Westworld


#21

Kurse une mendoj qe danieli eshte robot
Danieli, xhan-xhan t’u bofsha, mos fillo me zbraz karikatorin, shaka ishte :stuck_out_tongue_winking_eye:


#22

Me pelqen Westworld…Nuk kam HBO keshtu qe e shof pas te tjereve…No spoilers please!
Ju rekomandoj dhe Sense 8 per Netflix-dashesit. I loved that series. Mezi pres per sezonin 2.


#23

ne kete adrese: https://www.tvaddons.ag/ ke nje version te kodit me ca plugins extra, aty ke gjithcka (nese ste vret ndergjegja te shikosh ne streaming pa paguar…)


#24

Thanks!
Une kodin perdor dhe ndergjegjia me vret…por dhe lypsqar dhe krenar nuk ben. :slight_smile:


#25

u pane kto 7-8 seri pernjehere se e treguat filmin direkt. Ec shif ndeshjen kur di rezultatin…


#26

akoma sdime gje as ne, keto tre pjeset e fundit do dali n 99% e gjerave

ne vetem po japim teorite tona, gjithsesi kerkoj falje per splioling nga ana ime


#27

ne nje realitet te simuluar ka shume shanse te mos e dije qe eshte bot. edhe te tjeret po s’e pane macen e zeze rrezik e hane per njeri; po e pane macen lind pyetja se mos simulimin e ka bere nje bot, ndaj dhe difekti i maces dhe sjellja tip bot-iste e botit/realitetit te njeri-simuluar.

kjo e memorjes ishte kapur mire tek ai episodi i Black Mirror (ku mileti incizonte e fshinte memorjet), po u dashka pare dhe kjo Westworld-ja me ca thoni juve. Shresoj te mos jene te gjithe episodet homogjenisht te fundtrishtueshem sic tek Black Mirror (kinda got old fast, for me anyhow).


#28

Te sygjeroj ta shikosh, cdo fraze eshte e shkruar dhe interpretuar shume mire.
Blackmirror eshte e bukur, por jo kostance ne cilesi nga nje pjese tek tjera.
Ww eshte 100 milion usd te shpenzuara mire


#29

#30

Marriage is written in the stars.


#31

Shume i merzitshem deri tek episodi 4


#32

lere atehere, sben per ty

per mua eshte gjithcka, pro jo i merzitshem

nuk eshte tipi i filmit qe shikohet me telefon ne dore, apo duke fol me njerez


#33

Me ne fund u bera mbare dhe pashe 2 episodet e para. Quite interesting! Ajo cfare me beri pershtypje dhe pelqeva (deri tani), me kujtoi nje shprehje qe s’mbaj mend ku e kam degjuar “There’s a crack in everything, that’s where/how the light gets in”. Shume intriguing, pa mase i trishte, rreket te preke nivelet me te thella te psikes, po edhe (I would say) ushqyes i idese qe Humanity ka shprese. Sa i rendesishem eshte kulti i dashurise universale, sa i domosdoshem eshte edukimi dhe adhurimi i kesaj ndjenje!


#34

ky episodi i 8-te si interval m’u duk. pak zhvillime te reja.

p.s. a po e sheh njeri ‘the young pope’?


#35

Dhe i treti shume i bukur…cfare ishte ai tipi me mjeker thelle ne pyll, robot i evoluar?
varik, rrofsh per kete sugestion se me nderove. I said to my bro: po shikoj westworld…me tha: me vjen mire qe i ke lene shijet mediokre me vampira dhe cuna bukuroshe. lol Men get really serious about movies :smile_cat:


#36

Medioker… :scream: ? Ky?


#37

Po ishin 2 seriale qe ndiqja une, nje romantik me vampir, tjetri me nje aktor qe m’pelqente dhe ato i kane ngel ne mendje. Sidoqofte i ka paragjyku pa i pare, nuk ia marr per baze fjalen mediokre per shijet. :slight_smile:


#38

Zhaner medioker s’besoj te kete; une per veten time s’la film a seri pa shtriga dhe vampire pa pare.


#39

Ky serial eshte shume i bukur per kohen qe eshte bere. Nuk e di ne e ke pare. Vetem 1 sezon ka. Iken shume shpejt. So romantisch! :heartpulse::sparkling_heart::heartpulse:Sa i ndershem personazhi kryesor :heavy_heart_exclamation:️Pa komplikacione te panevojshme. Seria e fundit te le duke enderruar dhe shpresuar per nje sezon te dyte, edhe pse ta mendosh thelle-thelle, s’do kishte lezet te vazhdonte me tutje.


#40

Shume serial i bukur eshte edhe 11.22.63 ( ka edhe pak romance brenda )