Të gjitha detajet e marrëveshjes Rama - Basha


#193

Ok, zgjedhje per 45 dite… a do i boni 71 deputete, kjo eshte pyetja, pa per Doktor Mortjen…Rama ka ra 3 muaj pas 2013 dhe gjelin e detit te vitit te ri 2014…sun e ka honger…
Po Doktorin do e ven ne Liste per Daputet …apo e ha bashke me Majlinden??? Rrezik Gjigandi i lutet Lulthimit ti fusi te dy per deputet …


#194

Lulzim Basha e di që ministrat teknik të opozitës, mund të shërbejnë vetëm si dordolecët ne fushat me drithë për të trembur galat. Vetëm atë fuqi kanë për zgjedhjet e radhës; “frika ruan vreshtin”. Gjithsesi e gjitha kjo ka një vlerë historike, nëse dy politikanët absolutisht më të fuqishëm të vendit do ti qëndrojnë në të ardhmen e afërt atyre pikave të marrëveshjes, që hedhin farën e të ashtuquajture “Republika e Re”. Kjo qeveri gjithëpërfshirëse mund të përdoret si një model i asaj, që do të realizojë Reformën Zgjedhore, Kushtetutën e Re dhe të hapë negociatat për anëtarësimin në BE.Nga gjithe kjo histori vetem Rama del i fituar po te mbeshtese dhe perkrahe Republiken e Re ose do te shkoj tek 7 penxhert .
Prandaj berbero edhe socialistet e ndershem te mbeshtesin gjithe Republiken e Re


#195

E ca i dum 71 Deputete ? Ne me 30 e kusur Depuete kemi , Zv Kryeministrin , 6 Ministra , Krye Prokurorin , Gjykatat, Presidentin , Dritat , Hipotekat dhe Profesor Doctor Sali Berishen , cna duhen Depuetet ?


#196

Lebetitso,
Te lutem per ndihme, sepse ti pate mbajtur shenim:
Ku e benin sh*rren ata te cadres?

Thanks in advance


#197

A e ndreqe qeverin e Kosoves ti kuder? :rose:


#198

Po ti mor burr thoshe se Likja do ja u sillte ne tepsie ne 8 Prill Gjigandin , e ja u futi… :hugging:

Po pse o burr, ti thu qe kur te bi Gjigandi kta zv-km e ministra e Drita nuk do bin bashke me Gjigandin???:hugging:

Po ti o Burr, nuk e kuptu qe po bashkeqeveris me pinjollet e bllokut qysh sot…dhe po ra kjo qeveri pinjollesh bi bashke me te 6 Ministra…zv Peleshi…e hipoteka e drita…ene Tina :hugging::hugging::hugging:

Po ti o burr na thuj a do kapni 71 deputet …apo sa d okapni…se kto poste zhduken pas 25 Qershorit…si enderra e nje nate vere :open_hands:


#199

O udbash, na te Tirones i mbajme Shkijet per gjona te trasha e nuk humbasim kohe me sqarime… cere te duhen ty punet e Shqipeve kur per ty Tito Nostalgjiku Bota fillo mbsa sllovenie e zvicre… komshij ju kena juve Shkijeve por mos na e cani shume karallojin se sdo ju lejme as me e cik ujin e Adriatikut e JOnit


#200

Ja dhe Lamja i dorzojti qelsat


#201

Likja ja futi vetes. Nuk e di nese e pe sonte tek Cani ca te qyrravitme i bonte Sales por asgje nuk ka mbaruar , po te tregoj vetem qe Sala nuk ka lujt nga Instikami deri tani sepse ja cuan haberin shume here , Basha ja tha shprehimisht " prishe qeverine se ndryshe do na lutesh ti pastaj " loja paska qene e thelle , kujt ja priste menja …Luli …
71 Deputete nuk i ben asnjona Parti , Amerikont ngulmojne ne Qeveri PS - PD deri ne Anetaresim , deri sa zgjat kjo puna Anetaresimit nuk e di , di vetem qe Amerikont kane kuptu qe Shqiperia ka Stabilitet vetem me kete lloj Qeverisje.


#202

Te gjith i dorezoi, qy nga Tahiri e tutje
Vetem per Karrigen.


#203

Prit se ka prape me dorezu :wink: Ministrine e Punes ja kena kerku me gjithe Ministren mrena :joy:


#204

brado s’kuptoj pse amerikant e dune shqiperine qe te kete stabilitet ?


#205

Qe kur vendosen me e fut ne NATO llogjike qe e dune te kete stabilitet .


#206

Po sma tregove mo Burr si mund ti mbani kto poste po rrezuat Gjigandin??? Atehere sdo e rrezoni qeverine ne fillim qershori…po juve mezi ju nxorri gjigandi prej Qadra mo burr…do ngrini Qadren prap…per Liken???
te shofim rezultatet e Zgjedhjeve…ksaj rradhe nuk ka ca kontestohet…leni mo Burr njerezit te gezojne i cik plazh e i cinare bar se kan kalu dimer te forte sivjet…jo po Rilindja, Republika e re…lene se ene Likja qiti te Cani Republiken e vet te re me kleidin e co.
Jena nkoalicion tani e ta dredhim i cinare hashah:hugging: :hugging:


#207

FOR months, Kosovo, Macedonia and Albania have each been embroiled in crises of varying kinds. But over the past few days, the political landscapes in each of these countries have suddenly shifted, and for the better. Kosovar politicians who normally despise one another have struck a deal to campaign together in an election on June 11th. In Albania, a party that had been threatening for months to boycott elections agreed to take part. And Macedonia’s president at last agreed to let an opposing party form a government, ending a five-month-long impasse that had led to brawling in the streets and inside the country’s parliament itself.


#208

Po normal me normal se ate qe te boka koalicioni sta boka perenija :joy:


#209

llogjike e drejte, e harrova qe jemi ne nato.


#210

Nuk di te te flas per Republiken e re, pasi sipas krijuesit te saj tollumbacit lul basha, ajo do te themelohej dhe do te ngrihej duke murosur Ed Ramen dhe jo me Edin ne krye te saj. Interesi i kokes se PD-se ishte mosfutja ne zgjedhje, kercenimi me destabilitet dhe mundesisht permbysja me dhune apo me revolucion salist. Une nuk e di se cfare i ka “keshilluar” buckoja kinez nga Amerika, por fakti i kesaj kthese te menjehershme prej 180 gradesh (ose mbrapa ktheu - komande ushtarake) , por edhe ndryshimi i mendjes pa prit e pa kujtuar i presidentit Maqedonas per mandatimin e qeverise, tregon se ketyre cubave ju drodhen loqet nga frika. Ndoshta ju ka kujtuar historine e Bin Laden-it ku dhe hirin e kockave ja hudhen ne oqean.


#211

Po nese ps-PD bejne bejne koalicion mbetet shoqata e pencionistave te beje opozite :smile:


#212

shans per ndonje parti tjeter t’ja u mar ne kthese. po nuk e besoj nje aleance te tille. LSI ja do te luaje rol perseri.
pastaj s’ka nevoje per opozite, perkundrazi. ne Kine nuk ka gje opozite dhe eshte vendi me perparim ekonomik me te madhin ne bote.
ne perendim opozitat jane fallco, sa per sy e faqe. te pakten keshtu i akuzojne partite e ekstremeve, partite tradicionaliste te qendres. e gjithe loja politike eshte qe mos te kete kundershtar te vertete. te mos fitojne te rrezikshmit, qe mund t’i ndryshojne kahjen e drejtimit makines se Shtetit.