6 të vrarë, 8 të plagosur në një xhami në Quebec

Pak detaje behen te ditura mbi ngjarjen qe ndodhi ne Qendren Kulturore Islamike ne Quebec City ne Kanada. Sulmi eshte konsideruar si nje akt terrorizmi nga kryeministri i provinces Philippe Couillard. Mesohet se dy sulmues te veshur me te zeza kane shtene mbi njerezit qe ndodheshin ne xhami duke vrare gjashte prej tyre dhe plagosur tete te tjere. Te pakten nje arrestim eshte kryer ne lidhje me ngjarjen.

Tmerr i vertete! :frowning:

Nje gje eshte e sigurte dhe lehtesuese: mbeshtetesit qafkuq te trumpit ne amerike apo gjuhe bretkose ne kanada dine te bejne dallimin midis bashkatdhetarve te mi dhe pjeses tjeter te emigrantve.

hani mut tani ju qe jeni kunder islamit, se vetem kjo ju ka mbet.

Te jete burre trumpi e pushton kanadane, qe te luftoje terrorizmin