Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet


#469

Vallai do bejne mire te mbajne shenim sepse Shqiperia nuk kishte pse te dilte kunder USA-s aq me teper qe palestinezet bashke me brotherhood-in arab nuk kane qene fare pto Kosoves.
Makso, qe je hajdar nuk kam ça te te bej. Megjithate je hajdari yne dhe gjithomone do kesh prioritet.


#470

Mo po le te votonin abstenim te pakten.


#471

Po he thuaj! Ata jane avdalle nga i pari te i fundit, nga e majta ne te djathte.


#472

The number of abstentions is likely a result of the Trump administration’s threat to “take names” of countries that voted against the US and cut off humanitarian aid funding.

kurse shqiperia nuk paska frike nga shenimit te emrit nga Trumpi


#473

Ka ndodhur cdo vit qe Amerika ka qene e vetme në rezoluten per heqjen e sanksioneve ndaj Kubes,por sic duket te ka lene kujtesa.


#474

#475

Eh sa do jete merzitur zoti Trump qe rezoluta nuk pati ato rezultate qe priste ai per faj te Shqiperise.
Nese zoti Trump vazhdon me traplleqe as shtete te fuqishme e te rendesishme si Shqiperia nuk do e perkrahin ne idiotesine e tij.


#476

Eshte shume e lehte per t’i mbajtur mend: e gjithe bota.


#477

“The United States will remember this day, on which it was singled out for attack in the General Assembly for the very act of exercising our right as a sovereign nation,”
"America will put our embassy in Jerusalem. That is what the American people want us to do. And it is the right thing to do. No vote in the Untied Nations will make any difference on that.”

Nikki Haley

Shkoni flini gjume me babe Erdoganin tani!


#478

“Votimi i sotëm i Shqipërisë në Asamblenë e OKB, kundër pozicionit amerikan, një votim edhe kundër interesave të vendit tonë.

Një votim edhe kundër interesave të Kosovës, të shqiptarëve në Maqedoni, Mal të ZI, Serbi etj.

Një votim kundër inteteresave tona në përgjithësi.

Një politikë jashtme e përgjegjshme e çdo shteti, në radhë të parë është në funksion e mbron interesat e qytetareve e bashkëkombasve të tij”


#479

Shqiperia boni shume gabim qe nuk ju bashkua per jete a vdekje aleances me keto 7 shtete qe votuan kunder:

Guatemala, Hondurasi, Marshall Islands, Micronesia, Palau, Togo dhe Nauru.
Qysh sot do dorezoj qytetarine Shqiptare e do kerkoj ate te PALAUT ose NAURUT. Vende qe te imponojne respekt.


#480

Nejse me mire qe ndodhi keshtu, ta kuptoje :us: sa antiamericane eshte “aleati” i saj ne Tirane, dhe kinezin ambasador qe mbeshtet kete qeveri.


#481

#482

“Nje akt i rende antikombetar i klikes se neo-bllokmeneve me ne krye Noriegen e Europes!

Sot klika e noe-bllokmeneve hoxhist, me ne krye bastardin e xhelateve te shqiptareve Koleka, Rama votoi ne OKB, ne traditen aterore, kunder SHBA, vendit i cili nga vitet 20 te shekullit te kaluar deri sot ka luajtur rol percaktues ne lirine e kombit shqiptar.

Qeveria jonë nuk duhet t’ia bënte këtë atentat popullit të vet. Kurrsesi nuk duhej ta godiste këtë romantizëm amerikan ndaj nesh. E për çfarë? Për një racion kadaif e bakllava më tepër nga Erdogani. Ne prej dekadash mburremi për ndihmën që u kemi dhënë hebrenjve gjatë Luftës së Dytë. E përsërisim këtë gjë deri në pështirosje… pa kursim, pa elegancë… me teprinë e natyrshme të një shoqërie që s’ka shumë për t’u mburrur.


#483

E bukura eshte, qe sjellja e Lu-se ne Shqiperi, interpretohet nga Ramistet, si qendrimi i politikes amerikane, kurse politika e Presidentit amerikan, si sjellje e tij personale.


#484

Kusuri i Lylit te harxhoj ca dollare e te vij prap ne Ameriqi e te spiunoje tek Trumpi se per ke votoji Ramushi ne rastin e Jeruzalemit. Ymer Ymeer
Prap nuk i qas njeri morrat e Shqupit nderkohe popolo amerikano nuk e rruan hic se cndodh tek UNOJA


#485

Me se te vije? PD sikur s’ka me leke ne arke me sa lexova nje titull une. Kishin heq 10 veta nga administrata se s’kane me se t’i paguajne. S’ka me as drithe.


#486

Jo mer se leket ja morin lobistat amerikon ndonese me pas administrata Amerikane dhe e BE ngrene ne qiell punen e Gjigandit sa na lejne gojehapur.
Po kush i qas kta delenxhinjte mer …shif i cik Politikanin e rraces cfare fjalori ka:


#487

Aman shyqyr qe u bene te kuqet pro perendimor se do vdes fare nga qefi lol
Vetem nganjehere ja, votojne per Palestinen …ja ka lene amanet babai shpirteror
Vetem si Arafati nuk u vesh ki …
Merak me ka mbetur :stuck_out_tongue:

image


#488

Çudi, UT si hapes i temes nuk ka bere as nje koment per voten pro palestines kunder cifutve dhe Shba nga ana e mn te jashtme te palloshit. Tori qe i thote se eshte çifut UT dhe merr rroge nga ata nuk eshte e vertete , eshte vetem Ramist, jo gjysem çifut.