Trump kandidati dhe Trump biznesmeni

standarde per te qene jane ato te arabise! c’pune ka femra te drejtoje?

you just did… and you really didn’t waste a chance to prove my point. te thashe qe qenke i dobet.

Ok, ja ku e zbulove arabin, te lumte.

Nje kandidat mashkull, me “experiencen” e hillaryt, do te “gurezohej” ne mes te sheshit ne Washington.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

edhe FOX eshte pak me i balancuar por perseri kunder Trump-it eshte

ne ka misherim te budallallekut ai eshte patjeter vetem FOX news :frowning:

1 Like

:smiley_cat: po si ka mundesi qe kaq vite ne Amerike dhe s’ka mesuar anglisht kjo zonje, e cuditshme…mos ndoshta e ka traumatizuar Trumpi? Si perfundim, po u zgjodh president propozoni Ivanken per First Lady se kjo s’eshte kerrkund.

Zezak e ka shqipja korrekte .i zi ka kanotacionin I keq I lige .kaqi I zi theshte berisha dikur per nje nga ikonat e PS.

Vazhdoni flisni sikur gjerat po shkojne vaj.
Vertet keni humbur kontaktin me realitetin.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Fucking hypocrite . Te merkuren ne mjes ky lajm do jete shume " vari hejbet ". Po me qe osht e shtune, dhe Hitleri portokalli’ akoma na ca bythen me " extreme vetting "… AP ka zbulu se Melanoma Dump ka punu si modele ne US illegalisht perpara se te punonte legalisht. Nooooo !!! Deport the bitch, Donald. She’s getting old too. Time to trade her in for a younger model. Plus she promised to fight cyber - bulling as First Lady, you know, that thing you like to do at 3 am. Plehrat e degjenerum.

ne taktiken me te fundit, Trump ben thirrje per, dhe ka mobilizuar mbeshtetesit ne forca paramilitare per kontroll dhe intimidim ne votime.
Si dhe ju kerkon votuesve te tij te sillen si vezhguesa ne vetvete, te votimit. Kjo dmth qe te kete perplasje mes votuesve , mes votuesve dhe komisioneve elektorale, dhe perfundimisht te debatohet vete procesi elektoral. (si rendom ne Shqiperi)
Procesi elektroal eshte aksioma me e pare e demokracise perendimore. Nese disktutohet ajo, ka marre fund cfare quhet demokraci liberale, dhe mbrapakthehu ne vitet '80 ose dhe me prapa. Ka marre fund usa si vend demokratik, dhe t’i bejne hyrje ne boten e trete, krah me shqipot, filipinet etj.)
Njesh me Salen tone si perfundim, me i fundit tipar qe ju kish mbetur pa u konfirmuar si perbashkesi.

Nuk te duket pak e cuditshme qe ne Cikago,Filadelfia etj ne lagjet e zezakeve McCain dhe Romney nuk mori asnje vote te vetme?Asnje!Zero!
Rezultatet ne keto zona ja kaluan edhe kohes se Enverit qe e nxirrte te pakten 99.99%,keta e nxorren 100% per Obamen.
Nuk te duket pak e cuditshme qe njerezit ne keto zona votojne pa asnje certifikate identifikimi?

Po perse argument eshte ky? Te zinjte (pa konotacion negativ ketu, sepse eshte normale t’ja u perdoresh termin ‘black’ balle per balle) te phillit a chicagos qofshin s’behet fjale te votojne Trump rracistin. Nuk kam degjuar dhe s’njof gjer tashti ndonje trumpist black. Edhe ne paste, ajo prezence eshte e tille qe garanton rezultat votimesh si ne kohe te Enverit, 99.99%. Une vete kam te bej me zone te zinjsh, pa perjashtim anti-trump me jane konfirmuar te gjithe c’kam folur.

Chicago pastaj eshte bastion demokrat, cfare pret nga shteti i senator Obames ti…

nuk me duket korent, sepse e kam parasysh natyren dhe huqet e te zinjve. Anti-ligji dhe anti-rregullat jane kulture ne zonat e tyre.

me duket se duhet te njofesh ca me shume perpara se te dyshosh, dhe te ngresh pyetje…

Po asnje vote per McCain apo Romney-n?
Asnje per be?
Mos eshte edhe McCain racist?
Nga sa di une McCain ka adoptuar nje vajze me ngjyre…
Dhe merr 0 vota ne Filadelfia dhe Cikago?

Ajo qe eshte problem nuk eshte Chikago qe eshte bastion i demokrateve por Pensivania ku votat 100% te zezakeve kane kthyer rezultatin ne favor te kandidateve demokrate ne 2008 dhe 2012.

Clidhje kane anti ligji?
Une kur shkoj votoj tregoj ID.
Perse zezaket nuk duhet ta tregojne para se te votojne?
Dhe kur ja u kerkon ID te quajne racist???

Nese mbeshtesin Trump ne total, nuk do ta marrin dot voten e te zinjve, McCain apo Romney. Keto llogari behen…

Anti-ligj ka lidhje, sepse eshte veshtire t’i besh te operojne me rregulla, njesoj si ne shqiptaret. Bejne goxha presion kundra edukates se ligjit, me te gjitha arsyet e mundshme qe jane ne gjendje te nxjerrin. Ti ke degjuar se fundmi kane vene ne pozita vete rendin, policine ne qytete si Chicago e Texas, nen preteksin e te drejtave te shkelura te njeriut.

Nuk i mbroj, perkundrazi…

Me fal pyetja ime ishte e drejtperdrejte:
Vertet beson qe ne 2008 McCain ka marre 0 vota ne lagjet zezake dhe cdo gje ka shkuar fjolle gjate votimit ne Filadelfia?
Nuk ka pasur mundesi qe Korriku psh te kete shkuar ne zonen qe do jeton ACDC dhe te hedhe voten per Kete te fundit qe ka vendosur te mos shkoje fare ne votim?

Se dyti clidhje ka Trump-i ketu?Ne 2008 Trump ishte mbeshtetes i kandidatit demokrat…

Votimi eshte kulture e ketyre. Dmth hyn ne ato gjera qe nuk diskutohen se mund te behen ndryshe. (ne Shqiperi po, akoma debatojne). Sado manipulues te jene te zinjte, manipulimi nuk arrin deri ne nje kauze civile. Mendoj se te zinjte kane vetedije per sensin e mases, dhe nuk kalojne pertej interesit te ngushte vetjak ne ngaterresat qe bejne.

Nuk do ta benin ngaterresen me id card, edhe sikur ta dinin qe trump po fitonte.