21 Janari, Berisha: Do e vrisja dhe Ramën nëse nuk përmbahej

http://hithra.al/2016/12/13/21-janari-berisha-do-e-vrisja-dhe-ramen-nese-nuk-permbahej/

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

2 Likes

skile e vjeter .
p…
shume here mendoj qe Avni Rrustemi ska egzistuar kurr por e kemi krijuar se bashku me demagogjine , se po te egzistonte gjeni do gjindej diku !

4 Likes

fakt eshte se rama kurre s’e ka pas ne menje me msy zyren e tij. fakt eshte se ata qe humben jeten nuk kishin asgja ne zotrim, qe te rrezikonin jeten e dikujt nga te gardes,apo te cenonin itegritetin e godines.fakt eshte se u vrane te gjithe me dur ne xhepa. fakt eshte se,ndersa ky akuzon ramen per crregullime psiqike,kjo deklarate e thene gati ne kushtet e kolonelit te jack nicholson,tregon qe ky njeri eshte nje psikopat i lindur . gjithe maskaralliqet qe i kupton se i ka te vetja i projekton tek kundershtari. nuk i kam trajtu kurre kundershtaret si armiq ,tha,gje qe e ka ba gjate gjithe karieres se vet politike. i ka burgos,i ka lincu me te gjithe robt e shpise .

Shume deklarate e sinqerte. Flm SeBe qe je kaq i sinqerte, sic duket virtuti u ktheka me moshen (por huqi gjithsesi nuk del do thoshin disa). Nje gje me ben pershtypje, si do ta vriste me c’tager dhe ne c’menyre se me sa mora vesh ai ia mbathi qe ne castet e para te rremujes. Pra dhe ajo historia e atyre qe do merrnin hak per “Audin e djegur, or taj” me snaiper nuk paskerka qenur dhe shume-shume kot.
Qofsh ti qe je o SeBe dhe qoft ky milet qe ke nen vete qe duron plakaruqe psikopate si puna jote e drogmene halucinante si ai qe ke perballe e qe ke premtuar ta heqesh qafe se ka hy ne “gjak” se ka shkel gardhin e kulles (se fildishte). O tempora, o mores se cfare mban ai dhe (po dhe kot nuk eshte ashtu - bace me lule sic e pershkruan dikush ketu - sic eshte memedheu).

1 Like

Mire do te kishe bere.
Do te beje mire te qerroje gjithe sorrosiatat,por ja qe nuk e bere.
Tani rri ne opozite derisa ti mbushet mendja Sorrosit…

Ti po tall bythen apo e ke me te vertete?
Harrove makinen qe shpertheu deren e Kryeministrise?

Harrove qe te gjithe ambasadoret PA PERJASHTIM,i bene thirrje Rames te hiqte dore nga protesta?

Harrove Ramen qe deklaroi qe “do te kalojme edhe mbi kufoma”

Harrove Tak Ngjelen qe ishte gati te bente kurban 13 mije vete?
Sa shpejt i harroni detajet komromentuese ore zoterinj…

Se fundi,mesa di une protesta ishte me shume kunder Ilir Metes se kunder Berishes.
Apo tani qe vidhni bashke me Meten ju ka zene amnezia?

Cduhet te bente Prokuroria Drejtesia *Shteti politika pas shtatorit 1998 kur ky. Berisha hyri me dhune ne kryeministri ne RTSH duke I shkatruar plotsisht me njerzit e tij me arme e tanke ?! Kishte 1 vit kur Shqiperia u dogj u plackit u vra iku ne eksod kur Berisha ishte President. !!! Edi Rama dhe ata qe protestuan nuk ishin gjekundi ne shtator 1998 ! Ky dhe te tijt ishte nata dhe 21 janari 2011 ishte dita , lule e me gjithe ate garda e tij Lul Basha I vrane 4 veta! Berisha eshte Mortje ! Asnje njeri deri me sot nuk eshte ne gjendje ta uli me shpatulla ne toke kete politikan kriminel ordiner. ne debate I ka shpetuar dhe po I shpeton shume mire analizave publike te politikaneve neper media , po I shpeton drejtesise ne menyren me shembullore ! Djalli vet do ta kishte zili. ! Ka gjetur dhe gjen budallenje dhe paftesi njerezore intelektuale shqiptare me bollek pak po perballet Balla por edhe ky shume I pafte !d

Ti perdor trunin apo e ke cu me pushime?!Ka precedent zaptimi i kryeministrise. I ke pa si e zaptune me 14 shtator?! U msyka zyra e Sali Berishes me dur n’xhepa. Leni makinat e e ca tha Tak Ngjela,po perdore nganjehere edhe trunin tan ne menyre te pamvarur.

Ne 14 shtator u vra zv Kryetari i PD-se qe ndodhi ajo qe ndodhi.Mos ngaterro kekun me byrekun.
Ne 21 Janar cfare ndodhi qe protesta te ishte aq e dhunshme?
Asgje,thjesht egoja e Rames…

Po ka gjithe te drejten e zotit me protestu opozita. Pat perplasje me policine pa fillu akoma,po e ca? Do vrasish njerzit? Ata po benin pak rremuje para kangjellave,kaq.Kur ka plan me shku me shkermoq kryeminstrine,masat jane te tjera,aq me teper qe matane ke Sali Berishen. Rama s’e ka,jo vetem edukaten,po edhe bythe me menu per gjana te tilla.

Po cfare edukate ka Rama o Pjeter se po me heq trurin?
Nip krimineli ka qene as me shume as me pak.
Ku e gjeti edukaten?
Edukata qe kane marre pasardhesit e krimineleve te 1944-es eshte qe pushteti i marre ne 1944 duhet mbrojtur me cdo kusht.
Kjo eshte edukata e Rames dhe shpures se tij.
E keqja eshte se per pjesen me te madhe te shqiptareve kjo eshte teper normale.

dhe ti mendon se ai e thote kete gje, rastesisht, tani ?

Ngjarje ne fshatin tim para se te kisha lind une. Dasem. Drejtues dasme gjyshi im. Dasma te nje i aferm,po kshtu eshte tradita - dasmen e drejton nje kushuri i aferm. Ne nje moment pauze,ku dhe muhabeti u shujt,ngrihet dikush dhe thote,te ngrejme nje dolli per partine dhe sh Enver. Te gjithe n’kam vetem nje plak nuk u cu. Po ti,pse nuk ngrihesh n’kam?- i thote nje punonjes i sigurimit,po i aferm i imi,apo s’te pelqeu dollia? Se e dime ne kush je ti!
Ti shum pak ose aspak ndryshoke ne mentalitet me ate kushuririn tim sigurims.

4 Likes

ky rob me ndjell aq neveri , dhe " perkedheljet" e Sigurimit i harroj kur flet ky shtazor.

1 Like

Problemi nuk eshte se cfare thote Saliu e cfare nxjerr nga goja se sot vetem si tipi i ketij ABCD me larte ende degjojne se cfare thote Saliu… Nje i rrjedhur nga mende nuk mund te analizohet.

Problemi qendron me ate qe dje Saliu u braktis plotesisht edhe nga idhetaret e tij te SHQUP-it. Nuk ka bere kurre vaki me pare qe Saliu te poshterohet dhe te braktiset ne kete fare feje 2 here brenda nje dite. Ne mengjes para Taulantit e me polici tek dera e shtepise, ne darke tek Balla e tek pyetjet percmuse. Ndersa ne SHUQP ka heshtje varri dhe idhetaret e vet tashme ka filluar tu vij turp nga ai vet e mundohen te menjanohen.

Kaq te lehte nuk besoj se do ta imagjinonte kush… Kur mendon qe Rama ende nuk ka mbaruar me nxehmjen…

1 Like

Me kete deklarate sapo e pranoi ne thelb se urdheruesi i vrasjeve ne bulevard, nuk eshte tjeter vec ai. Jo me kot u fshine serverat. Ne nivel intrige dicka eshte duke ndodh ne kulisat e realpolitikes. Se fundmi sala po tregohet mjaft agresiv ne daljet w tija, agresivitet qe i vjen nga fryka dhe vetembrojtja, disa here dje permendi fjalen puc, puciste. Me duket se se shpejti do ta tradhetojne dhe te vetet

2 Likes

Shpikesin e shprehjes “. Keku/byreku” po te me jepej rasti do ta qirasja me nje nga ato dackat e hidhura pas qafe kur qethesh.
Eshte nje nga endrrat e mia ne sirtar😬

Rama e tradhetoi gjakun e viktimave qe te ndersyer prej tij dhane jeten per te protestuar korrupsionin e ilir metes me te cilin ai nashi eshte bythe e breke.

1 Like

e imagjinoj se c’do i besh atij qe shpiku “dollarin/_arin”

3 Likes