A do vije një kamera nga Amazon në dhomën e gjumit?

Echo Look quhet kamera e re nga Amazon të cilën mund ta vendosësh në ambientet ku vishesh zakonisht, që për shumicën janë dhomat e gjumit, apo diku tjetër në shtëpi, nëse preferon. Siç e shpjegon Amazon, Echo Look (që do kushtojë rreth 200 USD) bën foto apo video të veshjeve që ke zgjedhur të veshësh, pastaj të këshillon sesi të kombinohesh më me stil. Imazhet e tua me teshat që ke zgjedhur vlerësohen nga Echo Look, që ka aftësinë të mësojë me anë algoritmesh që bazohen në këshillat e ekspertëve. Pastaj i bie që të ndërrohesh prap dhe të vishesh siç të “urdhëron” Echo-ja.

Ncuq. Për kët punë kam burrin.

1 Like

gruja ramazonit ?

e mbaj veten per superteknologjik, por ngurroj te fus google home e alexa ne shpi. sa ishte vetem mikrofon, isha i tentuar, por te spiunohemi me video live 24 ore, eshte e papranueshme.

te gjithe po mundohen te vrapojne drejt smart and automated home, por une me sa dukem po plakem pasi me duket e tepert

jam koshent qe tdlefoni ke kam me spiunon edhe me shume, por ajo eshte zgjedhje individuale, dhe e fik kur te dua, kyrse keta spiunet pasive jane always on 24/24

2 Likes

Robota me 1fjale. Kush e ka shpik kete aman. kush ish ai I zgjuar.

pse jo ,Varik !
une ndihem e arrire qe kam fatin e jetoj kohen e smart home me gjithe teknollogjine paraprake deri tek kjo .
A ka me kenaqesi egoja -kur dij e kur kthehem dhee shof qe e kam te dokumentuar cdo levizje veprim apo jete te jetuar neper shtepi e pune . me duket qe jetoj dy here ( sa gjyhnah qe nuk mundem dhe ato te qytetit ti kem per hesap timin )
p.s.
sa per kete paisjen e re nuk qenka per dembela, Ka sot e nente vjet qe nje ing italian e pata pyetur ( qe te mos lodhem ) se a geziston komjuter qe fute te dhenat e garderobes ,masen tende dhe parprakishte bene kombinimin , keshtu qe kursen kohe .
Egziston prototypi me pat then, extrem i kushtueshem dhe vetem me porosi te fabrikave per prodhim e jo individ .
Qy, sa shpejte devalvon teknollogjia ? Paska dalur ne nie forme ne treg ne 200 dollar paska rene cmimi ?

po ku merr vesht Ceti nga keto pune.

1 Like

meqe paske jetu ne itali moj fafin, ata kane nje shprehje:
non tuto ke luqika e oro

problemi me keto paisje eshte se po pate nje femije, ai do rritet e edukohet me idene qe ajo teknologji ka eksistu gjithmone, e do behet i varur nga ajo

po fute aleksen ne shtepi, je qytetar i amazonit. do jesh kavja e tyre. ata do tandezin kameren kur tu teket

me keto paisje gjithcka eshte bukur kur funksionon, por sa te ket nje fata briç, nje ekpljt te ri, dhe pastaj hakari nga rusia te filmon tu bo seks me dashnorin, e te kerkon $$$$$ per te fshire videon.

akoma me keq po perdore smart lok per deren e shpise

100 here me mire kto. Po kur te spiunon ndonje looser qe ti s’ia ke vare kurre, which happens to be hacker, e te behet bashke me ca perpetual gjeloze woman to make up stories about you. Ja qe ka dhe me keq. Kaq te palumtur jane njerezit sa merren me zhbirilimin e jetes se tjetrit?? Ca fitojne pervec se iu shtohet envy?

fitojne leke

Makes sense. Po, dhe ne t’tjeret harxhojme ca leke duke ble telefona te virgjer e duke stop sharing cdo gje from now on me amicit. Sa per belà.

nga telefoni edhe disintosikohesh me ca veshtiresi, por nga shtepia sdel dot :wink:

Maj men kur kamerat viheshin ne dhomat e konvikteve ne universitet…:grimacing: