Video: Shqipëria 1991 - Rizgjimi


#21

Per cdo komunist ne pd, mund te gjej 100 antikomuniste te tjere ne pd, dhe 1000 komuniste ne ps.
Fakti qe pd kontrollohet nga munistat, ka bazen me antimuniste ne albanistan


#22

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#23

Shqiperia e mori kthesen e fundit krahasuar me vendet e tjera te lindjes, ishte gjithashtu dhe me e varfra. Tani mbas 26 vjetesh prap situata eshte e njejte, megjithese AL ka qene nja 1000 here me e favorizueme nga te gjitha vendet e tjera te lindjes… Per te ardh keq. Nejse,kto diskutime i kena bo e sterbo sa here qe vje Dhjetori, plus ato te tjerat me Meksin.


#24

Ja i biri i kristaqit eshte kryeminister. Hap librin e shpise te kryesise se ps e cdo ministri, te gjithe kelyshe te monizmit i ke.


#25

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#26

Taqi ka qene minister kulture thote wikipedia. Gojet e liga thone qe ka qene mut nga ata qe mbajne ere


#27

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#28

Wikipedia mer lal, aty flet dhe per denime me vdekje me firmen e tij…
Ps eshte emri i ri i partise se punes, vetem emrin nderroi jo bazen.
Kur amc nderron emrin ne t-mobile, klientet kalojne automatikusht, ske nevoj te nderrosh numer.


#29

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#30

Ne ministri ka punu, e ka qene ne lidership te pp se ndryshe firmat per dinim me vdekje i vije ti e une, e jo ai


#31

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#32

Rama ne 8 dhjetor ishte ne Greqi…prandaj edhe e humbi krijimin e PD-se.
Pastaj si inatci qe ishte krijoi Partine Fetare Shqiptare…
Nese je ne moshe 45-50 vjecare duhet ta mbash mend se kush kishte privilegjin te dilte jashte per qef ne ate kohe.


#33

PS eshte ekipi shpresa I PPSH.:smile:


#34

Pashko ka qene truri i doktrines se shokut, kane bo me shume dem vendit idete e kryesuara nga pashko se sa veprimet e sales, ky i fundit was just a trump, ndersa Basha eshte si ai nxenesi i mire i tyre, me tera 10-ta por qe meson permendesh dhe qe ne lenden e perpunim drurit calon shume, deshmuar kjo sidomos kur ish kryetar bashkie.


#35

eshte gabim i rende shprehja “G.Pashko me i demshem se saluku”

gjithashtu i rende n/vleftesimi i trump & sales (just a trump)

(vazhdoje debatin tek tema jote e Vagonit me mire sesa ketu)


#36

Edhe anglishtrn e mesoj avash avash, por zakonin e keq te lezoj me pare tekstet e medha se se heq dot:

superintendent of fine arts at the Albanian Ministry of Culture

Gjithsesi komunist dok, e bir krimineli ke kryemnister sot.

Implication with communist dictatorship crimes
In August 1988, Rama signed – along with Ramiz Alia and others[1][2] – documents for the death penalty of poet Havzi Nela by hanging.[3][4][5][6][7] Other documents show that Rama signed for the death penalty for Enver Osmani, a 29-year-old from Dibra


#37

Problemi eshte qe Shqiperia e sotme nuk eshte fort ndryshe me Shqiperine e atehershme ku tipa te tille japin keshtu deklaratash:

“Midis Shqipërisë dhe Partisë Socialiste, zgjedh partinë”


#38

Ne kete rast do te ishte me mire ta quaje nacionalist, ose me mire e me sakte, nacional-komunist,jo patriot sepse ne kete menyre ti i atribuon vlera pozitive nje diktatori qe ne teori donte vendin e tij por qe ne praktike punoi kunder tij dhe bashkeqytetareve te tij.


#39

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#41

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.