Tregim (pjesa e 2 ) ; Shqiperia e 2017


#101

Une nuk shes vere Vlonjato, Te them te drejten, e kam pas ne plan gjithmon te shkoj ne Divjake, por me mire vone se kurre.


#102

Pjero se jam duke ik por po shkove ne Divjake mos ik qe andej pa kaluar njehere nga Bujtina e Kozmait. Nqs te pelqen kuzhina shqiptare aty ke per tu kenaqur; zogj fushe te egjer, fasule furre me salcice rresqithi, ngjala lagune, berxolla gici ne vere e piper etj etj. Vlashin (pronarin e Bujtines ) bashke nenen e tij i ke mikpritesa deri ne ekstrem. Ngjitur me bujtinen Vlashi ka dhe nje rrethine me nja 10-15 kuaj dhe mund te besh shetitje per 5€/ 2 ore. Ke per tu kenaqur. Pyet @Br3dharaku n . I iku mendja vjet ne mars.


#103

Merr antidot me vete se eshte plot me neperka n’Divjake.


#104

Sapo dole nga burgu dhe do shkosh prape per funizim ne Shqiperi o Belul?! Nuk paske zene mend fare!


#105

Vlonjat, kam degjuar dhe une per kete bujtinen. Me duket se eshte jo shume larg asaj kompanise se Lames qe japin makina me qera apo jo?


#106

Ok, kjo ose eshte koincidence ose s’di c’te them. Njoh une nje Vlash nga Divjaka dhe Kozma e kishte i ati ndjese paste, po s’e dija te kishin bujtine. Per kete bujtinen kisha degjuar po s’e dija qe ishte e tija.

P. S: Te ajo biblioteka e re qe do ndertohet mos harroni te beni nje seksion per VQ. Njoh njerin une qe bredh rrugeve me traste mbushur me VQ po s’ja marrin se s’ka ISBN.


#107

Po gjembo ajo eshte. Lami ka bere nje hotel te vogel tani (10 dhoma) por nuk eshte me ai i pari.


#108

Shiko kthupi se keta jane me fame, prandaj besoj se ke degjuar per ta :grin:. Nejse une prandaj ia rekomandova Pjerit se jane tradicionale ne gatim plus qe kane dhe ate opsionin e shetitjes me kuaj.
Lami aty eshte akoma por aha eshte drejt fundit tani. Beri leke atehere kur leku ishte sheshit ne kohen buall mavrise :joy:.


#109

Kovi akoma gjalle eshte?


#110

Ka vdek qe ne 97 ai. Vdiq aksidentalisht nga nje plumb qorr me duket.


#111

Gjynah. Si puna e Ibrahimit, rahmet paste.


#112

Ata qe jane botuar pa ISBN, z. Pjer, ne pergjithesi jane libra te dobet dhe te botuar nga shtepi botuese joserioze dhe gjysme ilegale. Sigurisht libri juaj eshte perjashtimi qe perforcon rregullin.


#113

Mos keni dashur te thoni “konotacion”, z. Pjer, por kritikat qe keni marre ne kete prurje ju kane coroditur pak?


#114

liber pa isebene i vetebotuar zere se nuk ekziston. eshte njesoj sikur ta shkruash neper fletore me shkrim dore dhe ta shperndash neper librari a biblioteka.


#115

Po pse ungjilli kur u shkrua me dore kishte ISBN?


#116

Vlonjat, sa larg nga qendra e Divjakes eshte kjo bujtine.


#117

Mundet Arban mundet :grinning: Ju vete e keni lexuar VQ . Ku banoni, ne Shq. apo jashte.


#118

Si mundet o Pjer? Si ta marrin njerezit seriozisht vq kur ti perdor fjale qe jane gabim dhe as jua di kuptimin? Kjo eshte reklame shume e keq per VQ.


#119

Gjembi, me fjalet e huaja, çdo njeri mund te ngaterrohet.


#120

Pasi kalon qendren ben dhe nja dy kilometra ne drejtim te detit dhe e ke ne te djathte. Perpara ka nje kanal te madh qe lidh lagunen me detin por ka nje ure qe kalon makina.