Terror në Stokholm


#22

Ke ndonje gje qe kryeqytetet dhe qytetet kryesore europiane po kthehen si ne Kandahar?
Ne Angli ka dy sisteme gjyqesore,nje per anglezet tjetri ligji i Sheriatit per muslimanet e atjeshem.
Te hidhesh dege me dege eshte profesioni jot per tju shmangur debatit.
Ore me duket mua apo shqiptareve muslimane ju duket normale islamizimi I Europes?
Shkoj gati cdo vit ne Europe dhe e kam pare se si po shtohen shamite,burkat apo callmat ne rruge.
Por jeni shqiptare more te mjere…tha i madhi Pashko Vasa.
Po kujt ja tha…nuk behet stan me lepuj.


#23

zhardin ç’kemi, ke hum fare.

Jo per gjo, por sepse u anku Pjetermustaqekuqi qe edhe ti me ke braktis si shume te tjere intelektuale t’mdhej qeflij.


#24

mire trumpit por po i dalin fjalet edhe bushit


#25

Liberalet nuk kane rruge tjeter pervecse te behen hipokrite. Po t’ju dhimbsen simotrat qe han dru nga burrat apo detyrohen te mbulohen koke e kembe apo goditen me gure do flisnin ndyshe. Kush na qenka ajo femer qe mbulohet me deshire. Kur Muhameti themeloi fene e krijoi ne kushtet e viteve 600 ishte ndryshe bota asokohe. Sharia eshte dicka per te cilen lufton cdo musliman. Ndryshe bashkesia nuk e pranon si besimtar. Ata gjithmone kan per te luftuar per nje bote islame me sharia.


#27

Pse kaq i eger? Une kujtova se te krishteret jane shume me ndryshe nga myslimanet e eger. Cfare ndodhi me mesimin e Krishtit per te kthyer faqen tjeter?


#31

So in one sense, a Qur’ān-only Islam is arguably a different religion than the mainstream Islam that is practiced today.
https://counterjihad.com/women


#32

Ju lutem mos flisni keq per fene qe paqes.


#33

Myslimanet e poshter!

Prit se s’qenka mysliman.


#34

Ne pergjithesi komunitetet emigrante behen me njeri-tjetrin neper vendet ku emigrojne. Psh ke degjuar per China-townet? I ke ne cdo qytet amerikan (madje dhe ne Tirane), behen me njeri-tjetrin, mbajne fene e tyre, martohen me sho-shoqin, biles shume s’dine as gjuhen e vendit prites. Po me keta pse s’merresh ti apo je thjesht i shpelare nga trute?


#35

Sepse keta nuk bejne sulme terroriste dhe nuk kane per qellim te shkaterrojne shtetet ku jane.
kot qe te flasesh me njerez qe bejne sikur nuk shikojme se cfare behet.