Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet


#489

Po prandaj e ka shpikur robi ate abstenim te bekuar, ja per keto raste.


#490

S’ke cfare te komentosh , i thane te tjeret me siper te gjitha, ca me pak e ca me shume nga ato qe mund te thoja dhe une, keshtuqe se kuptoj pse duhet te dal une te vej kujen tani se votoi Shqiperia pro islamisteve, une kete e kam diskutuar dhe me pare ketu ne tema te tjera e jam therritur si islamofob e rracist etj etj.

Ta gezoni Bakllavane , e bythen perpjete , inshallah s’iua rras njeri pa menje …


#491

Shqiperia votoi si vend normal dhe sipas rezolutave te mehershme te OKB persa i perket kesaj ceshtjeje. Te gjithe ju qe flisni per Erdogana e per bakllava nuk jeni normal. Po Gjermania me Angline psh kane ngrene bakllava apo i jane shitur islamikeve?


#492

Shqiperia nuk eshte vend normal, ky eshte problemi. Jemi te varur nga Amerika, aq sa dhe egzistenca jone si shtet e komb, vihet ne rrezik, nga shkeputja e lidhjeve me te. Aq me teper, qe ne keto gjera nuk ka parime, por intetesa, prandaj dhe Palestina nuk e njeh Kosoven.


#493

Shkoni re pirdhuni na cate meneren me Jeruzalemin e konfliktin Palestino-izrealit kur keni gjysmen e botes ne zjarr e cdo dite ju mbyten femije e gra ne Mesdhe, tek dera e shtepise, duke u perpjekur te shpetojne prej Ferrit tokesor.
Hec se per ca muaj vijne zgjedhjet e midtermit ne uesej e ka per ta pa KokKuqi shoku i Gjigandit ku ka per ta cuar poplli amerikan. Presidenti me aproval rate me disaster ne historine e amerikes do zgjidhi konfliktet ne bote.
Cdo dite e me shume ene ish aleatet po e quajne Femije me te Meta mendore Potusin tone, ce do qe nuk eshte femije.

#494

Është e vetmja zgjedhje e duhur që ka bërë kjo qeveri kusarësh dhe lëpirëse ndaj Erdoganit, vota kundër zgjedhjes së Jeruzalemit.


#495

Nikki Haley, kjo që merrej me përmendoret e Konfederatës.

“That is what the American people :israel: (Jewish bankers & lobby, Aipac, ADL, SPLC) want us to do.”


#496

Nikki Haley me duket se ka qene nje nga me te zjarrtat per te hequr flamurin e Konfederates,kur ishte guvernatore.
Pozicioni i Shqiperise duhej te ishte ABSTENIM sic e beme edhe me pare, apo sic abstenoi Australia,Kanadaja,Hungaria,Cekia apo Polonia.
Fatkeqesisht kemi kryeminister diletant.

Sa per zgjedhjet e 2018,cdo president ne detyre ka humbur Dhomen e Perfaqesuesve.
Obama u shkaterrua ne 2010,por kjo nuk e pengoi te fitonte ne 2012.
Problemi eshte se Senatin e kane Republikanet dhe pritet te thellojne diferencen ne 2018,pasi jane ne loje shtete filo republikane me senatore demokrate.
Atje vendosen edhe per ministrat edhe per gjykatesit.


#497

Tani se ka votuar OKB -ja ne kete menyre nuk do te thote qe Shqiperia vetem te ngrej doren. Prandaj kemi nje ministri te jashtme me nje qerre me specialista. Keto jane raste ku mund te merret dicka ne kembim ose nqs jo, te pakten mos te prishin pune. Dhe qe u votua per ti bere qejfin Erdoganit kjo nuk ka nevoje per kallauz. Pastaj se votoi inglizi apo jermani kontra kjo nuk do te thote qe kemi koqet e tyre apo peshojme sa ata.


#498

Imperializmi amerikan dhe aleanca famekeqe Judeo-Kristiane moren sot goditjen me te rende qe prej formimit. Bota e civilizuar me ne fund po reagon. Nuk eshte problemi thjesht Palestina apo arabet me tmerre nen sqetull sic thote Kafka. Problemi eshte boteror.


#499

Mos e qethni shume per Jeruzalemin, Trumpi hongri nje shuplake spektakolare qe shpresoj ta menjanojne i cik. Cer ishte ai kercenim qe do rregjistroje votat e do penalizoje vendet plakaruqi Legen.
Shqiperia ka probleme ma te rendesishme sesa Cifutet e llastuar:


ose te Qepesh apo te mos Qepesh


#500

Kjo votë kundër SHBA e Kryeministrit Edi Rama është jo vetëm mosmirënjohje për gjithë mbështetjen amerikane ndaj Shqipërisë përgjatë shtetformimit, e deri më tash, si edhe për rolin vendimtar në krijimin dhe procesin e njohjes së Republikës së Kosovës, por është edhe një mesazh tejet i rrezikshëm për vazhdimësinë e marrëdhënieve mes SHBA dhe Shqipërisë. Votimi i Qeverisë Shqiptare kundër SHBA është akti i dytë publik i Kryeministrit Edi Rama, pas deklarimit të tij të mëparshëm se zgjedhja e Trumpit President të SHBA “Zoti na ndjeftë, do të dëmtonte botën demokratike”. :v::v::v:


#501

Ja si ja shperblejme Amerikes …Ke hajer nga te pabeset e kuq …

VIDEO/ Ambasadorja amerikane në OKB: Bashkëshorti im është me …
www.kohajone.com › Aktualitet
Traduci questa pagina
1 giorno fa - Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley, deklaroi se Uashingtoni po përpiqet fort që të gjitha vendet ta njohin Kosovën në Kombet e Bashkuara. https://www.facebook.com/zeriamerikes/videos/10155887047324536/ Haley i bëri komentet gjatë pritjes së organizuar nga Konsullata e …


#502

Trumpi vulosi histerine e tij, por mbetja e botes i tha “IK PIRDHU SE TI NUK JE AMERIKA”.


#503

Po cmerresh me Maloket e Sekretarit te PPSh o Kaposh, pse nuk i dime ne se cfare jane tribalet. Prandaj ja ka mbyllur Administrata Amerikane deren surratit ShqupKareve Kamunist.
Ky shoku jot flet ndryshe. Nejse rendesi ka qe ShqupKaret jane force non-Grata ne amerike nese nuk i shoqeron si Babe Gjigandi Rama


#504

#505

Po pse o Besnik koqa keto shtete nuk jane ne BE … Çekia, Hungaria, Kroacia deri edhe BH që ka një qerre me myslimanë abstenuan…


#506

Mire do te ishte sikur zoti Trump te kursente disa miliarde $ ne vit qe i con ne nje organizate komplet jo efikase si OKB.

OKB qe u krijua te promovonte demokracine dhe te drejtat e njeriut, sot eshte me Korene e Veriut si anetare dhe dhjetra te tjera si kjo qe dhunojne te drejtat e njeriut 24/7.


#507

Bashkeshorti i kesaj eshte me origjine indiane ne fakt, nuk e di nga i nxjerrin shqipot keto lloj lajmesh.


#508

-Shikoje vidion e thote vete zonja …lajmi eshte marre nga zeri i Amerikes …