentore ishte gjendja e keqe ne konvikte .sot studentet ankohen per te njejtat gjera .rritja e cilesise te mesimdhenies shkon both ways .vertete qe ka pedagoge qe nuk duhet te jene por po te rrisin ata kerkesen e llogarise vetem nje perqindje e vogel e atyre studenteve qe protestojne kalon klasen .nje gje nuku kuptoj una se pse te rinjte shqipo vene e harxhojne 4 vite kot ne nje shkolle qe nuk iu jep aftesi te marketueshme me te cilat te bejne hair ne tregun global te punes.nese je arkitekt ne shqiperi e kur vete jashte perfundon punetor llaci si thote shkaba dmth se ke nje diplome te pavlere.http://www.gazetatema.net/2018/12/12/universitet-me-laboratore-dhe-aparatura-kineze-te-kohes-se-enverit/


#208

aq eshte bota brenda shqiperise dhe universiteti shqiptar perfaqeson ende dicka madhore
imagjino qe ka mjaft qe duan e s’munden ta ndjekin as ate,

por me c’shoh ne internet, per aftesi marketable nuk eshte vetem universiteti shqiptar qe vuan. Ka sa te duash studente psh. italiane qe braktisin vendin per mundesine qe te shkollohen ne londer e jetojne atje. sa per shembull, dhe italia eshte evropa vete jo ndonje periferi e kontinentit.


#209

Demokracia asht vota ku dy ujq edhe nje qingj vendosin ca do hane per darke, thote Benxhamin Franklin.
Studentet jane qengjat e armatos per te kundershtu voten.


#210

Dmth, as policia nuk i paska ngritur ceshtje tupes. Tupes ia kishte thene nje shok, dhe per Tupen, brezin e gjembesires dhe squarepusher, aq mjafton per ta perhapur si lajm.


#211

#212

Me kete I ka rene pikes por njerezit duhet Te kuptojne se nuk behet brenda nates .


#213

O Zot, kane ftuar kete gerdallen. Po nuk i ktheu patkonjte nga dielli ky qelbesire, ta gezoni Ramen.


#214

Si gjithmone komentet me pelqejne, se kete mortje nuk e degjoj fare


#215

paraqitja e km-s ne opinion mrame, ka gjithe arsyet per te gjithe shqiptaret, jo vetem per studentet, qe te ngrihen ne kame kunder ketij km-je. nje kllounade e neveritshme. me t’than menja se ka hyp m’bicikleten e met selimit, jo ne karriken e kryeministit. terp!


#216

Urime Kosoves per formimin e ushtrise se shtetit te Kosoves!
Nje falenderim SHBA dhe Britanise se Madhe per perkrahjen e hapur qe I dhane ketij procesi!
Kjo eshte dite e shenuar per SHQIPTARINE!
Gezuar te gjithe shqiptareve per kete dite te shenuar!


#217

ky shoqi s’asht ka bje dakord.


#218

Ka rene dakort SHBA dhe Britania e Madhe.
Kaq mjafton e teperon.


#219

#220

Po shoh se Pjetrin e humbem perfundimisht. Dicka eshte thyer perfundimisht dhe nuk mund te ngjitet me. Pallosh o Pallosh, duke u munduar t’u besh qejfin oligarkeve, po na humbet ne njerezit e thjeshte. Oligarket sot i ke, neser te lene ne balte e te futin gishtin dhe bishtin, te lahutes e te ciftelise bashke, po ne vegjelia nuk te duam per interes.


#221

#222

Tender 6 milion euro per rojet, tha per rektorin. Me vu duret krese asht edhe kjo, po si asht ajo batuta e xha Rakipit tek filmi; “po ti, ato vicklat e tua i harrove?”.
Tenderat 40 milinshe per 2 km rruge e te tjera si keto, qe tenderohen ne mungese teansparence totale. Gjithe kasta e burokrateve prej te KM-ja deri tek burokrati i fundit ne provincen ma te fundit te venit, kane vetem nje qellim; si te shpikim pune per tenderim paresh publike, qe te zhvasim sa te mundemi. Kjo eshte historia. Sa ma i madh tenderi, aq me madhe llokmja per xhepin. Le me pastaj te pretendosh te kene nje strategji per zhvillimin e venit. Si do te jete veni pas 20 vjeyesh, po themi, jo me tutje. Keta jane barbona, qe per turpin tone, i kemi ne krye dhe ju kemi besu administrimin e arkes se shtetit.