Zara dhe tavëll


#81

Nuk hyn preferenca seksuale them une Aqua, cifti mund te kete pasur dakordesi. Po me duket mua apo ti ke i cik paragjykime…gocat jan tu bo buzet, hundet, mollezat, gjinjte vithet e varin ene lloj andrallash aty poshte tip piercing…Meshkujt si puna teme jane shume modest e mendjehapur… Hame ca na vihet perpara e nuk themi jo i ke gjinjte te bera apo vithet te nderhyra. Tingellon keq dhe ofendon ene Femren


#82

Po shqiptar o Tironc…ku e hapi mendjen ai. Shoqeria jone eshte e tille qe nje mashkull hetero nuk e con nepermend ta beje nje gje te tille. Eshte ndryshe kur i ben femra kto gjera per bukuri, estetike (une prape jam pro natyrales, por femra tek e fundit s’i ben per femrat, motivacioni jane meshkujt). Kam pa dhe plot meshkuj qe kane rregullu hunden per estetike…dakord dhe me kte. Por butts?? Traume e ca traume.


#83

Tani Tironco te bej burri menderen me silikon sikur s’ka shume bythe te rrije (pun intended). Po te bente allatet ja beja hallall se do thoja “OK do te kenaqi femren e vet dhe po i ben hyzmetin”. Po bytha e mashkullit vetem per 2 pune eshte, per t’u ulur dhe per number 2.


#84

Blendo, kete gje ta thashe kot, thjesht per te te ngacmuar trurin dhe ndergjegjen, se vertet une nuk e kam thene ashtu siç e ke shkruar ti, por e kam thene me fjale te tjere por ne te njejtin koncept, koncept qe e ke ti, tjetri, une e kushdo. Pra me ate ngacmim qe te bera, doja te te ndergjegjesoja se shum gjera qe ti, te tjeret thoni tani, jane thene para 15-20 vjetesh nga mua, e deshmi per kete eshte VQ, uupss prap reklame :laughing: Ne jemi njesoj Blendo, per shume çeshtje kemi te njejtin koncept, por nuk bashkohemi dhe nuk e ndihmojme njeri-tjetrin.


#85

Une nuk e kam guximin tend dhe te Aquas te paragjykoj Ciftin ne fjale…lere pastaj ajo shprehja ISHTE EDHE SHQIPTAR…Po une se di nese gruaja e tij kishte ndonje SPANK FETISH…per ta vene veten ne pozicionin e tij duhet te kishim edhe Pjeshken e tij, dhe mund te thoshim se cdo te benim ne …tani perderisa ai ishte me femer pse do mendojme ne se ai eshte Gay, pse ja kemi ziline?
Une per vete jam rrit pa pretendime, ha cfare me ven perpara falenderoj duke lon vendin sa me paster po nuk jam mosmirenjohes e te them …po ti mi e paske te bom Banakun …ose po pse mi je cpu e ke var patkojin ke ai miku…a nuk tdhem …a nuk tdhem…Quhet sensibilitet mbi te gjitha


#86

Tironco, gati ne çdo koment e ke permend emrin tim ketu, pash zotin lene plakun rehat , se tani do ulem te ha e te pij, a ke nevoje per noi shishe te vjeter, hec ketu ne Belgjike, te jep plaku 2-3 shishe.


#87

O tironc nuk e kam per paragjykim kur them ishte shqiptar, por per kontekst. Nuk gjykohen dot gjerat properly nese i nxjerrim jashte kontekstit, sidomos per ceshtje delikate si kjo. Qe nje shoqeri te ndryshoje duhet te kalojne ndryshimet gradualisht nga brezi ne brez. Ne Shqiperi keshtu ndodh. Ka nje model sjelljeje e qendrimi pak a shume uniform per kto gjera…edhe per te qene lac i respektuar do ndjekesh protokollin…qe t’marresh pjeshken e respektuar. Ose nje goc lagjeje, ka kodin e vet te sjelljes me nacut e lagjes. E kshu me radhe


#88

Sinceramente skuptova gjo, Aqua. Ai ishte me Pjeshken e vet dhe ti u terrorizove me nderhyrjen e tij kirurgjikale. Kontekset e kornizat ne i kemi zhdukur qe kur Emigruam dhe normat qe mban mend ti nuk jane mo te lagjes tate. Them qe bota shqiptare ka ndryshuar aq shume nuk e di per mire a keq sa ty te intimidon dhe prandaj mbrohesh mbas paragjykimeve. Nejse prisja nje fare mungese Shocku kulturor nga ana jote qe ke pare bote me sy, nese hasje qe shoqja jote kishte nje burre me nderhyrje…dmth reagim…e pastaj…a jane te lumtur…ose wow a ka ndryshuar per mire jeta e tyre ciftore pas kesaj nderhyrjeje. Megjithate FLM


#89

Nuk e ka burre, te thashe qe e ka ndare. Dhe ne Shqiperi, do apo s’do ti, ka kode te pashkruara shoqerore nga te cilat shoqeria nuk para devijon. Ehuu do kohe. Une sinceramente do mendoja che disgrazia po t’me ndodhte. Pak si e paperballueshme per nje shqiptar qe eshte rritur me nje kulture shume larg silikonit. Sidoqofte do m’behej qejfi nese te dyja palet jane te lumtur sic jane, s’ia uroj askujt te keqen.


#90

#91

Sa kishte gruan ne pune, ne rol drejtues, nuk ndihej ky Pjer.
Pasi ia hoqen se e kapen me shkelje, nisi ankesat.


#92

ne se te gjithe qenkemi horra,sigurisht qe kyetari yne do te jete kryehorri.