Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht


#263

Luli nuk eshte kryeminister,psikopati Rama eshte ne krye te vendit qe ne 2013.


#264

Cfare thu mor Kaposh, ty te ngrofi polli qe 56 % e Shqiptareve dun me ik si shenje keq-qeverisje??? Edhe sikur te fitoje Luli neser mbas 10 vjetesh prap 56% e Shiptareve dun me ik se mbas 10 vjetesh shqiperia nuk dojete si Italia e Anglia e Gjermani apo Greqia.
Eshte njesoj si ajo Green Card per shqiptaret 200 000 veta kane 10 vjet qe aplikojne por kokrra fitojne.


#265

Ketu nuk je perpara fanatikeve socialiste, qe te sjellesh argumente te ketij lloji. Lulzim Bashen 60% e shqiptareve akoma se kuptojne dot pale ta besojne.


#266

Jo vetem qe nuk eshte, por nuk ka per te qene KURRE me forcat e veta. KURRE! Fiksoje!


#267

Kombi ai eshte dhe ate platforme zgjedh timon, tepsi, kusi… Por kjo nuk e ben me faj se nga ana tjeter jane me keq. Nqs ne Gerdec i dergon per deputet Mediun dhe kryetar ministri 21 Janarit, Likja po dihet muhabeti 7% dhe zarfit te partise… te tepsia Palloshit do perfundosh. Kjo eshte politika Shqiptare.


#268

Ne fakt ka qe ne 1944 qe zgjedh tepsi dhe jo timon…


#269

Argumenti eshte argument, nuk ka rendesi lloji, por vertetesia. Ti qe je fanatik, mund te sjellesh argumente te kunderta, por fakti ngelet fakt.

Partia Demokratike nuk ka patur asnjehere cilesi intelektuale, programore dhe individuale te vlefshme. Kurdo ne PD edhe mbytur zeri kritik, eshte perjashtuar mendimi ndryshe, eshte flakur jashte individi qe kundershtonte Saliun. Eshte parti horrash dhe kondrabandieresh te Miloshevicit. Eshte parti qe i fal detin Greqise dhe qe fut Shqiperine ne “Lidhjen arabe”. Eshte partia e 97-es dhe e shurres dhe kioskave ne Tirane e ne gjithe Shqiperine. Eshte partia e vjedhjes se pronave, e vjedhjes se votave dhe vjedhjes se nderit te Shqiptareve. Eshte partia qe quante UCK-ne “grup terrorist”. Eshte partia qe bente grusht shteti, pa iu vrare asnje militant apo pjesemarres. Eshte parti e themeluar nga komunisti me i flakte ne bote sot per sot. Varja! Shqiptaret kane zgjedhur me ne fund drejtimin e duhur. Aty te pelcisni!


#270

SFIDA 0.23%
LIBRA 1.31%

Po Bamir Topi sa vota ka marre?


#271

Ne fakt atje po pelcasin shqiptaret qe ne 1944…ata qe jane te mencur kane ikur.


#272

Imagjinoni tani sikur e majta te ishte e bashkuar, pra te mos ekzistonte LSI. PD ndoshta do kish 20 deputete gjithsej.


#273

Nejse, shpresoj qe rezultatet te ndryshojne…shof LeshEline me 19 deputet deri tani…po morri kjo parti me shume se 4 deputet …probleme do kete Shqiperia…vend i vogel qe duhet te jete dy-polar me kembim pushteti cdo 3-4 vjet.
Kush eshte gjeni ti dali popllit me SFIDE a DIJE a LIBER…


#274

Nuk e kuptoj kete manine tuaj per te mos pasur fare opozite,kur objektivin e keni arritur qe ne 1944.


#275

Tironco, nese Edi merr mbi 71-72 deputete, nuk ka rendesi fare se sa marrin partite e tjera. Deputeti nuk ka me rolin e dikurshem ne Shqiperi. Nuk ka as pushtetin e dikurshem. Jo per gje, por edhe pushtetin lokal e ka PS fuqishem. Dalin jashte loje te gjithe. Ligjin do e beje Edi dhe asnje tjeter. Mire apo keq? Qellimet te mira, aplikimi i deritanishem eshte i pranueshem. Te shohim 4 vitet e ardhshme se c’do ngjaje.


#276

Ti qenke per te qare hallin.


#277

Tironc keto zgjedhje i fiton PS-ja, por kjo nuk do te thote qe fundi i saj nuk po afron.


#278

Po flet per Saliun qe fuste ne burg kundershtaret, qe vidhte CDO ZGJEDHJE duke e shoqeruar me dhune? Apo po flet per cadrat pistolete dhe 4 te vdekur ne 21 Janar? Apo per trupat speciale qe dergonte ne jug per te vrare popullin? Nje opozite te tille, nuk do e donte askush ne bote.

Hajt tung!


#279

Pd nuk ishte gati per qeverisje. Basha ka akoma shume per te bere per tu pranuar si lider nga shqiptaret. Pavarsisht se mund te kem rezerva te forta per te ( dosja e uck, rruga e kombit apo dhe 21 janari) mendoj qe ne keto zgjedhje pati nje merite te madhe per fushaten e civilizuar qe beri. Iu permbajt programit te tij pa u marr shume me kundershtaret.
Nje tjeter merite (nqs do te vèrtetohet) eshte marreveshja per bipolarizimin e politikes shqiptare dhe eleminimin e lsi-se.
Nga ana tjeter kur shikon se te ps-ja do te drejtojne beqja, balla, tahiri, ai shimpazeja i financave etj etj eshte per te vene duart ne koke.


#281

ne Korrik PD zgjedh kryetar te ri dhe te gjitha marveshjet e Bashes do ti fshijme si te te Obames :grin:


#282

Po Edvini kishte 91 deputete dhe i canin trapin me thela byreku nga mengjesi deri ne darke. Ti kujton se Edvini psikopati bonte vete…jo mer jo…qe diten e pare e bon psikopat se te nderhyjne atje per cdo gjo…deputetat dun me emeru shefat e policise…te rrezojne nga qeveria kur filan minister nuk te hap telefonin, po ene ngjalat ne shengjin po shkun tek peshkatari i gabum bie qeveria…pse mer cere e di Kaubojsin e Blushin ti manipulit??? Eshte shume e veshtire te qeverisesh Skipetaret…Nano e Berishi ishin ma te forte me ja u fut hurin nbithe…Edvini eshte bythpamuk e pranaj e qujn Putin e Erdogan… Koqen e Mones dhe Berishin i quajn burra shteti atje e KingMaker aqe…i kan ndertu gjonat persembrapshi…injoranti i Skraparit quhet KingMaker i vatanit tim? Po eshte turp mer e gjynof ai popull.


#283

Pse mor zoteri na e vrisni shpresen se me ne fund pd-ja po ndeyshon. Po ku keni per te gjet lider ( mbas spastrimit) me te mire se ai? Shifi njicike ca ka ngel ne pd. Lereni mo cunin 4 vjet te shkeputet perfundimisht nga e kaluara dhe te behet lider.