Sulme shpifarakësh

Ka hyre kollovar, te fshati i gruas. Ku te veje, ne Afriken e Jugut?

Per shkrimin, bie dakort me ata qe thone “edhe po te kete bere ndonje zullum ky, kur e kritikojne tregetaret ambulante te klikimeve, sikur s’ta ka qejfi ta kritikosh edhe ti”. Besueshmeria e mjeteve te informimit publik ne Shqiperi eshte ne nivele te uleta dhe s’ka shume kerkese llogarie per etike profesionale apo per te thene te verteten. Secili thote ate qe ka ne mendjen e vet, pa filter, pa redaktim, mjafton te shkrehi dufin.

Bulktho nuk o nevoja me na tregu thjeshtesine nepermjet menuse se une per ate une ne darke haj vetem kos (kjo qekur kuptova qe burrat nuk pjellin sado t’i kete shku barku :stuck_out_tongue:).
Sa per Pallatin e Brigadave, ne kuader te PPP (pa kufi) te kesaj qeverie, ai jepet me qera per sebepe nga ditelindjet te synetlliqet. Une kam asistu ne te pakten 2 aktivitete krejt private ne keto 3 vjet. Po edhe sikur mos ishte kshu, nuk mund te them se Leka nuk e meritote me bo dasmen te shpia e gjyshit te vet.
Sa per arsyet pse rri ne Shqiperi ai, duhet me pyte ate. Ndoshta thjesht pret qe gjerat te rregullohen e te korrigjohen nje pjese e padrejtesive qe i jane bere (ne lidhje me pronat). Ose ndoshta edhe mund te rri per ato arsye qe erdha une ne Shqiperi dhe vazhdoj te rri, pavaresisht se perdite me fusin duart ne xhep e ma bejne jeten malore, Rama, Berisha, Meta, Lali Eri, etj. Thjesht nuk do ta dorezoje kete vend ne dore te maskarenjve pa u perpjek.

1 Like

Mut me ere por pa emer, jete radhe nga kuzhina e mutit: shqiptarja.com
http://shqiptarja.com/m/analiza/ish-z-dh-n-sit-e-gazidedes-dhe-t--pd-sot--si-gazetar--t--pavarur-379620.html