Studentet e Dhjetorit


#62

hahaha te kenaqnin sutdentet sot me terma marksiste
rezistence
komunikate
bashkohuni
etj, etj


#63

Ti qenke idiot fare.
Nuk thua shyqyr qe shqiptaret po protestojne se kane 28 vjet qe po perdhunohen si nga PS si nga PD apo nga LSI e plehera te tjera ?


#65

peshku, fshijani dhe ketij palles te sharat perderisa m’i fshini mua
o llapi, sigurisht qe jam i kenaqur qe po protestojne marksistet e shqiperise
duhet te protestojne tani sa eshte ne krye rama qe nuk vret protestues, por degjon popullin, ndryshe nga berisha e basha
por pse duhet ta fsheh qe protesta po drejtohet nga marksistet?


#66

hahaha, marksistet e rinj nuk duan negociata, duan revolucion
https://www.balkanweb.com/studentet-serish-ne-proteste-te-plotesohen-te-gjitha-kerkesat/

per llapin qe ka dyshime qe nuk eshte levizje marksiste


#67

Bjeruni qenave!


#68

Lajm i mire eshte qe studentet kane perzene shoket e PDhit, si atehere me ato armet kimike. Ndersa sipas kesaj ketu, bukuroshja Gride e paska quajtur te organizuar nga PS

Me pelqeka edhe ketu te Tema komenti i pare i Peços


#69

Faleminderit per permbledhjen e llojit xhibist.


#70

Je e mirepritur njesoj sic do te te mirepriste Xhibi


#71

Speaking of PDhi


#72

Une nuk i njoh kush i drejton studentet.
Pak rendesi ka nese jane marksiste apo anarkiste.Ne fund te fundit cdo levizje ka njerez te tille.
Por uroj qe ne fund te kesaj levizjeje, te krijohet nje parti e djathte nacionaliste, qe te zhduke te gjithe spektrin politik antikombetar PS-PD-LSI, qe vetem riciklojne veten e tyre per 28 vjet rresht.

Prandaj perseri them:
Bravo ju qofte studenteve te Dhjetorit 2018!


#73

Nuk kthehet me PPSH, sado ta deshironi
ajo qe po kerkon ti eshte te hiqet e drejta e votes.
ndryshimet i sjell vota, jo disa studente
ndryshim sistemi me studente kane bere vetem komunistet
eshte komike se si ju qe beni si te djathte jeni me komuniste nga te gjithe


#74

Ministre me mesatare 5.8?
Jeni bere me keq se PPSH-ja e viteve 1980.


#75

#76

Drejtuar: Ministrisë së Arsimit dhe Sportit
Ministres së Arsimit dhe Sportit Znj. Lindita Nikolla
Lënda: Kthim përgjigje me shkresë zyrtare

  1. Përgjysmim i tarifës së studimi
  2. Rritja nga 10% në 50% e peshës totale të votës së studentëve për të zgjedhur kandidatët për dekan/rekor dhe rritja e përfaqësisë së studentëve në senatin akademik me 20%.
  3. Mbështetur në nenin 99 mbi Këshillet Studentore, Ligji i Arsimit të Lartë pika 2 kërkojmë që Bordi i Administrimit të IAL-ve të ketë numër të barabartë votash si nga Ministria e Arsimit dhe Sportit dhe IAL-të dhe të shtohet një përfaqësues në këtë bord nga studentët.
  4. Mbështetje e studentëve për kërkime shkencore.
  5. Mbështetje e studentëve të doktoraturës me fonde për kërkimin shkencor.
  6. Përmirësim i kushteve të konvikteve të Universiteteve.
  7. Dyfishim i buxhetit për arsimin e lartë.
  8. Pajisja e të gjithë studentëve me kartën e Studentit brenda vitit akademik 2018-2019.
    Presim përgjigje zyrtare me shkrim deri në orën 14:00. Kërkesa drejtohet nga Këshilla studentor.

#77

Eshte ironike qe qeveritaret tane I çojne femijet me studime jashte.
Kjo tregon qe edhe ata vete e dine qe arsimi në Shqiperi eshte në piken me te ulet.


#78

Nuk e di a kane te drejte studentet apo jo? Ndoshta s’kana, biles bindja ime eshte me shume se nuk kane se kane. Puna eshte se keta qe po qeverisin duhen te zhduken nje ore e me pare. Keta s’kane minimumin e kredencialeve per te mbajt lidershipin e venit. Ju mungon integriteti , zerro! Pergjegjshmeria per nderin qe ju asht ba duke ju ngarku ne detyre e tille, per te qeveris venin. Jane thjeshte dhe vetem ca halabake te neveritshen qe duhen perzene me shqelma nga zyrat e shtetit. Me shqelma.


#79

Ndoshta dikur do kem fatin te mesoj ku e pe marksizmin tim.


#80

Arsimi I larte do para te madhe .shiqo buxhetet e universiteteve ne shba jane me te larta se gdp vjetore e shqiperise .me c’degjoj ketej kolegjet 2 vjecare prefesionale ,nje crossover ndermjet temesmes e se lartes jane me te vlefshme per rinine dhe ekonomine se sa arsimi I larte masiv .


#81

Po pra.
Te gjithe riciklojne njeri-tjetrin.

Ilir Meta u be president, ne vend qe te shkonte ne burg.

Ridvan Bode do te shkoje ne Keshillin Mbikqyres se Bankes Shqiptare.

Visho Ajazin pasi e shane e bene per nje lek, e cuan ambasador etj etj.

Kur behen keto ne nivele te larta,mendoni se cfare behet ne nivelet e uleta.

Me falni,por kjo eshte poshtersi.

Levizja Studentore 2018, duhet te fshije njehere e mire keta pushta.


#82