Zbardhen përgjimet e drogës, Moisi Habilaj: 30 mijë euro duhet t'ia dërgoj Saimirit


#222

Lere se as e di kush eshte Mano, se kemi partizanin e BG neser e jemi te perqendruar aty, thuaji edhe Liqenit se nuk jam me flamurtarin po me skenderbeun, se me ngatarroj
me ndonje tjeter sot.:grinning:


#223

Mirmjes e mirdita.


#224

Italianët zbulojnë se Habilajt kishin kontroll pothuajse të plotë të territorit dhe të forcave të rendit në Shqipëri. Sipas bisedave të përgjuara, Moisi Habilaj nuk kishte frikë policinë në tërësi, por vetëm ndonjë element policor i cili mund të gjendej i transferuar rishtazh në Vlorë. Për më tepër, Habilaj duket se ka nën kontroll jo vetëm policinë, por ka njerëz të infiltruar në sistemin e monitorimit të detit me radar.


#225

2 ton Canabis u sekuestruan ne 17 tetor ne Itali…Grupi Post-Habilaj po punon me efikasitet. Po nuk do e lene Italianet rinine e tyre pa Canabis bio ore jo


#226

Si ka mundesi o Tironc? Sikur thame qe u shkaterrua canabis kur u arrestua ai Aliko (qe ke qef ti). Po keto 2 ton nga dolen?


#227

Aliko eshte shendoshe e mire thjesht e hoqen nga kryesia e PeDit, por kur smerr veshnuk merr vesh. Edhe ministri Demiraj deklaroji qe ska mo canabis ne Shqiperi ato muaj kur ishte Minister…si thu ti Gjembi?


#228

Cfare te marr vesh o Tironc? Te bera pyetje e ti kercen ne dege tjeter si gjithmone. Kaq te veshtire e keni ju meshkujt shqiptare te pergjigjeni drejt e drejt? Ti po thua qe Dashi qenka liruar dhe vazhdon aktivitetin e tij te meparshem? Nese nuk eshte me ne kryesine e PD-se, si lejohet ende akvititeti i tij? Apo ka kaluar ne kryesine e PS?

Cfare lidhje kam une me ministrin Demiraj qe me ben pyetje te tilla?


#229

Ta ka thone Shkaba qe perzure, qe je e Trashe pavaresisht se je edhe Kinge, big Plus… ne se me ke lexu sdo e kishe bo ate pyetje, shume e thjeshte.

P.S. Po kush guxonte me arrestu Dashin moj ne kohe te Sales…thjesht se fundi nuk e lane me u ardh ne cader se u prishte biografine


#230

Per pyetjet e mia kishe ndonje pergjigje?

P.S. e di qe mund te te prishet dita por po te them nje sekret: nuk i lexoj te gjithe komentet e tua. Por mos te te mbetet hatri se nuk je vetem ti.

Ah se mos harroj: kur ti dhe shkaba me quani te trashe eshte si nje lloj komplimenti per mua, vleresim nga akademiket e shquar te blogosferes shqipfolese.


#231

:hugs::peach::peach::peach::peach:


#232

[> Rama’s government had managed to eradicate the large-scale cultivation of cannabis in the southern village of Lazarat in 2014.

But in the following two years cannabis growing spread to an area five times that size in the Balkan state](http://uk.reuters.com/article/uk-albania-politics/albanian-prime-minister-sacks-outspoken-justice-minister-idUKKBN15E2L2)


#233

Fake news!