Studentet e Dhjetorit


#143

Koleget e shkerabes qe sapo kane filluar pune ne departamentin e Endri Fuges. Komentet qe duhen bere eshte urdhri.


#144

http://www.panorama.com.al/fotot-pas-manastirliut-nje-tjeter-ish-ministre-e-qeverise-akuzohet-per-plagjiature-te-doktoratures/


#145

shkabes t’ia hash ti gjembesira se shkaba cdo diskutim e ka per debat te lire dhe s’ka nevoje te punesohet te njeri, e jo me te politika. more vesh?

PD, Endri fuga dhe peshku (peshku me keq nga te gjithe) jane ata qe nuk dine c’do te thote debat i lire.

Keto manovra vijne me epoken, s’ke c’ben. Ty te ka ardhur presidenti ne pushtet me gjera te tilla atje ne SHBA, Kur ishin zgjedhjet lokale te rinjte e PD ishin gjithandej me adresa fallco duke bombarduar cdo postim. I jepnin like njeri-tjetrit dhe postimet e tyre rrinin me te klikuarat. U demaskuan nga portalet dhe i lane adresat fallco, tani kane pergatitur te tjera dhe bejne kujdes te mos i kene friends me njeri-tjetrin


#146

Se me ke me ngjajne me adresat fallco dhe aftesine te krijojne te tilla me shpejtesi. Nuk e kuptoj pse e ke turp te pranosh qe ke punuar per PS e per Lali Erin. Puna eshte nder.


#147

Tito chill bro…


#148

c’thote anabel per kete?


#149

#150

#151

shiko c’thote sot tirana post, ai dora vete eshte pas protestes :clap:


#152

shyqyr qe ka kundershtare ‘Edi’ qe te mund te prodhojne shkrime analistet e pafund
cfare do benin po mos kishte kundershtare (dmth autokrat??) …


#153

#154

Rama ‘dialog’ me ‘studentet’ ne TCH. Rama ka skenarin e tij, freshistet e maskuar si studente recitojne skenarin qe u eshte dhene. Media, ne kete rast mikpritese e ketij inskenimi, nxjerr ‘lajme’ te njepasnjeshme me citate te Rames nga ky ‘dialog’. Nuk e di kush eshte me keq, qeverisja manipuluese apo media manipuluese.


#155

A i gjeti Rama nga i kane gjetur studentet iPhone apo jo?


#156

https://www.balkanweb.com/u-paraqit-si-studente-xhunga-perze-nga-studio-juristen-e-masr/


#157

nga e di media qe ata qe jane ne salle jane te rames?
media i fton dhe ata vijne sepse jane aktive, ngaqe jane aktiviste
media nuk i kontrollon dot nje me nje, atyre shyqyr qe u vijne dhe ata qe vijne
rudina psh nuk e dinte. e mori vesh, e perzuri


#158

universiteti publik autonom, dmth jashte tuteles se qeverise, dhe sa institucione te tjera ndahen formalisht e jo-formalisht me forca jo maxhoritare ne vend (psh nje qe vjen shpejt ne mend- avokati popullit)

megjithate askush s’degjohet te ngrihet ndaj qeverise universitare.Levizjes per Universitetin s’ia mban te perballet me PD e LSI. Arlind Qorri e gjen më komode te tregoje forcen me ramen & ps, pika marksizmit te tij.


#159

Ligjin per arsimin e larte nuk e ben universiteti por qeveria.


#160

Keni ca freshista ju këtu, abababa, qelbet në era Fresh. Mos ishte ndonjëri mbrëmë te Topi more, ta dimë.


#161

I ke te Lolita dhe nuk behet fjala per ndonje por per te gjithe. Studentet e kane bere te qarte qe nuk duan te ‘dialogojne’. Pse do thuash ti? Nuk kane besim qe s’do neperkemben dhe kjo eshte te thuash shume.


#162

Po ty nga te kemi? Apo nga rinia e PDhit qe bie era livando,