Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht


#163

Nuk me lejon admini me shkrujt shpesh dhe shkurt , duhet me i permbledh te gjitha me nje ose dy komente .


#164

pjeter preteks duan te kapen, haters gonna hate
ta gezojme por te presim fundin e sages se Levizjes per Interes paraprakisht


#165

O Brad, di gje ca thote komandanti? Der echte Wahrsager. Apo e ka zene gjumi se ka honger shume per Bajram?


#166

Balzac, Rama e ka thene plote here se do ike shume më perpara se sa ta shohe se duhet të ike. Ka dhe Lal Er PS-ja. Ka dhe Sajme (une jam për kete të dytin)


#167

Eins ist sicher denkt er, Koalition mit LSI , ohne Scheiss.


#168

Mungojne fiks aq vota sa ka perzene Rama ne azil.:confused:


#169

ja edhe fashati qe degjoj albon

banorët e fshatit Grabovë e Sipërme në bashkinë Gramsh, kanë bojkotuar votimin.

Mësohet se janë rreth 200 votues në këtë fshat të cilët edhe pse është hapur qendra e votimit, asnjë prej tyre nuk ka hyrë në brendësi për të votuar.


#170

Banorët e fshatit Grabovë e Sipërme “i bëjnë naftën” zgjedhjeve, asnjë nuk shkon për të votuar

Mbi 3 milionë qytetarë shqiptarë kanë pasur gjatë ditës së sotme të drejtën e votës.

E megjithatë banorët e fshatit Grabovë e Sipërme në bashkinë Gramsh, kanë bojkotuar votimin.

Mësohet se janë rreth 200 votues në këtë fshat të cilët edhe pse është hapur qendra e votimit, asnjë prej tyre nuk ka hyrë në brendësi për të votuar.

Lajmin e konfirmon edhe kryetari i KZAZ në Gramsh i cili deklaron se qendra është hapur normalisht, komisionerët janë paraqitur por asnjë votues nuk ka hyrë brenda të votojë.

Mësohet se ata janë përreth qendrës por nuk do të votojnë. Një prej banorëve deklaron se arsyeja është mungesa totale e investimeve në këtë zonë.

Duket se edhe bojkotimi i zgjedhjeve është një mesazh më vete, që dëshmon humbjen e besimit të qytetarëve te politikanët. NOA SPECIALE ZGJEDHJET 2017


#171

Hmmm. Das macht kein Schlagzeilen. Das weißt man. Überraschungen will man hören.


#172

Reuters http://www.reuters.com/article/us-albania-election-exit-poll-idUSKBN19G0UT


#173

Il sole 24


#174

Euronews


#175

Deutsche Welle


#176

e bukura eshte se agjencite e huaja bazohen te exit-poll e IPR-marketing, qe ne fakt keta nuk e bazojne kerkund exit-pollin, jo ne opinion publik, por thjeshte ‘‘japin nje mendim te vetin’’ . ky eshte nje mashtrim i kalkuluar me pare.

presidenti i IPR marketing, Notto: ‘‘Nuk ka një marzh gabimi, por kemi një vlerësim. Nuk është një përqindje vote, por thjesht një mendimi ynë. Kemi një koncept që ka shumë mundësi që Partia Socialiste do të marrë më shumë se 71 mandate.’’

http://www.oranews.tv/vendi/notto-ps-mund-te-marre-mbi-71-mandate-deputetesh/


#177

Al Jazeera


#178

#179

sido qe te dale, nje arritje eshte qe shqiptaret nuk po e qethin me per politike aq sa me perpara. Flas per popullin, jo keta parazitet qe kerkojne pune me parti e qe bejne sikur partia eshte jeta. Lokalet nuk po lidhen me kanalet live qe japin lajme drejtperdrejt per situaten. E la njeri me ze te larte, por s’erdhi t’i ulet njeri. Secili sheh punen e tij. Dritat neper shtepia jane fikur si cdo nate, nuk pret njeri me ankth rezultatin. Nuk ka absolutisht interes si me perpara. Kjo eshte goxha arritje. Tregon qe njerezit s’jane aq keq sa te cmenden per politike


#180

edhe indiferente nuk duhet me qene, njerezit le te angazhohen por pa tifozllikun e ngushte i cili heret a vone gjeneron polarizim ekstrem
indiferenca funksionon ne dem te se mires gjithmone


#181

indiferenca tregon qe jane mire. Kush eshte keq, s’e ze vendi. Po te ofronte Basha nje alternative ishin turrur ta votonin, por s’e ngriten menderen. Fundja, Basha premtoi ekonomi fantastike ne Bashkine e tiranes. Premtoi te heqe me dhjetera taksa dhe genjeu si derri. Sapo mori voten, erdhi Berisha e beri ca deshi. Vetem lejoi pallate me mafien e ndertimit, shkaterroi deri kopshtin zoologjik te kalamajve duke mos vepruar. Dhe ne opozite pengoi kendin e lojerave te kalamajve, i bllokoi trafikun ambulancave te popullit si idiot dhe premtoi lufte. Kush eshte ai qe te shehs si alternative nese ti kopjon Salen e viteve 90 ne vitin 2017?


#182

ai eshte njeri interpretim por mund ta interpretosh edhe ndryshe… uroj te jete ajo qe thua ti