Super Bowl 2017


#42

Ora 4:35 e mengjesit te une. Ne 6:30 dola per ne pune. Jo vetem qe s’ndjej lodhje po me duket vetja si tom brady. Kujtuam se i kishim pare te gjtiha por jo. Dhe me kete forme ai luan edhe nja 5 vjet a 6… po s’u vra do lej nam. Direkt per ne white house. Fiton nja 5 mandate po… coach b instead of bannon


#43

jepi, mshoja Amerika me SuperBole!


#44

Roger that!


#45

Me pelqen pasioni me te cilin e ke ndjekur ne 4 te mengjesit.Pavaresisht se nuk e ndjek futbollin amerikan, dikur me kane folur po me kaq pasion per kete skuader.


#46

GEICO :smile:


#47

TB12 the GOAT


#48

po jo mo, Falcons fitun. E thote dhe shtypi elektronik


#49

ja dhe bqimi qe shkon i jep doren. Pak a shume versioni shqiptar i nje shkabe te pasur


#50

Greatness sapo ka fillu


#51

Nuk ja lesho doren mer hej :smile:


#52

ca thu mo vlla, t’u ja terheq.
Roger that, thote TB12-shi
https://vimeo.com/202405729


#53

sa me shume iken ora, aq me shume me duket si e pabesushme.
How can you define “the greatest” without saying Tom Brady? you can’t, simple as that!


#54

Fitorja nuk quhet se Atlanta fitoi “popular vote”.

Nje nga lojrat me emocionuese qe kam pare ndonjehere.


#55

Per her te par kam pa rob me shikim qe shprehte urrejtje dhe admirim sinkronikikikisht.


#56

Si s’doli nje fans NBA ketu mer jahu, plot me NFLista qenka. Bostoni vazhdon te tregoje qe ka ne pergjithesi ekipet me te mira. Po te mos llogaritesh Yankees (thejsht shume fitore) do ishin qyteti me me shume fitore ne 4 sportet e medha amerikane.


#57

si mund te kerkosh me fol per NBA kur kjo ishte nena e te gjitha ndeshjeve qe mund t’kemi pa deri sot? po kjo eshte herezi mo peme, HE-RE-ZI!


#58

kjo e kishte edhe NBA mrena, touchdown-i i fitores ishte slam dunk, dhe edleman na vizualizoi harlem globbetrottersat me ate supercatch.

parada paradë sot


#59

Kjo ishte Nona e Ndeshjeve.
Ka vetem nji moter, te pallumen e brazilit prej Gjermonies.


#60

me tu duk ai 7-upi i Barcelones si leng geshtenje, ishte ky superbowl


#61

ore, ka njerez qe ngrihen ne mnjes dhe pysin veten: a ndodhi vertet apo ishte thjesht nji enderr? ka rob qe krujn koken 7-8 ore ne dite per te gjet se ca ka bo me hile ket here. Jo, jo, cdo skuader tjeter do kish ngrit duart lart dhe do e kish nderpre lojen per te rujt veten nga injorimi me i madh. Red Sox e bon ket ne 2004 kur e permbysen historine po kjo ja kalon dhe asaj. Eshte si me hedh nji boksier n’toke 3 here ne roundin e parafunit dhe ky te ngrihet 1/10 e sek para se arbitri te thote 10 dhe ta hedhi kundershtarin knock out.