Turlija shqiptare dhe Enver Hoxha


#61

Te lutem shume,se jam edhe duke lare pjatat e nuk te pergjigjem dot edhe ty, edhe nje te ndricuari ironik si i Mothi. Hane Shan, hane Bagdad, ku frika e shtreses se mesme, ku lindja e nazizmit. Mos ngaterro ndonje faktor qe ka ndihmuar ne ardhjen ne pushtet me shkaqet e lindjes se fashizmit ne Itali e nazizmit ne Gjermani qe jane shume me te thella, pranoje kaq se me lodhe. Tani thua nuk ka asnje ndryshim, Si nuk paska antipodet ndryshim. Dhe pastaj ben autogol me kete punen e luftes. Nese nazizmi do ishte antipod, do ti kishte shpallur lufte Rusise se pares, por perkundrazi, kishin njefare neverie te dy vendet ndaj demokracise, pra me shume se antipode ishin te ngjashme.


#62

Po mblidhi pra ti copat, dhe na nxirr Frankeshtajnin e se vertetes tende.


#63

Aha po lake pjatat…ne rregull…une thjesht po thoja se nuk ka ndonje ndryshim midis Pol-Potit, Maos the Hoxhes, tre burra te ndryshem me te njejtin kostum ideologjik.:coffee::coffee:


#64


#65

Stalker is replying …, tani erdhi perkufizimi i sakte i fashizmit

kush nuk voton Macron eshte fashist!


#66

Kujtoja se po thoshe nuk ka ndonje ndryshim mes Hitlerit dhe Stalinit e Hoxhes, se mes ketyre treve qe thua ti e dime edhe ne qe lajme pjatat qe nuk ka shume ndryshim.


#67

Qenka fjala per ate burrin qe e nisi duke mbajtur ne krahe femije heronjsh, dhe e bitisi duke u shperndare lojra VitiRiu kalamajve te Bllokut :


#68

jo vetem:


#69

por edhe

806


#70

vetevrasja e Hitlerit e hedh komplet poshte insistimin tend


#71

Te rafte pika…:grin:


#72

vrasja e xhizës e hedh komplet poshte insistimin tend duke konfirmuar vetvrasjen e Hitlerit si kunderfigure e tij satanike. Njekohesisht coptoi - si parakusht - krishterimin ne katoliçizem dhe protestantizem, me pasoje coptimin respektiv te ngambrapakrishterimit ne fashizem dhe nazizem, qe Arbani nuk ja u gjen dot ngambrapaperkufizimin.

https://www.google.it/search?safe=active&hl=en&biw=1745&bih=863&tbm=isch&sa=1&ei=prGOWvupOpGTsAes4K_ICA&q=jesus+children&oq=jesus+children&gs_l=psy-ab.12...0.0.0.9254.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0…0…1c…64.psy-ab…0.0.0…0.HvBFg60-teo


#73

In the ensuing elections in November 1932, the Nazis lost ground, winning 33.1 percent of the vote. The Communists, however gained votes, winning 16.9 percent. As a result, the small circle around President Hindenburg came to believe, by the end of 1932, that the Nazi party was Germany’s only hope to forestall political chaos ending in a Communist takeover. Nazi negotiators and propagandists did much to enhance this impression.

from: Holocaust Encyclopedia

autori me siper per spiunat the fuksat qe jetojne ne pension ne perendim thote se ;Enveri nuk i vrau e masakroj vetem nje popull te tere , bashkeautore me te jane edhe kjo shpurë qe sot propogandojne komunizmin e që nuk po lënë gjë pa i bërë perëndimit, me karta asistence, ushqime, strehime, edukim dhe punësim.


#74

ka te drejte autori, sepse jane fuksat komuniste te ngaparakomunizmit qe mund t’i kundervihen fuksave fashiste te ngambrapakomunizmit qe derdhin lot e qyrre per holokaustin. :stuck_out_tongue:


#75

ingeborgen, me rafte dhe mu pika, jo vetem Arbanit qe t’boni me qesh Hitleri ho ho ho!


#76

Do e kete fyer rende Enveri Pjerin prandaj dhe ai ja nderpreu jeten ne mes Enverit. E dije ti qe Enveri ishte parashikuar te jetonte 150 vjet? Ja ku e mesove dhe nje gje te re.


#77

Flit per veten …se ‘‘ne’’ te tjeret ja bejme shurren tek varri…


#78

#79

Sa per te perforcuar dicka qe e thashe tek nje teme tjeter per punen e administratoreve vullnetare, vetem hidhini nje sy komenteve te dy administratoreve te blogut ne kete teme. Gjembi revolucionar i eshte ngjitur me buke ne traste ketij Pjerit qe duket se e ka identifikuar si armikun e saj (male, white dhe misogjen) dhe ne cdo koment e sulmon drejtperdrejt a me "sarkazem dhe kur ai i kthen nje pergjigje hidhet direkt “a po me kercenon?”, nderkohe qe ai i shkreti duket edhe sikur nuk mbush mire; kurse ky tutkalli tjeter nje fjale ne tre e ka o loqe ose fele bythe per te treguar se mund t’i drejtohet te tjereve si te doje duke i ofenduar se nuk ka c’i ben njeri. Eh nuk ndertohet Bota e Re me pune vullnetaresh, jo.Lol.


#80

Po mor Pjer po …nje koqe m…kishe per te pi vere e te llapshe çfare te doje ti po te ishte gjalle ai kopili i bimbashit …Sa shpejt harroni qe zgjoheshit qe ne mengjes me nje kokerr ves te skuqme te mbledh me gazete ne sqetull ,ne te ftofte me pantallona doku ,hip neper ato autobusa te shqyer ,per te shku me be normen po neper ato ndermarje te shqyera …harroni more harroni …sindroma e stokholmit …