Studentet e Dhjetorit

nentor dhjetor, demostrates mos ju ndor!

Pjer, valle çer do te thote fjala “ndor”, qe eshte krijuar per hir rimes poco primes? Ose e ka kriju si fjale vete rima poco prima.

Kisha kohe qe nuk hyja ne peshk , po ja qe duhet nojhere , Pjetri na paska dale kunder Rilindjes :))

1 Like

Nese studentet protestues jane per se mbari, protesta eshte per se mbari.
Nese jane ngelesa, protesta eshte dhjetefish me shume per se mbari.
Ngelesa keni dashur, ngelesa keni mbjellur. Prej ngelesave do t’u vije fundi.
Pastaj ti vete i quan ngelesa, dhe kthehesh kerkon logjike e mirekuptim prej ngelesave.

“Dhjetori, muaj sulmi”, i nderuar. Apo I ke harruar parullat e vjetra.

Po ky vetes i drejtohet me Taulanti kshu e Taulanti ashtu. :smiley:

Kokat e medha ashtu bejne. Shyqyr qe u riktheve, se pa ty Peshku pa uje eshte si peshku ne restorant pa kripe e limon

1 Like

I moren leket qe ju paguan pedagogeve keta?

Nga sa e se lexova, te shkronjetuar nga studentet, dola ne konkluzionin se keta nuk duhet te kishin kaluar as 8-vjecaren. I gjith sistemi arsimor eshte per faqe te zeze. Strukturimi duhet te filloje thelle dhe sigurisht te jete i gjere…
Ka goxha kerkesa per te cilat duhen mbeshtetur studentet, por ajo heqja e tarifes se provimit te mbartur per te 10-ren here nuku eshte nje nga to. Me vjen keq qe ne listen e kerkesave nuk pash ate te ujit te rrjeshshem, aces, letres higjenike dhe sapunit ne ate hale sistemi universitar. E di, e di qe punet studentet i mbarojne te kafja me e afert, ose me trendi xhanem.

E kam ba kastile me t’kthy ty te lagjia.

kane kane marre noten. cfare lekesh duan mbrapsht? Leke japin vetem ata qe s’kalojne dot. Une s’kam dhene ndonjehere leke per nota ne jeten time. Kam marre 5 e 6 ne vjeshte, por leke asnjehere.

1 Like

Ah, keta jane rrumpalle.

Prandaj je dhe kaq I mencem ti :blush:

1 Like

Edhe une e kam mejtuar kete .universitet ne kukes kur kukesi me zor ka pas mbajt je shkolle te mesme cope cope .

1 Like

Dhjetori eshte edhe muaj provimesh .nese jemi tape dhe si kalojme dot o burra te bejme ca gjullurdi :blush:

1 Like

per t’u sqaruar
96102a25-cb40-467e-b219-e9a76a07ee24-576x1024-1

si edhe

Si kishte than Edvin Kristaqi? - te bashkohna bashke te luftojme korrupsionin!!!
Nanezeza!

1 Like

NGA 4 i bon 8 . NGA 8 do bohen 16 derisa tu mushet kaplloqja qe kan fuqi che do kerkojne pushtet. Pak e dhime puna, noshta me mir kshu,se u bon 5 vjet snodh asigjo. Ju ha kurrizi ENE ktyne,dun me ekzistu. Ishte rehatu pushteti, ha,pi,rri,bo nai lek ,futi i dor gallat ene krruj ploncin masanej.

Akuzohet edhe nga LSI per korrupsion .realiteti ne kete rast eshte me qyfyr se Estrada :blush:

1 Like