Vrasja e paralajmëruar; dhuna ndaj gjyqtares u injorua me mbyllje hetimesh dhe amnisti


#111

Ironia eshte se ishin mbledhur te diskutonin mbrojtjen e grave nga dhuna .


#114

Kombetarja qenka duke luajtur.hyka ben duva si me qene ne xhami…tifozet u zgjuan nga gjumi.500 shqipo bejne zhurme sa per 20 mije :blush:


#116

dhe kjo ironi eshte e verteta e levizjes femen: agresivitet ekstrem lyer me sheqer pacifist. Ne thelb levizja femen eshte e motivuar nga hakmarrja kunder meshkujve qe i kane shtypur (palluar) ne shekuj. Dhe ne kete kuptim eshte me se e qarte qe eshte nje perzgjatim ne kohe i komunizmit (i cili jo rastesisht metonte te çlironte grate).


#117

Nuk eshte e vertete, por dhe sikur te ishte nuk justifikohet krimi …

https://www.google.it/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiD2rmzjIfWAhXNYVAKHfJaCuoQFgg1MAU&url=https%3A%2F%2Fwww.360grade.al%2Fkronike%2Fitem%2F93246-flet-vajza-e-gjyqtares-se-vrare-ishte-heroina-ime-babi&usg=AFQjCNGCP07KjX0Snc9H0Nx6zUaCQ6XiuQ


#118

ti e ndjek sportin, dhe futbollin ne vecanti, por duket qe sje marre kurre me sport… pastaj ke edhe ate menyren tende te njohur arrogante te gjykimit tip, ‘‘erdha -pashe- fitova’’.:smiley: por ne rastin tend eshte , erdha-pashe-gjykova-konkludova-…:smiley: direktivat po dihen mo, shperndahuni tani.:stuck_out_tongue:

Hyka eshte besimtar musliman edhe beri hic me shume e hic me pak ate qe ben nje futbollist besmitar i krishtere para se te nise lojen… pra kryqin.
-nderkoh edhe futbollistet ,apo sportistet ne pergjithsi , qe nuk jane besimtar, kane edhe ata bestytnite e tyre, apo thene popullorce ; fiksimet e tyre qe i bejne me fanatizem para ndeshjes… p, sh jane te fiksuar me rrobat … para ndeshjes veshin rroba te caktuara, e plot te tjera si keto… prandaj te thashe qe nuk je marre ndonjeher me sport…:smiley:


#119

je komplet ufje ne gjykimet e tua.


#120

…jopo finde.
-vertet ? -po pse e permende me ironi duvane e Hykes ti, ku qe problemi aty ? apo ashtu kot, qe thua ti.


#121

Shaka o belul te lutem shume , se c’ke nje lloj pedantizmi te drunjte qe kur ke dale nga hapsana .c’do gje e merr seriozisht.


#122

Kjo paska ngjare nga babai…uroj qe ti kthehet llogjika dhe te mos flase per te atin ne ate menyre.
Sido qe ta ktheje e ka baba.


#123

Kane hequr te zite e ullirit nga ai '‘baba’'
te mendonte per femijet ai nuk ja vriste te emen …
Ka baballare qe i perdhunojne vajzat …e atehere eshte akoma baba ?
Ka plot meshkuj dhe femra qe nuk e meritojne te jene prinder …


#124

Ky nuk ka perdhunuar asnje.
Mos I vini faje qe nuk i ka.
Keta femijet i ka manipuluar e jema e cila me fuqine e gjyqtares,nuk lejonte qe ai te takonte famijet.
E drejte eshte kjo?Nuk e besoj.
Shikoje nga gjuha qe flet per te atin,thote
monster dhe sjep nje fakt perse ky ka qene
monster.
Jane fjalet e te emes keto.
Nese je prind do ta kuptosh se sa “mire” do te te vije nese bashkeshorti tjeter te ndalon te shikosh femijet dhe ti manipuloje ata…nuk do te jete cudi qe edhe ti te reagosh ashper.


#125

Di me lexu ti ? E solla artikullin per te sqaruar genjeshtren qe thuhet se e ema nuk i lejonte ta takonin …aty eshte e shkruajtur qe e takonin …i vrau te emen i la jetim dhe nuk ishte hera e pare qe provonte te kryente krimin …çfare pret ti te shkojne ta takojne ne burg …ketu je ti qe po manipulon me faktet …
me ke flas dhe une …ca dhe pse kane emigruar po njesoj kane mbetur …


#126

Une flas me llogjike ti me llogjiken e Sorrosit.
Duket qarte qe ajo perserit fjatet e te emes.
Po ne burg ti conte,se ashtu e thote ligji apo jo?
Ai nuk kishte per ti vrare famijet dhe ti e di shume mire kete.
Mos fusni femijet ne kete histori dhe mos I perdorni per angjendat tuaja se do tju denoje Zoti!
Ajo ka perdorur femijet per tu hakmarre.
Ai eshte treguar idiot qe i ka financuar studimet…dhe akoma me idiot qe e vrau.
Kaq e thjeshte eshte.


#127

pirdh pirdh se lirohesh…


#129

Histeria e atdhedashurisë si nderi i tutorëve të prostitutave

Ne shqiptrarët i kemi mbushur mendjen vetes se jemi njerëz të besës, e madje këtë e kemi një institucioin të hipotekuar në “arkivën” e pasurive tona kombëtare. Gjithashtu i kemi mbushur mendjen edhe se nderi për ne është gjeja më e shenjtë. Dhe në këtë pikë ne jemi shumë të qartë, që për nder kuptojmë atë seksual, pra mbrojtjen e nderit të femrës.
Por asnjëherë se kam kuptuar se si është e mundur që burrat që të vrasin për nder, mbushën rrugët e Europës me vajzat e vendit të tyre, madje edhe në farefis, që i shfrytëzojnë për prosituta? Si shpjegohet që këta soj burrash bëjnë dasma me krushqi e unaza në vendin e tyre, dhe sapo mbërrijnë në Itali e Holandë, nuset i nxjerrin në rrugë për ti shfrytëzuar si prostituta?
Këto realitete kontradiktore, mu kujtuan ndërsa prej dy ditësh ka shpërthyer kudo histeria e atdhedashurisë, për mbrotjejn e figurës së Skënderbeut, pasi Komuniteti Mysliman vendosi një ekran në sheshin “Skënderbej”, kur do të kryehej falja e Bajramit. Sa i takon ekranit, unë ndaj mendimin se ajo është cështje këndvështrimi. Nga diku shatorja nuk shikohej plotësisht, e nga diku shikohej. Eshtë si puna e eksplisit, që në një continent shikohet i plotë, diku i pjesshëm e diku nuk shikohet fare. Unë mendoj se këto lloj histerish shpërthejnë sa herë preket diku sedra historike dhe atdhetare. Por a janë vertet kaq atedhetarë shqiptarët? A iu dhimbset vërtet historia dhe vendi i tyre kaq shumë sa bërtasin nëpër media e rrjetet sociale?
Unë them që jo! Ata që bërtasin për një ekran ne sheshin “Skënderbej”, përse nuk bërtitën kur Kalasë së Mamicës në Petrelë i ndërtuan mu në majë një mejhane që pjek qofte dhe pula?
Këta që bërtasin kaq shumë për historinë, përse nuk shqetësohen për shkatërrimin e trashëgimisë, poshtë e lart, nëpër qytete e male?
Këta që e duan kaq shumë Shqipërinë, përse nuk e shprehin dashurinë ndryshe, duke bërë më shumë për ta shpëtuar këtë vend nga shkatërrimi dhe rrënimi që po i bëhet cdo ditë në male, fusha, lumenj e dete?
Ka shumë mënyra për të treguar se sa shumë e doni këtë vend. Më e gabuara është të fusni përcajre fetare.
M.Kikia


#130

Ky iu vrau nenen diten per diell ne mes te mexhlisit edhe ti nashi ,cfare pret te thote femija?


#131

Ironia u kuptua, ajo qe me interesonte te kuptoja ishte ironia ne lidhje me temen. Me komentin tend nuk ndryshon nga ACDC qe na kujton perhere qe grate nuk jane pa faj.


#132

O alba, te kane uzurpuar llogarine me duket. Nuk ngjan si alba e vjeter.


#133

E ke keqkuptuar .e pata llafin qe keto krime prodhohen nga nje shoqeri neurotike qe perpiqet ti zgjidhe gjerat me te rrahur .


#134

nashi ti alba mund te thuash qe ‘‘ishte shaka’’, dhe te besoj une… po me then te drejten, ashtu sic je shprehur me siper, eshte pak e veshtire te dallohet nese ishte ironi, shaka, apo shaka kineze.