Vrap çdo mëngjes për 52 vjet e 39 ditë

Ron Hill eshte 78 vjecari britanik i cili pas 19,032 ditesh te panderprera vrapi, beri pushimin e pare ne mbi 52 vjet. BBC regon sesi atleti britanik Ron Hill ka dale per vrap cdo mengjes qysh nga 20 Dhjetori i vitit 1964, duke regjistruar minimumi nje milje (1.6km) vrap. Ai ka vrapuar edhe me nje kembe ne allci pas nje operacioni, madje edhe diten kur kishte patur nje aksident me makine, kishte vrapuar.

Ne total llogariten 160.000 milje vrap, apo 6 xhiro rreth globit. Te shtunen e kaluar Hill ndjeu dhimbje ne kraharor, dhe vendosi te mos dale per vrap te nesermen, per hater te familjes, sic thote, duke nderprere rutinen. Hill eshte britaniku i pare qe fitoi Maratonen e Bostonit. Ai ka marre pjese ne mbi 115 maratona dhe ngriti nje kompani qe prodhon aksesore per vrapuesit.

Çka për tu çuditur këtu, unë njoh shumë njerëz që bëjnë vrap gjithë vitin…Gjithsesi ta themi hapur, unë mendoj që lajmi në fjalë edhe pse i BBC është një mashtrim e asgjë më shumë, por askujt si prish ndonjë punë :smiley:

Një gjë bie në sy në këtë tekst kaq ndriçues, të paktën në vështrim të parë:

  • pra, kujdesi që duhet bërë ndaj detajit: ajo shprehja ditë të pandërprera vrapi është e pasaktë. Duhet thënë vrapim i përditshëm, (thuaj) pa ndërprerje. Fotoja shoqëruese flet më mirë se çdo tekst (banderola e verdhë shkruan shprehimisht - RunEveryDay).
1 Like

Run Roni, Run

pune muti, prap se parpe eshte plak

Do kem qenë duke menduar për Presidentin Trump! :joy: Nuk fokusohem dot më.

ha ha :laughing:

ne ketij i themi frikacak, or babam!

Pse ne te tjeret nuk vrapojm, edhe une vrapoj thuajse çdo mengjez, per te kapur tramvajin ose autobuzin :slight_smile:

2 Likes

Pse e shite seatin Pjer!?

Jo-jo Zeqo, por po e perdor çuni. Une u bona vite qe shkoj ne pune me tramvaj dhe autobuz.

1 Like

cuni e mori patenten ne Kukes, apo jo, Pjer?