Tensione në Maqedoni


#101

Lsi ka ne anen e saj vetem, ora news, packa se here pas here flirtojne me te gjitha mediat, dhe lsi nuk eshte maxhirance po qeveri me vete brenda qeverise always been keto 3 vjet, kane dashur gjithnje te luajne lojen e “il terzo comodo”, qe jane ne opozite me te dy te medhenjte.
News 24 eshte e sigurt anti ramiste, mjafton te shohesh mediat e saj, kryeredaktoret e gazetave qendrimet qe kane mbajtur, madje kane qene dhe kur keta ishin ne opozite.
Nuk po them se jane gazeta 55 e fahri balliut por nga politika editoriale kane dale gjithnje kunder qeverise, eshte media e djathte prej natyre, nuk do beheshin kurre me taksen progresive te rames, mjafton te shohesh videon me siper ku pronaret e saj hapen bythesh me jete luksoze dhe e kupton mjaft lehte kete qe po them.
Nuk eshte e vertete qe maxhoranca ka mediat, shumica e mediave mainstream bejne loje te dyfishte. Klan-i me arjan cani fevzi e gjithe drejtuesit e abc news e news 24, me yll rakipi e kane bere modus vivendi anti’ramizmin, dhe ky eshte tregues i interesit qe u ka prishur lidhja e meparshme me pushtetin


#102

terzo incomodo zakonisht perdoret per ate qe nuk ndihet rehat. LSI eshte pjese e qeverise po aq sa ishte nen Saliun. Nuk ka pse ndryshoni atributin e LSIse ne varesi te km-se se beheni qesharake