Vetting-u kalon provën e Kushtetueses

Me rezultatin 6 me 2 ne votim, Gjykata Kushtetuese rrezoi sot kerkesen e PD ndaj ligjit te vettingut, duke i hapur keshtu rruge zbatimit te tij. PD, qe kishte vene ne dyshim kushtetutshmerine e ligjit deklaroi se do respektoje gjykaten.

1 Like

Do benet shqiperia! Bahçe me lule do benet!

do behet, o zotri por do behet nga ata idealiste qe qendruan aty me deshiren e mire dhe vullnetin e celikte per ta lulezuar akoma me shume ate vend - jo nga deshtaket qe lajne pjata per arabe ose nga vajza qe braktisen ate parajse thjesht sepse bene sherre me te dashurit

Bravo Edvin Kristaqi !

1 Like

Ore e lexove ate lajmin qe do procedohet penalisht drejtori i drejtorise se mardhenieve shumepalshe dhe dypalshe ne kuvendin e shqiperise? Nuk kish deklaruar qe kish qene denuar me pare dhe kish falsifiku dokumente! Drejtor tjetri ne kuvendin e shqiperise! Ka rrezik ky vettingu do vej nen sekuestro qiverine ne te gjitja nivelet. Kshu po duken bathet.

Jo jo, po vazhdoi keshtu dhe me keto rritme une do kthenem. Po po do kthenem se do kete shume vende bosh ne shtet dhe atdheut i duhen kuadro te te formuar dhe me eksperience perendimore per ta drejtuar. Edhe ti duhet te ktheneç. Eshte detyre patriotike!

Respektojmë vendimet e gjykatave, kontrolli i drejtësisë nga qeveria i rrezikshëm

Partia Demokratike respekton vendimin e Gjykatës Kushtetuese në lidhje me Ligjin e Vetingut dhe ripohon vendosmërinë e saj për spastrimin e sistemit të drejtësisë nga të korruptuarit dhe shërbëtorët politikë.

Partia Demokratike mbetet njësoj e shqetësuar se ligji aktual do ta vendosë vetingun e gjyqtarëve dhe prokurorëve nën kontrollin e Kryeministrit.

Kontrolli qeveritar i vetingut është njësoj i rrezikshëm pavarësisht se kush është kryeministër. Por në kushtet aktuale, kur kryeministër është Edi Rama i cili është i lidhur me krimin dhe është zhytur në korrupsion, kontrolli kryeministror i vettingut do ta thellojë korrupsionin dhe kapjen e drejtësisë nga politika.

Ky Blushi trap, trap po ca gjona i kap …

nji kusho imi atje, sapo me tha qe paska qene nje deshtak emigrant, i kthyer me te vetmin qellim qe te sabotoje vendin. Po, po, eshte e konfirmuar - edhe nje kusherire tjeter sapo me tha te njejten gje

kur te lexoj qe eshte kthyer Pjeri, atehere do e marr ne konsiderate. Pastaj, si fillim duhet te shkeputem nga PS dhe EB e te regjistrohem me LSI

Po qe keshtu puna, se do u hapkan shume vende pune nga te larguarit e radhes, (eh ta lumsha pallen moj lufte e klasave, promotor i historise se njeriut!), atehere po kthehem edhe un! Fare kollaj une mund ta hap e te mbyll dyert e zyrave, meqe donte Zoti dhe e beri Shqiperine plot me zyra, dhe per kete pune une kam shpikur nje metode teresisht te re. Une qendroj ne nje dhome me disa monitore, dhe kur shoh qe zyrtari i afrohet deres se tij, terheq spangon e caktuar dhe ia hap deren. Keshtu te gjitha dyert e nje godine kane spangot e tyre deri tek zyra ime. Ne bordero do te firmos si luajtesi i dyerve. Sepse kuptohet, kur nuk ka levizje neper zyra, une do ti terheq spangot ashtu kot, sa per te mbajtur veten ne forme. Keshtu kam zgjidhur edhe problemin e muskujve. Dikur ne gadishmeri kundra imperialisto-revizionisteve te mallkuar, sot ne gadishmeri kundra islamikeve terroriste te cmendur! Dhe kur ti kemi mundur keta armiq te sotem, sic mundem edhe armiqte e djeshem, do dalin armiq te rinj. Rendesi ka qe shteti gjigand me zyra te funksionoje dhe dikush te luaje dyert!

1 Like

Bejeni share:
http://www.balkanweb.com/site/zbulohet-sms-ja-e-alfred-pezes-urgjent-share-videon-rama-blushi/

1 Like

Zoti Nardi,zoti Vangjel dhe zoti Beni !

Fredi i Tmerrshem! me ate shkrim te denje per nje 6 vjecar, jo nje ish-gazetar

e beme share por po na kthehet mbarpsht, thote beje share prape se nuk e ke bere…

Ke te shajme dhe pse? Kush eshte i share? E ka share dhe shkaba si koordinator dixhital?

frike nga llogaridhenia

http://www.panorama.com.al/sheshi-skenderbej-veliaj-e-mazniku-nuk-i-shkojne-ne-emision-rakipit/

Te lumte moj vajze. Je I vetmi shanc për kryeministre e opozites. Sigurisht, pas 8 vjetesh, por më mirë vone se kurre

http://www.gazetatema.net/web/2016/12/22/majlinda-bregu-pershendet-vetting-un-uroj-qe-tani-pandeshkueshmeria-ne-politike-te-marre-fund/

Rrofte vetingu!

Anallim loje, paska rene semundja e brekve te grisura ne membedhe. Me mire te presim sa te vihet ne pune perseri kombinati j tekstileve te beratit te ngopet populli me breke pastaj te shkojme.