Under the references («Under the silver lake» – film amerikan me regji të David Robert Mitchell [Kulturë] (13)
Kinemaja që ndërtoi Lars-i (“The house that Jack built” – film danez me regji të Lars Von Trier) ( 2 ) [Kulturë] (21)
Hëna kapak floriri (“First man” – film amerikan me regji të Damien Chazelle) [Kulturë] (9)
Në Korçë për lotarinë amerikane [24 karat] (5)
Pagjumësia sipas shamanit tailandez të imazheve (“Blue” – metrazh i shkurtër nga Apichatpong Weerasethakul) ( 2 3 4 5 ) [Kulturë] (87)
Të ngatërrosh qëllimisht kontekstet [Kryesore] (13)
Urbanistika Shqiptare e trasheguar nga komunizmi, nje histori e bukur ( 2 3 ) [Politikë] (54)
Përtej privatizimit ( 2 ) [Politikë] (35)
Faulkner-i, mandarina dhe maçoku (“Burning” – film koreano-jugor me regji te Lee Chang-dong) ( 2 ) [Kulturë] (25)
Tirana, nga diktatura komuniste tek ajo e dollarit ( 2 ) [Kryesore] (22)
Armanda Hysa: Prejardhja pellazge e shqiptarëve për shembull nuk është mit, por rrenë e pastër ( 2 3 4 5 6 ) [Kulturë] (104)
Djali i pusaxhiut (“Dardha e egër” – film turk me regji të Nuri Bilge Ceylan) [Kulturë] (11)
Gati për 'Botërorin'? ( 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ) [Sport] (241)
Muzika, skena, estetika… dhe Retrovizorja [Kulturë] (9)
Spahiu: Pretendimet e historiografëve ballkanikë se shqiptaret u "islamizuan" me dhunë është një rrenë e kulluar ( 2 3 4 5 ) [Kulturë] (82)
«Valë e Re» franceze apo maverick-ë të vetmuar ? (3 filma te rinj francezë të 2018-s) ( 2 ) [Kulturë] (25)
Romeo Çollaku: Veprat me vlerë po vijnë nga letërsitë “periferike” [Kulturë] (15)
Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet ( 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ) [Kryesore] (516)
Washington Times: Rama po zhduk kundërshtarët politikë përmes Vettingut [Politikë] (12)
Poezia duhet të jetë molotov i mbushur me ankth, kujtesë dhe zjarr. Nëse ajo nuk është e rrezikshme, nuk është poezi [Kulturë] (15)
Më jep nje ide, të të jap nje iPhone(Unsane – film amerikan me regji te Steven Soderbergh) [Kulturë] (10)
No comment ( 2 3 ) [Kryesore] (47)
The Economist: Shqiptarët vendin e parë për përdorimin e kokainës [Kryesore] (6)
Historia tragjike e pushkatimit të poetit Trifon Xhagjika [Kryesore] (3)
Përballë makinerive që u morrën jetën [Kulturë] (3)
Eurovizion - 2018 ( 2 3 4 5 6 7 8 ) [Kulturë] (153)
Forever Godard! ( 2 3 4 5 ) [Kulturë] (96)
Sea, sex & sun (“Mektoub, my love: Canto Uno” – film francez me regji te ( 2 3 4 ) [Kulturë] (61)
Tirana, kryeqyteti i korsive imagjinare ( 2 3 ) [Politikë] (50)
Together (“Happy Hour” – film japonez me regji të Ryusuke Hamaguchi) ( 2 3 ) [Kulturë] (47)