Zara dhe tavëll


#21

Absolutizem nuk eshte, por ai drejtori i sales e kishte kapur vertet nej xhaje ashtu dhe vertet qe kur ishte vete ne zyre dhe e “bezdisnin”, ashtu i priste njerezit. Stafi eshte pothuajse i njejti, s’kam gje me stafin. Shume inxhiniere e anetare administrate jane po te njejtet.

Mire o ceco mire, si te thuash ti, po hap syte mos te kapin tani.


#22

"Kur erdha ne krye te bashkise se tiranes,te gjitha zyrat ishin te pushtuara nga televizore samsung dhe tavllat. M’u duk vetja si ne front dhe ishalla dalim gjalle’ thashe me vete"
Edvin Kristaqi
Edvin Kristaqi,sic e dini,e fitoi luften. Tjeter front ka hap tashma dhe prap do dale nga kjo lufte triumfues, duke na udheheq drejt brigjeve te perendimit.
Bravo Edvin Kristaqi!


#23

Te flasesh per permirsime qe te cojne maksimumi te normalja eshte mjerane dhe mbase e turpshme. Shpresoj qe kete rradhe ti shtrohen vertet punes, e te lene punet te flasin vete. Jane vet zot, vet shkop.
Assholes & elbows, assholes & elbows!!!


#24

Blendo, cito te pakten autorin kur kopjon.


#25

S’kane shanc pa e liruar ti. Rrofsh gjithsesi.


#26

Kur erdha ne krye te bashkise Tiranes! rrita çmimin e biletes, dyfishova çmimin e ujit, edhe te tjera qe s’i keni pare akoma.:weary:


#27

ja ku kemi debatin e emigrimit, per shkurt


#28

Blendi, nje dron kushton vetem 300 euro. Sa mbrapa ke mbetur dhe ti.

Sarkazma menjane, jam shume dakort per cfare thua dhe po me vjen mire qe po e degjoj nga dikush qe dikur ishte me afer atyre qe nxjerrin ato 200 fotot ne dite me menge te perveshura ose duke bere sikur lexojne blueprints. Nuk po mohoj qe po behen pune dhe projekte por s’eshte e nevojshme qe cdo projekt sado te vogel te dale k.bashkise ne foto. Apo kerkon te na tregoje qe eshte mikro menaxher?


#29

Ceco cer ka bo vaki me ty. Te paska ndryshe Shqiperia e t’paska bo me radikal. Po ndonje video te re te Kaptinmodhit me Zonjen e pare tu zgrap ne ate vend a ke kap dot apo jo?
Tani ti fusesh Shkabes shqelmin nga zyra e dores se dyte per pa-aftesi dhe te mbash Hajdutin Serial ne Presidence mu me duket ANAPULLA.


#30

@Cecua - me vjen keq, po shkaben dhe tironcin e lebetit, thjesht kaloi pa i lexuar ose mos i merr seriozisht, se ose ju mungojne filtrat, ose truri eshte shplare, ose dun noi kocke, ose paguhen. Cfaredo interesi ose qellimi, kjo nuk reflekton se ca mendojne te tjeret kur debatohet. budalles hapi rrugen.


#31

Celsat e kashtes kam…Ika njehere se u be vone e smun ta lej gjelin te ma kaloje tre dite rresht.


#32

Naten Ceco, po ne knej na uesej jena tu vu baste kush do perfundoje ne Hapsane se shum leku modh eshte vjedh ne ate vend.


#33

Genjeshter !fotoja eshte bere ne Rusi apo Serbi dhe refugjatet e deshtuar e paraqesin sikur eshte ne administraten tone qe perbehet nga njerez me taban :rofl:


#34

Ka edhe me keq çeço. fytyra e rilindjes ne zyrat e shtetit.


#35

Let me repeat that.

Assholes and Elbows.


#36

Oh Pjer, sa egoist qe je. Por ndoshta mencuria jote me ka hyre ne tru kur fle dhe nuk e kam kuptuar qe eshte tendja.


#37

Assholes & elbows!!
Mos edhe Cecua yne eshte infektuar me sindromen Hushi!!?:unamused:


#38

Jo, jo s’ka lidhje. Kush te do te rreh. Une ndjej me shume dashuri per vendin tek Cecua sesa te 100 lepires bashke.


#39

Ske mor vesh gjo Zeqo…nga cthote Ceco…Ceco thot qe Shqiptaret te dalin nga fukaralliku duhet tu dali bytha ne Pune…si ne Fermen Amerikone ne fillim te shekullit…qe punonjesit me meditje punonin nen survejimin e Brigadierve me koken e zhytur duke mbledh prodhimin…aq shpejt punonin sa nga siper dukeshin vetem Bytha e Brrylet qe mblidhnin ne are.

Ceco po flet si Rilindasit e vertee, me pak fjale se si behet Shqiperia, por une them qe cunat e mamit qe kan mbaruar per juridik a mjedisor ne Shqiperi…nuku do punojne sic do CECO ne ara, fusha e kantiere. Radikalizmi i CECOs eshte Zhgenjim emocional por nuku zbatohet. Nejse ne kemi VQ e Pjerinit , per kto qeshtje…si problemet zhvellimore


#40

Dmth e ke me shprese? Edhe une, por po mendoja, po qe se kjo reforma ne drejtesi eshte prej verteti, si ka mundesi qe keta zarat nuk ndalin se vjedhuri dukshem, dukshem fare?? Apo s’u ka thone gjo ky qe i arrin koka me lart dhe do ua zhysi si drejtoreshave?