Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht


#284

Po te kuptoje cfare them une, e mira eshte sistemi 2 polar 3-4 vjecar… 8 vjet jane shume… se nuk je amerika …ti vazhdo me baben e kombit.


#286

Babale, problemi i PD-se eshte cektesia intelektuale. Te gjithe te aftet i jane larguar PD-se, disa qe ditet e para te themelimit te saj, te tjeret me hir a me pahir, me vone. Pse?

Demokratet e vertete, ata qe ua ka pire gjakun komunizmi vetem se donin pronen e tyre, mendimin e tyre, nderin e tyre, jane perdhunuar akoma me shume ne keto 27 vjet.

Me thuaj, te lutem, nje veper prej partie te djathte qe ka bere PD-ja ne tere keto vite. Me mjafton nje!


#287

e fundit fare

1650 kuti nga 5360

Ps 43%
Pd 36%
LsI 11%


#288

Degjo Tironco, shqiptaret Ramen deshen Ramen zgjodhen. Nuk shoh ndonje problem ketu. Eshte tjeter problem pastaj, se qeveria nuk perfaqson vullnetin e popullit as ne sasi e as ne cilesi.


#289

Cfare flet ore zoteri?
Edhe une e pelqeva fushaten e Bashes por ne fund te dites rezultati eshte ai qe vlen.
Fushata e PD-se sado qytetare qe ka qene,nuk prodhoi vota.
Perse ta bajme Bashen?
Qe te humbin prape zgjedhjet e rradhes?
Populli I kanabisit nuk do nje njeri qe ka mbaruar per drejtesi,por piktor te deshtuar se ai i kupton me mire te droguarit qe votojne.


#291

Pd-ja nuk ka qene kurre e djathte. Dhe ska sesi kur kryetar ka pas nje sekretar komunist. Pd-ja e shumta ka qene parti populiste. Te djathtet ne shqiperi kishin vdeke pa ardh 90. Pd-ja ka qene thjesht nje cete hajdutesh harbute ( ñe krahasim me hajdutet me kallare te ps) ish sigurimsash, spiunash dhe agjente te sherbimeve te huaja.


#292

Titulli thote jane numuruar 190 kuti ne lajm thuhet 1650 kuti.
Kujt ti besosh?


#293

Nuk jam dakort me ty ACDC. Nuk ka ardhur koha e Bashes akoma, por ai duhet mbajtur, sepse eshte vlere kombetare.


#294

Ramen ata qe e deshen ata qe e dun prape…Rames bravo i qofte…po lene Popullin sepse Shqiptaret zgjodhen ato alternativa qe u ofruan…ndonese per mua zgjodhen Ramen alternativen me te mire qe kishin…mund tu ishin ofruar alternativa ma te mira
Nuk te bo pershtypje te keqe qe avanco Mona me Koqen e saj dhe Sfida e Libra e FRD ngelin ne lluce? Ti si thu Shqiptaret e kane fajin apo Alternativat???


#295

Faleminderit. Po sot, c’eshte?


#296

Nuk duken te sakta keto shifra.


#297

Me shpjegoni dicka ju lutem: Qe nje parti te hyje ne parlament duhet nje fare perqindjeje ne rang kombetar apo ne rang zone?


#298

Po nuk ka per te marr qeveri basha persa kohe ka militante si puna jote. Ju nuk doni nje te qyteteruar qe ben marreveshje dhe nuk ka dhunen ne profil. Uu doni dore te hekurt qe te marr pushtetin me.metoda komuniste. I thoni dhe vetes antikomuniste ju!


#300

Pak me.ndryshe, krahu i dhunes sikur eshte dobesuar. Te tjerat vijne me.vone.


#301

E ke gabim ore zoteri.
Vertet e pelqeva fushaten e Bashes.
Po rezultati?
2015 shpartallim
2017 kapitullim.
Shifrat jane kokeforta.
Sipas ketij trendi ne 2019 dhe 2021 PD del pas LSI-se…
Dikush duhet te mbaje pergjegjesi dhe besoj se kryetari ka pjesen e tij ne kete rezultat.


#302

Ne rang kombetar duhet 3.8% per nje deputet i cik i larte po sipas ca llogaritjeve te tjera duhet me kap zonalisht ene 6-8%…sistemi aktual eshte diskriminues per partite qe dalin vec e jo ne koalicion.


#303

i kane bere gati rezultatet, ska nevoje per te numeruar

ja shiko si e kane vendosur ps43%,pd36%,lsi11%


#304

Vlonjat dhe kush na qenka krahu i dhunes, dhe kush eshte “krahu i paqes” dhe si arriti ai te dobesonte ate te dhunes.


#305

keshtu sic duken bathet do jene vetem 4 parti ne parlament


#306

2011 nuk eshte dhe aq i larget si vit. Basha ishte minister i brendshem… PD ka marre fund per aq kohe sa perfaqesohet nga Luli apo thoku Edi Paloka. Dhuna nuk eshte me aq ne mode ne PD sepse sot nuk te fal as Europa (qe ia shkriu breket fare me ane te ministrit dojc) dhe as SHBA. E kupton qe po te kish vazhduar me cadren do ishte perjashtuar nga partia popullore europiane? Turp!

Rama nga ana tjeter ofron nje vizion apartiak, thote: nuk ka rendesi cfare bindjesh ke, mbaji, por me voto mua. Mesa duket deri tani, e kane degjuar.