Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht


#348

Siç duken bathet dhe fasulet duhet me.e majt majr m’at kojshin tat sacialist. Thirre hese pas here per kafe ke shpia dhe gjoja si rastesisht therri noji pule :grinning:


#349

Gabimi i cunit te Sheqeres eshte qe e la partine pak si shpejt.Ajo parti eshte partia e tij private,hija e tij nuk la kungull te rritet ne bacen e PDhit.Edhe Ramen Nano e katapultoi,e mori jo cun te bukur,po te gjate e tirons qe nga Parisi.Po nuk eshte me te thenme,eshte me te dhenme.


#350

Cuni i Sheqeres ndejti gjate…shume gjate… por Mortja harroi me e morr.

Kush e shkatarroji PeDin, cuni i Sheqeres se nuk la kom demokrati gjall… i perjashtoji e i shporri te gjithe dhe ju mbyll cikli …CIKLI I VDEKJES… kur e ngrys me Fahri Balliun, Frrok Cupin e Ben Imam e Kuqot e Pollove qe i bon pucin me tonksa e mini-partira.
Pse ja u ha arrat LSI me Monen??? Sepse ndertojne struktura rinie e partie si ne kohe te Enverit…ku ja kan ngene Demokratet sot…ja shifi ngrefen ne blog vetem.


#351

me ne fund PD do shpetoje nga fara e komunizmes,kjo ishte loja per te zhdukur faren e spiunave nga PD.Me kryetari(e)n e re ne korrik perpara per te permbysur pinjollet e blokut fill pas dy vitesh ne zgjedhje te parakohshme.Do te anullohen te gjitha marveshjet e bera nga Lulushi e co. :v:


#352

O Alien, ndaj menien i her … do rrish ne opozite me Liken apo do rrish ne pushtet me Ramen se mbas 2 vitesh ke zgjedhje Lokale… Po qerruat Lulin, sdo jeni gati per zgjedhjet Lokale.
Ja i anolluat marreveshjet e Lulthimit, veten tuaj do denoni perseri sepse kallomin e hongret kesaj rradhe.
Kaposh do pune de rrezosh nje qeveri e ju jeni DembelHane…per hajer i her.


#353

Ne korrik bohet kongresi per zgjedhjen e kryetarit te ri te PD me tre kanditatura Topalli,Bregu e Selami. Fitusi anullon gjithe marveshjet e Bashes me Escobarin dhe me ndihmen e Trumpit ne zgjedhje te parakohshme.


#354

HUH po sikur Topalli, Bregu e Selami jan te bleret e Rames???

Jeni keq e fatkeqesisht nuk ka shpetim…quhet semundje terminale…

Duhet tju bonte pershtypje qe Palloshi nuk boni asnji premtim elektoral ksaj rradhe, bile edhe uljen e taksave e shpalli te pazbatueshme.

Nuk duhet me i premtu mo gjo atij populli mos me votu mo per Shqupin.


#355

Thashe e la shpejt,ngaqe kur u largua nuk kishte lene terrenin per te dale ndonje figure tjeter,pa per Shqiperine do ishte mire qe Dr.Mortja te kishte mbetur thjesht ai doktori i respektuar e te mos i ishte futur fare politikes


#356

Do zotin fiton Topalli dhe i shikojme pastaj qendrestaret ,zemerimi I popullit aty eshte prape ska nevoj per shkrepse
https://www.youtube.com/watch?v=UvKTlNMTax8


#357

Kapo,na sill nje cik ate foton e Trapit me Lulushken,pash nderin se me pelqen,se ata dy te tjeret sikur nuk po ndihen.Nuk e mora vesh,Komandanti futet te komunistet e PD-se qe duhen spastruar apo jo


#358

Hallall Palloshit vetem qe te heqi LSI zgjedhjet e tjera. Ishte kthyer ne kancer te vendit. Shpresoj qe PDja te jete aq e zgjut qe te kerkoje shkarkimin e Likes nga president ne menyre qe ta marr veten per zgjedhjet e ardhshme.


#359

Mir me mir po ai populli i Shkodres po voton per Edvinin sot si asi her tjeter…ta kum thon prej kohesh …shoh deshperim por jo zemerim ndaj Edvinit. Nejse ja arrite ene ti asaj dite ta shofesh Shkodren Mavi, por ndoshta ene e rrezojne se Edvini ka premtu Lungomare ne Shkoder e i del shtremer apo e shemtume e mir tja bojne ta varin prej komesh…por Gerdec nuk ke prej Edvinit mos u pref…kot


#360

I bere mutin tani Lulushkes,he Kapo?Apo u mbyt gjemia me federale thuj,ta provojme me Jozin.Turp tju komandoje nje grua do thoshte Profili,megjithese jam dakord qe veshtire ta quash grua Jozin.


#361

Pse PDhi ne cfare eshte kthyer.Apo thjesht eshte tumor beninj.


#362

Nuk toleruam bashkëpunimin me persekutorët në diktaturë nuk mund ta votojmë këtë në liri

te persekutuarit e paralajmeruan Lulushi: Kujdes z. Basha ! Kombi po ju vëzhgon !!!


#363

Ik se tallesh.Cili komb?


#364

Jo Kaposh, me persekutoret ne diktature ju bashkepunuat paturpesisht, me pinjollet e bllokut keni qeverisur dhe keni vrare dhe i keni lon te persekutumit si mos me keq e ne dere te Edvinit…se ai po i mbaron kompensimet …jo juve…

Kur te iki Lulushi pinjolle te tjere do ju drejtojne…e ke vu re osht bo gjall cuni i Rusmajllit tek Pedi. Premtimi im ky…


#365

Kryetari I ri duhet dhe do ta mbajë PD e Re larg komunizmit dhe komunistëve e për ta bere këtë duhet te largoje na ambienti rreth e rrotull tij lidhjet gjenetike e politike , xhelatët , shërbëtoret, spiunet dhe avokatët e tyre . Nuk ka rruge tjetër !


#366

I take it dhimbjen do e ktheni ne force ne mejhanet e arixhinjve :grinning:


#367

Kapoja eshte cun idealist,ose sic i thone ne menyre poetike,fluturon me presh ne b…enevreke