Zjarr dhe furi kundër regjimit të Kim Jong Unit


#21

Cer 1shi asht ky Pedja mo…ky eshte shok i Gjigandit mo…e uroji per zgjedhje e per standarde…veq per Linden se uroji…


#22

Akoma besoni sontazheve juve?
Te njejtat sontazhe qe nxirrnin Hillarin fituese me 320 vota elektorale.
Simpatizantet e Trumpit nuk marrin mundimin te ngrejne telefonin tu pergjigjen atyre qe bejne sontazhe se e dine qe pergjigja e tyre eshte pavlere dhe sontazhi do te rregullohet sic do CNN me mediat e tjera liberale.

Fakti qe edhe CNN pranon qe 99% e atyre qe votuan per Trumpin ne nentor 2016,do ta votonin prape sot eshte fakti me I rendesishem,te tjerat jane pavlere.

Njerezit nuk jane budallenj te mos shohin qe establishmenti demokrat dhe republican po bashkepunon per te sabotuar Trumpin.
Shikoni sa bukur merren vesh me njeri tjetrin krijesat e mocalit ne Washington…
Me Obamacare republikanet pas 7 vjetesh nuk po paraqesin nje plan dhe demokratet as qe kane plan te permiresojne Obamacare.
Te dyja palet po luajne me votuesin, sic kane luajtur keto 30 vjetet e fundit.
Trump eshte i vetmi deri me sot qe po mundohet te beje ndryshime dhe te luftoje kurvaret e baxhellat e Washingtonit.
Nese edhe Trump deshton,te gjithe kemi deshtuar dhe kurvaret e baxhellat e Washingtonit do te vazhdojne te tallin bythen me ne dhe vota jone nuk do te kete me vlere.
Eshte njesoj sikur te votosh per Joe Scarborough apo Mika Berzhinskin…keshtu eshte edhe establishmenti demokrat apo republikan ne Washington.


#23

Trump warns North Korea: US military ‘locked and loaded’

Donald J. Trump‏Verified account @realDonaldTrump 59m59 minutes ago
More
Military solutions are now fully in place,locked and loaded,should North Korea act unwisely. Hopefully Kim Jong Un will find another path!
“Maybe it wasn’t tough enough,” Trump said at his golf club in Bedminster, New Jersey
On Thursday, Trump replied to North Korea’s threat to hit Guam with a threat of his own.
“Let’s see what he does with Guam,” Trump said in apparent reference to Kim. “He does something in Guam, it will be an event the likes of which nobody has seen before.”
“You’ll see, you’ll see. And he’ll see,” he said.

image


#24

#25

#26

po perpiqet I varferi dite e nate per na .sidomos me kete projekt ligjin e emigracionit gebelsi atje ku prehet eshte shume krenar per te .


#27

Please gather all your furry animals and deliver them to your closest military base so the President can throw them at North Korea


#28

Zjarri dhe furia do te filloje se shpejti. Na mbrojte zoti.

I told Rex Tillerson, our wonderful Secretary of State, that he is wasting his time trying to negotiate with Little Rocket Man…

…Save your energy Rex, we’ll do what has to be done!

26,025 replies 13,092 retweets 55,311 likes
Donald J. Trump‏Verified account @realDonaldTrump Oct 1