Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

xha tani, nuk morrem vesh asigjo nga ky muhabet, a mund te na i sqarosh pakez me gjere se si qe situata, me ke ishte konflikti, kush ia tha ; hajt zhdukuni,

Ja pra ky eshte mentaliteti i gabuar qe te le ne vend. Jugu ka qene shume dobet ne sherbim klienti, vite me pare skandaloz fare, te gjithe kane qene Kodhjere e harbut pa perjashtim. Por me kalimin e viteve ka nja 6-7 vjet qe ka shume permiresime me ne fund.

Nuk eshte kollaj te gjesh me keq se kaq ne bote por ky eshte relativizim i se keqes.

Ky eshte mit i para 20 vjetesh. Po te shkosh ne Jug do shohesh se tavolina me me shume njerez qe ha me bollek peshkun qe i sjell pronari jane kryesisht kosovar. Ka pas nje mentalitet te gabuar me pare ku Kosovaret i shifnin Jugoret si rrebel e Grekqire kurse Jugoret i shifnin si pabuksa vllaznit tane.
Kjo ka ndryshuar dhe hotelieret e Jugut duan turiste kosovare e italiane sepse sillen me mire ne respekt te dhomes e akomodimit. Biles duan Shqiptare Maqedonie sepse diten qe largohen Shqiptarja e Maqedonise pastron dhomen e hotelit se e ka per turp tja lere hotelexhiut. Po kur nuk bridhni as me Kurva e as Plazheve skeni si ti dini kto gjona.

Nuk e di pjer , por e kuptoj se ti e don ta tregoj me detaje dhe artistikisht… Une u perpoqa tju tregoj thelbin e historise. Gjithsesi , Duke pare edhe qindra komente per temen ne fjale , serish them se ne shqiperi , per mua mbetet I kohes slogani ; " ha pa lek , fli pa brek " ja kshu ja.

Kjo osht pyetje 1 meleon dollar pjerr! Se asnji azerxhevap nuk e ka ngrit si pyetje. Pse?
Jam i thigurte qe pjesa me e modhe e njerzvet e dijne pergjigjen, por nuk folin se ashtu nje pune.

1 Like

Ehhhh morr pjer pjer. Jan te thella keto pune. Ay bo$$i nga spanja kish ardh me mision aty ne p.palermo. po nuk i heci plani si e kishte mendu se mihali ia dogji kartat n’dore.

hi hi hi hi hi , vlonjato,

Pjer aty te libri jot ke fol per ca autostrada veri jug jug veri. Po te them nji gje e ke per ta majt vesh. Aty ku nodhi gjullurdia do hidhet leke i papare. Ne competicion jan €, $ dhe Yuan-i. Te shofim kush do dal gladiator

nuk perjashtohet mundesia, megjithse deshira ime ka qene qe ne infrastrukturen shqiptare te hidhen burime te brendeshme, pra LEKE, sipas udhezimeve qe kam dhone.
çdo euro, dollar, jen, frang, etj, qe hidhet ne tregun shqiptar si borxh, eshte nje lak, dhe stermundim per shoqerine shqiptare.

Mihali dogji veten, i tha burgut hapu e mund ti prishin dhe lokalin pa leje ku nuk paguante as dritat, pale kupon.

  1. Juve e ndiqni te gjithe boten dhe e dini me siguri qe njerezit nga ato vende nuk i japin pershtypje?

  2. Peshku eshte “forum” shqiptar dhe si rrjedhoje njerezit i japin vemendje ngjarjeve qe ndodhin ne Shqiperi.

:joy::joy::joy: Pjer, me vjen me te vertete keq kur te shoh qe ju jep municion te tjereve te tallen me ty.

Kurvjar plazhi!
Po po kurvjar je se e ke pranuar ne mbledhjen e organizates baze PPU.

1 Like

Nuk besoj. Burgu hapu? Po te behet gjyq i ftohte dhe i lagesht kam pershtypjen se vozitsi i kerrit ka per tu denuar.
Mihali pas tre ditesh do harroet dhe …fshiu maçja p…ken - themi ne në vlore.

Mihali, shoku i Edit!


Mund të ishte dhe kryetar bashkie.

Sapo do te pyesja si po te shkojne pushimet por e kishe postuar already :grinning:.

Qenka tamam si puna e kapurale Pelegrinit.

Po ajo qe te ben pershtypje eshte titulli i artikullit. Ky i intervistuari thote qe spanjolli i paska goditur Mihalit gruan, ndersa gazeta ve ne titull qe e shau. Domethene, shqiptarit rrihja sa te duash gruan, vetem per t’ia share mos ia sha, se te varet ne makine si zombi.

I katerti ne Trading in World

Mihali hero , 360 mil euro pasuri ha si derr dhe nuk paguan , Mihali duhet te kishte kallash poshte banakut.