Tensione në Maqedoni


#81

nuk e beson dmth.


#82

po ca ekzagjerimi mo shoku? aty realiteti ja kalon fantazise. Ty te doli deputeti ne pritje i listes burgaxhi. Iken njeri, vjen tjetri. Ti me thua ekzagjeroj. Po jo mo. Eshte problemi juaj i perceptimit. Jeni mesu me eren e keqe dhe nuk ju ben me pershtypje. Ju duket parfum


#83

Shiko meqe jemi tek tema e Maqedonise. Nuk ka konflikt etnik, ka vetem lufte per pushtet midis dy partive maqedonase sllave. Njera prej tyre, luan karten e nacionalizmit, gjasme shume te keqija do i vine Maqedonise nga zyrtarizimi i shqipes, duke humbur dhe karrakterin unitar si shtet. E verteta eshte se de facto, Maqedonia ska karrakter unitar dhe dhenja e te drejtes se gjuhes ndaj shqiptareve, nuk do i bente ata me antagonist kundrejt shtetit te tyre, perkundrazi do i afronte ata me shume me bashkesine tjeter te madhe dhe me vendin ne pergjithesi, ku ju njihen te drejtat dhe mund te prosperojne.


#84

po te mos kishte kriminela ne parlament/administrate si do sensibilizoheshe ti qe ka kriminela ne parlament/adminisrtrate, thuj falemnderit mor plak se po i kercen truri dhe po i heq gjithe kriminelat dhe pastaj ti do ngelesh si guak ne erresire informative.

http://www.lapsi.al/lajme/2017/03/03/perla-e-tahirit-p-r-drog-n-shqet-simi-q-krijuam-me-kanabisin-sht-arritje-e-jona#.WLnNDfJcDGg


#85

Te vertetuar s’e kam, per e dij sakte qe ka pasur figura nga kosova pjese te revoltes se 97, te afert me te majten, enveristë te deklaruar.


#86

teorite konspirative zakonisht hedhin drite mbi cfare bejne qeverite jo se cfare bejne popullatat.


#87

Ka nje logjike perse ata qe mund te jene denuar per cfaredolloj gjeje jane me te paster se ata qe nuk jane. Arsyeja eshte se nuk kane pas leke mjaftueshem per te korruptu gjykatesit dhe sistemin, ndryshe nga depytetet qe nuk jane denuar por qw e kane pas kapur sistemin dhe e kane shfrytezuar me se tepermi .
Ti mund te mos jesh dakort me kete argument por kjo eshte e verteta paradoksale ne albaniet.


#88

Dakort me ty dhe nuk e mbeshtes fare zgjedhjen e tyre. Ligji i ri elektoral qe pat dal, u jepte dore te lire kryetareve te partive per perzgjedhjen e kandidaturave dhe kjo ngjallte shprese per nxierje te figurave me integtitet dhe kualitete intelektuale Jam mundu me e justifiku ne komente te meparshme daljen ne piace te kesaj kategorie. Rregullat e lojes ishin bere kohe me pare nga z Berisha. Kjo kategori sherbente si detashment i PD me marre votat me dhune ne zonat e tyre. Nje i aferm i imi qe ka jetu gjithe jeten ne Lac,me pat thene vite me pare,se po te beheshin zgjedhjet e rregullta ne Lac,Laci qytet eshte me shume i majte dhe fiton PS,po PD i vjedh gjithmone pikerisht permes ketij kontigjenti. Edvini lujti me rregullat e lojes qe gjeti,duke i shkeput cunat nga PD me nje oferte me te mire per ta. Dalja ne piace e tyre pati efekt bumerang per ta,pasi u ekspozuan ne proxhektoret e vemendies politiko-shoqerore dhe sot po vuajne dekonspirimin e aktiviteteve te tyre te paligjshme. Pare nga kjo prespektive,le te themi se kandidimi i tyre nga Edvini,pati edhe efekte pozitive. :grinning:


#89

“Lehtesia e padurueshme e buzeqeshjes” kur pranon te mireqene faktin qe edi rama eshte kryeminister fale votes se krimit (vrasje, prostitucion, droge etj). Quhet pushtet kriminal.
Le qe u lidh me ilir meten me bllok ne dore me ze dhe figure, dite per diell.


#90

Mos je ai llapushi ti ore?! :grinning:


#91

:yum: me nje fjale, bumerangu ishte i parashikuar :grinning:


#92

:smile:
Mbeta njehere, po pastaj mu kujtu qe llapush e qujtem buzhalen nje dite :stuck_out_tongue:
Jo sjam. Edhe s’ia kam besen llapushit btw.


#93

m’fal po kjo e ka emrin verberi politike. Njesoj si ajo qe rrinte dhe pa buke e uje per hater te partise se saj. Nuk di ca emri tjeter t’i vej arsyetimit pergjithsues se “ata qe jane denuar, jane me te paster se te padenuarit”. Nuk perjashtohet rasti i nje apo disa te denuarve gabimisht. Historia eshte e mbushur me raste te tilla. Po te thuash se keta ligjberesit e ligjvenesit apo administratoret qe ka vene i gjati, jane te gjithe te tille, eshte e guximshme. I bie qe ata qe i kane denuar ne Zvicer, Itali, Gjermani apo Greqi duhet te mesojne nga prokuroret shqiptare


#94

shiko se nuk e ke kap…se keto qe jane te padenum ne PS jane ato qe kane kap sistemin, jane ato me te rezikshmit dmth, jane ato qe hajne sallate dhe pijne bira dhe nuk bejne shere. keto me kursimet e bankes blejne banken.


#95

Ja pronaret vanitoze te mediave qe mbeshtesin opoziten e mjere shqiptare :stuck_out_tongue: dhe kontrasti me popullin e varfer


#96

Qe kur Irfan Hysenbelliu eshte me opoziten?
Ai eshte me LSI-ne


#97

Sa here flet mesilda te gjithe armiqte e popllit shqiptar I mbushin breket nga frika :grinning:


#98

sikur te mos kishte vene kujen amabasadori amerikan parlamenti shqiptar do kishte me shume burgaxhinj nga reparti 313.


#99

Peec di karrne kon doie ooki.


#100

Wau, pushtë-ti i sotem kontrollon ne menyre permanente 98% te medias te “pavarur” dhe ti flet per Hysenbelliun, qe ne te vertete punon per LSI. Sa te pacipe qe jeni.