A jam vetëm unë, që më duket kjo e çuditshme?

.

Me ben shume pershtypje, qe Kryeministri i Shqiperise, shperfill dhe rregullat me te thjeshta, ndoshta dhe protokollin e veshjes zyrtare, ne takimet qe ai zhvillon, me figura te larta shteterore, ne takime te ndryshme. Sigurisht, ky nuk eshte problemi me i madh i tij, por imazhi qe percjell, mund te jete i demshem indirekt dhe per ata qe ai perfaqson, pra shqiptaret.

hehe o militant, po perpiqesh t’i shmanges kesaj qe ndodhi te takimi ne fjale?

Ta kishte postuar tjeterkush, hajt me. Po ty cdo gje qe ben Rama te duket e gabuar sepse nje nga militantet e eger pro Berishe, qe i mbron Berishes edhe vrasjet ne trotuar.

1 Like

Maks cka me than!? Eshte artist tjetri por nese une te isha keshilltar i tij nuk do ja rekomandoja ato adidas. Megjithate ne fund te fundit si thote populli yne pellazg, mos i shiko gunen por shikoji punen!

2 Likes

Ka me keq: Erion Veliaj. ‘Neverisht’ cun i krehur e i veshur si per te shkuar ne diten e pare te kopshtit.
Rama thyen protokollet e veshjes dhe aq me mire se na u merziten .

Mendoj se veshja nuk duhet te perbeje problem, jo po keshtu e jo-po ashtu, budalliqe, po femrat politikane qe vishen si te duan, nuk para kane noi veshje speciale zyrtare siç kane meshkujt, kostum e kravate.

Sa te neveritshem jane narçistet …sidomos meshkujt …
edhe me shume kur plaken …

Ka thone qe ju nuk merrni vesh nga moda …
une perhap mode …
mua me kopjojne…
lol

Spo merret vesh.
Ky komisioneri thote qe jemi shume prapa…
Piktorit I japin flete lavderimi,Serbise dhe Malit te Zi i japin miliarda euro ne fonde dhe i hapin kapitujt e negociatave.

Shqiptaret kane qef te genjehen me luge bosh.

Turp (dhe krim !!) eshte me thone por, po të mos ndodhte 21 janari, Shqiperia sot do të qeverisej ende nga Doktor Mortja.
Kaq di të them

2 Likes

Edhe me fustanet e grave do merresh o Pjer? Ka kode veshjesh kudo, ka veshje femrash qe jane ato qe quhen veshje biznesi ose business-casual, nje hibrid gjysme serioz gjysme i thjeshte, si psh veshje me bluze po jo bluze pambuku t-shirt, por bluze golfi polo me jake te kthyer. Ky po e ben per publicitet duke i meshuar asaj tezes “Une jam ndryshe” po kur i zoti i punes a kushdo qe e ka ftuar nuk ankohet e nuk i terheq verejtje, s’e di pse ankohet Maksi.

Per mua eshte komunikim, dalje jashtw kornizave, a nuk eshte be qe nuk po leshon pe duke mos dale jashte kornizave duke mos pranuar vende si Shqiperia, rama me ane te vesgjes po kerkon te thote qe vende si shqiperia te pranohen pmvsh te qenit ndryshe, pra qe be te jete me open minded.
Keshtu e shof une. Rama eshte udhehequr nga instikti ne politike, dhe jokonformist eshte hequr gjithnje, packa se politikat e tij jane jo dhe aq.

1 Like

merr shembull nga Albana maxmeto

turli me recete komuniste ne ene demokratike me shije artistike :). do e gjejme nje menyreqe te leme nam me doemos

Kthupi une nuk i di se si jane veshjet e grave politikane a business, se nuk kam punuar noi her ne shtet, por shoh ne tv, ne pritje zyrtare e ambjente konferencash, me veshje nga me te larmishmet, krejt ndryshe nga burrat politikane, qe duken sikur kane dale nga nje fabrike.
Qe Palloshi, po e thyen disi rregullin, per mua nuk eshte noi tragjedi, perkundrazi eshte risi, veç ketu e kam merakun une, se duke qene se Palloshi nuk eshte noi ideator a vizionar, do i meshoi ketu tek ana artistike, prandaj ai duhet te hiqet sa me shpejt nga detyra e kryeministrit e te çohet ne galerine e arteve, se atje eshte vendi i tij, jo kryeminister, qe edhe te ndigjoj nuk ndigjon.

Prite kur te shkoje ne takime me krajlat e huj me kaskete bollshevike si lal hekri.

e mo devolli, te la shefi te hysh ne kompjuter? ku i pe keto “miliarda”? apo miliona dhe miliarda s’bejne dallim per ty … thjesht numra te medhenj?

U be nami ne shtyp duke u tallur per ‘‘elegancen’’ e zonjes Macron pse kishte veshur nje fustan 4 gishta siper gjurit …Duke i kujtuar ,moshen ,shalet e holla ,bukurin etjetj
Edhe femrat komentohen Pjer …çdo veshje ka vendin e vet …

Attention whore! Si ato celebritiy-t e pasarelave qe hapin te caren e fustanit dhe nxierin "pa dashje " pillin perjashta. Palle k.!
Sidoqofte,ty Maksi t’asht ba burri i nanes,ndac te veshe atlete,ndac jo. :joy:

1 Like

Mos e ka operu kallot dhe s’vesh dot kepuce.!! Le te vishet si te doje, boll te beje punen. Po mer pjese ne evente qe kane rendesi dhe po ben aleate. Te rinjte e duan, pleqte po e po, Merkeli as qe diskutohet e dashuron. Ku qendron problemi ketu!?? Me mire se Rama nuk kemi ku gjejme prandaj vari trapin kepuceve. E kane mare vesh qe eshte artist prandaj edhe si katunar te vishet prape per artist do e shohin!
Sa per reputacionin tone neper bote bejme mire mos te flasim se ne e kemi dhjere me duart tona. Rama sikur po na e ndreq njeçik!!

2 Likes

Eshte protocol.ne takimet zyrtare nuk shkohet si ne plazh.