Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht


#327

Vetem 1 jave ?shqiperia po ndryshon !!!:grimacing:


#328

Po cfare strategji Macron or lumemadh. Rama eshte shume i pelqyer ne Evrope, sepse eshte udheheqesi ideal, per te ruajtur status-quo-ne cope-cope te Shqiperise, nje status-quo, qe eshte shume e pelqyeshme ne Europen qe nuk deshiron nje Shqiperi te perparuar.


#329

Me vjen keq per ACDC,i ngriu gezimi i fitores ne Georgia ne buze.Si jane cmendinat andej nga ShBA,e merr ndonje persiper?


#330

Deri tani PD’ja kryeson vetem ne qarkun e Kukesit! As ne Shkoder jo! Ndoshta ndryshon ballanca (per Shkodren) kur te numerohen kutite e qytetit.


#331

Sa turp PDhi,po ia kalon edhe LeShelia


#332

e perseris, ajo cfare konkludoi Ophiuchus eshte e vertete dhe jo vetem qe ben goxha sens, por ka mundesi te jete rrugezgjidhja e cila po perforcohet si nje trend, kundrejt krizes se mosbesimit te politikes qeverisese ne shoqerine evropiano perendimore.
Aplikimi i asaj strategjie me dashje a padashje nga Rama ne rrethanat e tij ne raport me ato te Shqiperise, eshte nje akt sa konfident e i suksesshem aq edhe origjinal ne fuqi te dyte.


#333

Besoj Palloshi do beje koalicion me Lulushken per ta ndihmuar te jete kryetar i PD.Me mire Lulushja se ndonje tjeter,te PDhi jane te gjithe bir Selman i nenes.


#334

E para,Rama ska nevoje te beje koalicion se merr 75 deputete I vetem.
E dyti nese Basha ben koalicion me Ramen ne keto kushte, ka firmosur fundit e tij ne politike.
Nje opozite e forte eshte e vetmja shprese per PD,nese nuk do te kemi dhurata emigracioni150 mijeshe nga Rama.
Dinakeria e Rames nuk eshte stili e fushates,por largimi ne emigracion i 150 mije njerezve 99% e te cileve do te votonin per PD-ne.
Se treti, Nuk me rruhet k… se ke zgjedhin ne Albanistan.
Kam Donald Trump per kryetar shteti, dhe zgjedhja e Rames as me ul as me ngre.


#335

:joy: Ymer Ymer!


#336

Do apo nuk do edhe ti moj zonje Trumpin ke per kryetar shteti jo Ramen.


#337

Cudira te tilla vetem ketu ne peshk mund te lexosh. Akoma me keta armiqte qe na kane hale ne sy o Maksi?


#338

E vertete, por deri sot bere propagande per PD e tani qe po humb PD po ben sikur s’te intereson. Jo se cuditem, se ti do votoje dhe per Hillary.


#339

“Inat e kemi po haken mos t’ja hame” thote populli. Rama u tregua me i zoti ne gjithe kete katrahure qe eshte politika shqiptare. Vuri bast te madh dhe e fitoi. Meten faktikisht e hoqi qafe, te pakten per keta 4 vjet, Lulin e nxorri ne pension. Nje mendje me thote qe per t’i vene kapakun, Meta shkarkohet nga President dhe vendoset Fatos Nano.

Na dolli i forte Gjinua


#340

Se treti,sic do thoshte Profili,po mos te te rruhej nuk do shkruaje ketu.Se pari,nuk thashe qe Rama ka nevoje per koalicion,megjithese edhe numri 75 nuk mjaftojne per ca gjera.Se dyti,ti dukesh qe ke i larguar 25 vjet dhe nuk e di qe shqupistet per pak pushtet e karrige vrasin nene e babe.Nuk e pe si nisen te lengezojne ketu nga ideja e koalicionit.


#341

Jo une me PD-ne jam ne Shqiperi,por fitorja apo humbje e saj nuk ndikon tek une qe nuk jetoj fare ne Shqiperi.


#342

Ka bere 30 komente ketu,dhe nuk me intereson thote.


#343

Jo ska shance. Rama e di mire strategjine, si te fitoje zgjedhjet i vetem. Varferoji qe te largohen, bombardoi me demagogji kundra opozites qe ne rastin me te mire, tju duket sikur skane alternative, bleju voten me para droge, te cilen e ke bere nje fenomen te moralshem. Pale pa ne zgjedhjet e fundit doli dhe me dy gishta per ti hequr dhe simboliken e opozitarizmit, per ta zhveshur opoziten nga funksioni i saj politik, per te cilin u krijua, kunder ish-komunisteve qe sot jane bere nje mafie oligarkike me pushtet dhe pa ideologji. Eshte i vetmi lider qe ska program ekonomik, bile sben as premtime dhe prape votohet. Nje rol te madh ne kete, luan trashegimia fanatiko-injorante-spiuno-pakurrizore e atyre qe e votojne dhe perkrahin, duke perfshire dhe juve ne kete forum.


#345

Nuk besoj se Lulushi shpeton kesaj rradhe, me gjithe ndihmen e Palloshit. Afrimi i LeshElise eshte i frikshem per PeDin, dhe kta dun me bo aleance me Liken prap, kur Edvini ka 71 deputet vetem ne opozite??? Shume komode.
Nuk ka me parti Demokratike dhe kur ja u them Nostalgjikeve me shajne Komunist…nuk ka me dege partie neper qytete e zona ndersa LSi po avancon e po ju merr ene kreret e partise. Kryetari i LSI sot ne Vlore qe bonte sherr ka qene kryetar i Pedit. Nejse Shkaba ka te drejte Emigrantet antikomunist nuk e kuptojne qe nuk eshte me ajo Pedi qe ta kan pasur per zemer.


#346

Pse si ka qene me pare PDhi?Nje m…ka qene,me perjashtim te atyre pak casteve te fillimit,kur perfaqesonte njefare ideali.Pastaj e mori ne dore sekretari i Partise … and the rest is history.
Lulushi ka marre ca masa per t’i konsolidu pozitat brenda partise dhe deputetet jane shumica besnike te tij.Nuk shoh ndonje tjeter figure ta zevendesoje,apo Paloqja Vec ne e marrte Jozi dhe … ta puthesh ne balle cunin e Sheqeres perpara saj.


#347

Po kte kan Shqupistat si strategji te gabuar …gjejne Liderin gjoja me ndihme te Salukut, Cun i Bukur, Jurist ne Hollande dhe ky Lideri do rregulloj Partine qe nuk ekziston se i jan tret strukturat prej vitesh.

DISFATE E PEDIT NE ELBASAN …VETEM 2 DEPUTET NGA 6 …4 VJET ME PARE…2 DEPUTET I RRUPI MONA.
Ne Shkoder PS udheheq me 2 fishin e votave…kur i quj Mongoloide ja u them se i du fort por kan shkuar literally per Lesh.