Studentet e Dhjetorit


#103

Po. Dhe vesh poture :stuck_out_tongue_winking_eye::laughing:


#104

mua me pelqejne logot e ketyre protestuesve. Vetem te majtet dine ta ngrene popullin e te kerkojne te drejta. Te djathtet ngrene vetem zaptuesit dhe dallaverexhinjte


#105

Si i percakton te djathten e te majten, z. Tazo?


#106

Pse nuk thu qe kete paska kopju kryeministri. Veshje kombetaro-tradiocionale shqiptare. Edhe atlete Adidas besoj. Apo i ka opinga.


#107

ajo qe merret me nevojat e popullit te ndershem qe punon, me studentet e me punetoret, jo me zaptuesit qe nuk punojne po qe i ka sjelle politika ne TR per te vjedhur toka

http://gazeta-shqip.com/lajme/2018/12/08/tension-te-mas-studentet-perzene-banoret-e-astirit-jeni-te-politizuar/?fbclid=IwAR2dUipz09Opj8lt2i4lFh4SYfIc_o2pHdUta8yH7GsPqlM1_FqnBQhk7ww


#108

Me vjen keq per Stalkerin, po e degjova kete qorrin te Topi. I merzitshem, arrogant. Po edhe vete Stalkeri do kete ndryshuar mendje per ty. Edhe thote Shkaba pastaj qe nuk duan Salen keta, qe t’u leshonte Izetin t’ua hynte ne dru dhe ishin shperndare per 5 minuta. Kane gjetur Palloshin dhjaks. Me Palloshin trima behen te gjithe.


#109

Si ishte titulli i atij publikimit? “Pritshmeri te gabuara”? Ne kete rast ke plotesuar ‘plotesisht’ pritshmerite e mia (te pagabuara). Sweet saturday!


#110

ma beni shume qefin kur s’keni c’te pergjigjeni


#111

Ja Karenti p. sh. I djathte qe mbron ata te Astirit qe kane grabitur pronat e pronareve te ligjshem. Megjithese Karenti zemren e ka pasur ne krah te majte, po c’t’i besh qe nderroi vendin e punes dhe i kaloi ne te djathte.


#112

ore po sikur e kishte me ramen ngritja studentore…
se sikur po del se e paska me pedagoget taksidare (ne demokraci quhet ryshfet, korrupsion) kuptohet edhe cik me ministren :stuck_out_tongue:

http://www.gazetadita.al/studentet-akuzojne-me-emra-cilet-jane-pedagoget-qe-kerkojne-leke-per-provime/

Ja emrat e pedagogëve të korruptuar sipas studentëve

-Thanas Xhillari, 500-1000 euro FSHN;

-Petro Zoto, 150 mij lekë deri në 2 mungesa;

-Andon Kume, 1500 euro lënda UAMD Durrës;

-Universiteti Arteve, 4000 mijë euro fitim konkursi;

-Gasper Kokaj, 250 euro provimi Juridiku Shkodër;

-Kristaq Kikina, 200 euro pedagog Gjirokastër;

-Shkëlqim Hidri, 250 euro Gjirokastër;

-Arben Bocari, 100 mijë lekë provimi i matematikës UBT;

-Nirvana Shkelzeni, 300 euro dy provime në Elbasan;

-Ukë Bucpapa, 50 mijë lekë Gjuhët e Huaja;

-Arjana Fejzo, 5000 lekë për të kaluar UBT;

-Kledi Xhaxhiu, 500 euro kimia FSHN;

-Alketa Lame, 150 euro kimia FSHN;

-Sabri Hoxha, 100 euro provimi te Mjekësia;


#113

Sikur e kishin me tarifat… ?


#114

Provo t’ja kritikosh Ramen njeres.


#115

e pra tarifat, VKM-ja, ligji, qeveria :joy:


#116

Sikur nuk rrotullohet bota rreth Rames, apo…?


#117

eshte targeti me i kollajte andaj e bejne qender


#118

Ne ate rast kuptoj empatine tende per te.


#119

duke te marre literalisht, marr shkas sqaroj cik me shume se targetimi i perqendruar vetem drejt rames ilustron varferi kapaciteti nga mileti per te shquar vektoret e mekanizmat ne modelin e madh te sistemit


#120

eshte protestuar jo pak keto vite nga levizja per universitetin dhe presioni i ka mbajtur keto tarifa te ulta.
Nuk eshte detyrimisht modeli i duhur. Ne gjermani psh tarifat jane mjaft te ulta per gdp per capita.
Nuk duhet anashkaluar qe ne shqiperi studenti haset dhe me harxhime te tjera vec tarifes.


#121

smbaj mend ku lexova kto dite nje nga shkrimet (e shumta) mbi studentet por te shoh mos e gjej:
kostoja 4 vjecare e studimeve perfshi gjithcka (strehim, ushqim, libra, fatura shkolle, etj), ne shqiperi shkon te 12,000 Euro. Tarifa e provimeve = vetem 1,000 Euro (per 4 vjet) nga totali.


#122

muaj dhjetor, qenka muaj demostratash kudo ne bote :grin: