22 të vrarë, 50 të plagosur në koncertin e Ariana Grande

Ka patur edhe fëmijë ndër viktimat e sulmit me bombë jashtë Manchester Arena.

Manchester Police thonë se të paktën 22 vetë humbën jetët në një incident që po konsiderohet i natyrës terroriste derisa të ketë informacion që e hedh poshtë këtë. Mijëra të rinj u panë të dalin të tmerruar nga arena e Manchesterit në Angli. Sipas dëshmive një shpërthim i fortë u ndje në fund të korcertit pop. Shpërthimi u përshkrua si “shumë, shumë i fuqishëm” nga dëshmitarët në ngjarje. Dihet se turmat e artdashësve që mbledh Ariana Grande i përkasin moshës së re. Detaje mbi viktimat apo autorët e dyshuar ende nuk kanë dalë.

Çfarë dimë me siguri:

Shperthimi ka ndodhur jashte arenes, ne hapesiren publike.
Ka ndodhur me nje bombe-vetevrasese.
“Kamikazi” eshte identifkuar si nje mashkull.
Theresa May e ka quajtur ngjarjen “nje sulm terrorist indinjues”.

Edhe pas breksitit jane shenjester e terroristeve?

Europa po korr cfare ka mbjelle keto 30 vjetet e fundit.
E keqja eshte se akoma nuk nxjerr mesime.

Zoti i bekofte viktimat dhe familjet e tyre!

Ca mesimit duhet te nxjerre anglia?
Ca mund te beje ndryshe?

Zgjidhje afatshkurter fatkeqesisht nuk ka.
Po si hap te pare ,duhet te unifikoje sistemin gjyqesor.
Eshte e cuditshme qe per shtetas te ndryshem ligji nuk eshte i njejte:muslimanet kane ligjin e Sharias dhe jomuslimanet kodin e Anglise.
Kjo duhet te marre fund,se eshte idiotllek me brire.

shtype butonin, shtype, sepse vetem kete lloj butoni ke ne dore.

Dhe pse si hap i pare qenka i rendesishem? Besoj se duhet ta dish qe ligji i Sharias eshte i aplikueshem vetem per zgjidhje te natyres private dhe, duke qene paralel me kodin civil te pergjithshem, eshte krejtesisht fakultativ.

Evropa qe ne kohet e lashta eshte goditur nga terrorizmi dhe akoma s’ka marre fund. Mbase kete here do te jete ndryshe.

Sapo degjova nje kenge te kesaj Ariana Grande.

Kete kengetaren duhej te kishte vrare ai kamikazi, jo kalamajte e pafajshem.

Edhe injorimi ka nje kufi blendo. Nejse, ne shtepi tate, rregullat e tua.

Nuk ju ndjek dot edhe te dua dhe nuk i di gjerat, e me mire te mbetem jashte, por kam pershtypjen se c’keni patur per te thene, e keni thene, dhe tani behet pak perseritese dhe ka efekt perzenes per vizitoret e rinj. flm.

Si te dush, vetem se ti heqesh dikujt mundesine ti thote nje psikopati te shohe punen e vet, ka efekt te vizitoret e vjeter.

te shofesh punen e vet, i bi te mos komentosh me. Ti je i pari qe nuk shef punen tende dhe tipik si psikopat politik qe e redukton çdo gje ne politike idiote. Ke dy muaj qe ngele tu sha dite e nate (me shoke shume) “kellira” prej Amerike njerzit qe rrine ne çader. Dhe shan kellira çdo njeri tjeter qe nuk mendon si ty, per ty jam kellire sepse nuk mendoj se terrorrizmi zgjedhet me mjete politike dhe policore. Pse nuk shef punen tende si amerikan i paster, meqe ju rekomandon te tjereve? Un perderisa kam zgjedh te komentoj ne Peshk, e di mire qe me perkufizim nuk shof punen time, ndryshe nuk komentoja.

Dhe jam koshient per çfare flas, meqe Blendi me te drejte ka problem pjesmarrjen. Per mu nuk ka asnje vlere pjesmarrja ne nivelin e kesi lloj pastertie politike te pandergjegjshme me diskutime per pallosh dhe malok. Un jam mundu vetem te ngrej nivelin, por e shof se nuk qenka e thene. Ne kete menyre te vjetrit largohen (siç ne fakt jane larguar) dhe te rinj nuk vijne, por edhe kur vijne, vijne ne nivel gjithnje me te larte pastertie :stuck_out_tongue:.

1 Like

Irene e Modhe, varianti italian i zhardines Arianes Modhe amerikone, ka deshira te pastra terroriste :stuck_out_tongue:, kendon “brucia la città e crolla il grattacielo”:

Ceshtje te natyres private?..
Ligji duhet te jete i njejte per te gjithe apo jo?
Apo juve ne Europe,me falni se po shprehem keshtu,po paskeni pjerdhur te gjithe nga trute.
Nuk eshte cudi qe islamiket bejne qef ne BE.

Te gjithe jane te mirepritur, dhe te inkurajuar te ndajne sa te deshirojne. Ne peshk njerezit, vete kane ardhur e vete kane ikur, e nese jane zene, jane zene me peshq te tjere, jo me adminet. Ne nuk jemi edukatore. S’u them dot une ca burrave psh, qe ne nje artikull te punuar me kujdes e bukur nga dikush te mos lene komente infantile, edhe pse s’me vjen mire kur i shoh. Per rastin qe po nderhyj, miqesisht, tek te dy ju, eshte sepse mbaj respekt, ndaj. Mos ma merrni si udher, nuk jam polic.

E ke gabim.

Ariana eshte nje nder kengetaret me te mira. Ne ndryshim me encat e kallashat qe mund te pelwejne ty, ajo kendon bukur, zhvishet me pak, dhe eshte e zgjuar. Shko e shiko ndonje interviste te saj ne night show e do ndryshosh mendim.

Ne ate moshe ajo akoma ska bere porno, droge apo skandale. Ku ta marresh qe rinia te ndjeke arianen si model

Te gjithe jane te mirepritur, dhe te inkurajuar te ndajne sa te deshirojne. Ne peshk njerezit, vete kane ardhur e vete kane ikur, e nese jane zene, jane zene me peshq te tjere, jo me adminet. Ne nuk jemi edukatore. S’u them dot une ca burrave psh, qe ne nje artikull te punuar me kujdes e bukur nga dikush te mos lene komente infantile, edhe pse s’me vjen mire kur i shoh. Per rastin qe po nderhyj, miqesisht, tek te dy ju, eshte sepse mbaj respekt, ndaj. Mos ma merrni si udher, nuk jam polic.

lol, ironia