10 golat më të bukur në Champions

Ky edicion i UEFA Champions League u mbyll me fitoren e trofuet nga Real Madrid, por spektakli nuk ka munguar që nga fillimi e deri në finalen e Cardiff-it. Organi më i lartë i futbollit europian ka bërë edhe përzgjedhjen për golat më të bukur të këtij sezoni.

Juventus u mund në finale, por mund të krenohet me 3 gola në këtë listë, me Dani Alvesh, Higuan dhe me Mandzukic i cili është vlerësuar si goli më i bukur.

Të tjerë gola të mrekullueshëm u shënuan nga Ozil, Sanchez, Casemiro apo edhe Arjen Robben. Ju ftojmë të ndiqni 10 golat më të bukur e këtij sezoni…
https://www.youtube.com/watch?v=-Fb0g6J1fEs